تشریح برنامه های آتی شهرداری تبریز توسط مهندس شهین باهر

شورا صحن.jpg

 جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز از دقایقی پیش با قرائت کلام‌الله مجید آغاز شد.

به گزارش تبریزمدرن، در جلسه علنی این هفته شورای اسلامی شهر تبریز، مهندس شهین‌باهر به ارائه گزارش اولیه از برنامه‌های آتی شهر پرداخت که خلاصه آن به شرح ذیل میباشد:

🔹توسعه فضای سبز و تفریحی، از ضرورت‌های مهم شهر است. تلاش داریم از حداکثر کاربری‌های حوزه فضای سبز استفاده و هر جا نیاز شد، تملک پارک‌های محله‌ای را پیگیری کنیم.

🔹نشاط اجتماعی و ورزش همگانی از نیازهای اصلی شهر است که در قالب برنامه‌های سازمانی توسعه خواهدیافت. باید سعی کنیم ورزش همگانی را به عنوان یکی از عادت‌های شهروندی در شهر تثبیت کنیم.

🔹باید به تعریف اساسی در مورد معماری تبریز برسیم و معماری ایرانی، اسلامی و آذربایجانی را در شهر تعریف کنیم.

🔹مترو مهم‌ترین و اساسی‌ترین پروژه شهر تبریز است. مطابق برنامه‌ریزی، سعی داریم تا پایان سال ۹۷، خط ۱ مترو را تکمیل کنیم. خط دوم مترو با اخصاص فاینانس پیگیری می‌شود و طبق هدفگذاری و فازبندی‌های فنی، پیش‌بینی می‌شود تا پایان ۱۴۰۰ در آستانه تکمیل قرار گیرد.

🔹مرکز همایش‌های بین‌المللی، مقبره‌الشعرا و میدان آذربایجان سه محور اولویت‌دار شهرداری در آستانه ۲۰۱۸ است.

🔹مشکلات مالی مرکز همایش‌ها رفع شده است. فاز اول میدان آذربایجان تا یک ماه آتی تکمیل می‌شود و در مورد مقبره‌الشعرا نیز رایزنی‌های کارسازی را برای تامین مالی پروژه پیگیری کرده‌ایم.

🔹 تبریز ۲۰۱۸ دغدغه مردم و شورا است. اما به نظر می‌رسد انتظارت از شهرداری در این خصوص، بسیار بیشتر از وظایف و ماموریت‌های قانونی این نهاد است. باید در وهله اول، ماموریت‌های قانونی خود را در این خصوص پوشش دهیم و در وهله دوم، وارد وظایف فراقانونی شویم.

🔹انسان‌محوری، عدالت شهری، توزیع متوزان خدمات شهری و تقویت فضای اعتماد در ارتباط با شهروندان، محور کلی برنامه‌های شهرداری تبریز در چهار سال آتی خواهد بود.

🔹در حوزه سرمایه‌گذاری سعی می‌کنیم پکیج‌های آماده را عملیاتی کرده و دخالت‌های بیرونی را حذف کنیم.

🔹هوشمندسازی خدمات شهری و ایجاد سامانه جامع نیروی انسانی، از بحث‌هایی است که آسیب‌هایی در آن داریم و سعی خواهیم کرد گام‌های اساسی در این زمینه برداریم.

🔹بحث بافت‌های ناکارآمد شهری را در سه لایه پیگیری خواهیم کرد. لایه اول، تملک و اجرای کاربری فضای سبز در مناطق شیب‌دار. لایه دوم، ساخت‌درجا و لایه سوم، مسیرگشایی و توانمندسازی است.

🔹مطابق طرح جامع ۱۱۰ هزار هکتار حریم در شهر تبریز داریم که باید وارد عمل شده و از این حرایم محافظت و اقدامات لازم را عملیاتی کنیم.

14
3

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۶ پاسخ

 1. تبریز گفت:

  من اونی که دیدم رو میگم اینجا : خط ۲ مترو از اردیبهشت اومده روبروی استاندای اون پارک و فضای سبز بینظیر رو تخریب کرده چند ۱۰۰ میلیاردم بودجه گذاشتن باسش. هیچی کار نمی کنن
  روزی یک ساعت میان خاک برداری دروغین انجام میدن . پیگیرم نداره ۱۰ سال باسه پیمانکار محل خوردن . بدون هیچ مطالعه ایی ۱۰۰۰ تا خونه ی قدیمی هستش بی خیال.چی بگم

  3

  0
 2. ناشناس گفت:

  جالبه ها، دومین محور برنامه شهردار توسعه نشاط اجتماعی و ورزش همگانیه!!!! پس کو الویتهای هزار برابر مهمتر؟؟؟!!!! کو پیاده راه بازار؟؟؟!!!! کو احیای میدان حسن پادشاه؟؟؟؟!!!!! کو احیای ربع رشیدی؟؟؟!!!! کو……؟؟؟ اح به کی میگی؟ مگه گوشی هم دارن که بشنوند؟! Frown

  7

  0
 3. مینا گفت:

  حدایقل نصف گفته هشو اجرای کنن تبریز بهشت میشه

  1

  1
 4. ناشناس گفت:

  انشالاه که پوپولیستی و مردم فریبی نباشه چون شهردارهای قبلی هم ماه اول کاریشون میرفتن ارک میدان حسن پادشاه حرفهایی زده میشد اما بعد ۸سال ۱۰٪ کار ریشه دار انجام نشد
  بیشترین شکایات در دادگاها از شهرداری هستش !!! در کل کشور

  5

  0
 5. Aydin گفت:

  پیاده راه بازار را اجرایی کنید .

  4

  0
 6. تیراختورچی گفت:

  تبریز در مسیر توسعه و بیشرفت قرار داره و افزایش سرانه فضای سبز و احداث چندین بارک بزرگ مانند بارک نباتی و ستارخان و توسعه فضای سبز عینالی همگی گواه گامهای بلند تبریز در مسیر رشد است بزرگترین ویزگی شهر تبریز داشتن یک شهردار اگاه و با سواد و مدیری توانمند مثل اقای شهین باهر است زنده باد تبریز همیشه بزرگ

  1

  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo