مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون ابن علی و پارک طبیعت ؛ کلانتری آنقدر که به عون ابن علی فکر می‌‌کند اگر به فکر دریاچه ارومیه بود، آنجا خشک نمی‌‌شد/ مگر رقابت با اصفهان و پیشتازی از سایرین اشکالی دارد؟!

45c55f1a_feff_47ac_84db_9671ad3db940.jpg

 برزگر جلالی در خصوص اظهارات اخیر عیسی کلانتری عنوان کرد: آب استفاده شده در عون بن علی به مراتب کمتر از سایر نقاط شهری بوده و بهتر است آقای کلانتری بیشتر به فکر دریاچه ارومیه باشند تا عون بن علی.

به گزارش تبریزمدرن ، مسعود برزگر جلالی در خصوص اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست کشور مبنی بر عدم لزوم درختکاری در کوه عون ابن علی در شرایط بحرانی کمبود آب، عنوان کرد: آقای کلانتری نظر شخصی خودشان را مطرح کرده‌اند، آب استفاده شده در تفرجگاه عون ابن علی به هیچ وجه آب شرب نبوده و از آب چاه‌های حفر شده برای آبیاری فضای سبز داخل شهر تبریز است که تفرجگاه عون بن علی هم جزئی از آن می‌باشد.

وی خاطرنشان ساخت: همانطور که سایر فضاهای سبز شهری آبیاری می‌شوند به تفرجگاه عون ابن علی هم به همان منوال رسیدگی می‌شود، حتی مقدار آبی که برای این تفرجگاه استفاده شده به مراتب کمتر از سایر نقاط است که این امر هم به دلیل بهره‌گیری از سیستم آبیاری قطره‌ای در این تفرجگاه می‌باشد.

مدیرعامل سازمان توسعه عون ابن علی در پاسخ به این سوال که چه مقدار هزینه برای این پروژه صرف شده است، اظهار داشت: حدود ۲۰ سال است که تفرجگاه عون ابن علی در حال ساخت و بهره برداری است، از این رو نمی‌توان گفت دقیقا چقدر هزینه صرف پیشبرد اهداف این پروژه شده است.

وی متذکر شد: ما به فکر عون ابن علی هستیم ولی کاش آقای کلانتری بیشتر به فکر دریاچه ارومیه بودند تا عون ابن علی! متاسفانه به راحتی در مورد موضوعات نامرتبط نظر می‌دهند ولی درباره مسائلی که بایستی نظر داده و پاسخگو باشند چیزی نمی‌گویند.

برزگر جلالی با بیان اینکه ظاهرا قریب به ۴۸ هزار حلقه چاه غیرمجاز منجر به خشکی آب دریاچه ارومیه شده است که متاسفانه برای برخورد با این خاطیان کاری نتوانسته‌اند بکنند، اذعان داشت: آقای کلانتری اگر به فکر دریاچه ارومیه بودند، این دریاچه اصلا به این وضعیت دچار نمی‌شد ولی به‌جای آن به فکر عون ابن علی هستند!

وی در خصوص اتهام وارده بر رقابت با اصفهان بیان کرد: اینکه می‌گویند ما به فکر رقابت با اصفهان هستیم صحیح نیست چراکه اصفهان شهری کویری بوده و اصلا در آن کوهی وجود ندارد که بخواهیم رقابت کنیم؛ در ثانی اگر بر فرض محال، قرار بر رقابت باشد هم که اشکالی ندارد؛ کاش بتوانیم رقابت کنیم و پیشتاز باشیم؛ بایستی منظور آقای کلانتری را از حرف‌هایی که می‌زنند از خودشان جویا شد.

 

29
5

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۲ پاسخ

 1. امیر افندی گفت:

  آقای کلانتری میخواد با حاشیه پراکنی بی عرضه گی های خود را لاپوشانی کند.
  مطمعنا اظهار نظر و به چالش کشیدن یکی از مسولیت پذیر و موفقیت ترین ارگانهای استان آذربایجان شرقی و شخص آقای جلالی نیت اینگونه افراد که در رس نابودی دریاچه ارومیه نه احیا آن قرار گرفته اند را مشخص میکند.

  14

  4
 2. داود گفت:

  مشت نمونه خروار است.از این گفته کلانتری می توان به دیدگاه مرکز نشینان به اذربایجان و خاصه تبریز پی برد که خاری شده در چشم آنها.
  ایشون که به اصلاح بومی هستند.حدس بزنید در خود فارسستان و اسفهان چه دیدی نسبت به تبریز و آزربایجان وجود دارند.
  در ضمن جناب کلانتری اگه شما خیلی دغدغه اسفهان رو داری لطف کرده و دستور بفرمایید تا دو کارخانه عظیم ذوب آهن و فولاد مبارکه را که با بلعیدن آب؛ باعث خشک شدن زاینده رود شده؛به محلی غیر کویری انتقال دهند تا اسفهان بیش از این کویر نشود.

  16

  12
 3. محمد جعفری صور گفت:

  آقای کلانتری ؟
  دلیل خشک شدن دریاچه ارومیه فضای سبز تبریز و عون ابن علی نیست
  اصلی ترین عامل خشکی دریاچه پل میانگذر است (البته اگه بشه اسمشو پل گذاشت . بیشتر شبیه به خاکریزهای دوران جنگه . فاصله دو ساحل ۱۵ کیلومتره . طول پل چقدره ؟ ۱۲۰۰ متر . یعنی ۱۳ کیلومتر و ۸۰۰ متر خاکریز زدن وسط دریاچه )
  عامل دوم سدهای احداث شده است . خیلی از این سدهای که احداث شده توجیه فنی و اقتصادی ندارند
  عامل سوم حفر چاه های غیر مجازو برداشت بی رویه از سفره های زیر زمینی

  انا لله و انا الیه راجعون
  ارومیه به لقاءالله پیوست
  یالانچی حسن(روحانی) وعده وئردی . وعده لر هوا چیخدی .

  19

  2
 4. وحید گفت:

  اگه کم آبی هست وسط تهران چرادریاچه زدن؟؟؟ازبی لیاقتی مسئولان مربوطه هست که دریاچه اورمیه خشک شده ربطی به خشکسالی وکمبودبارش نداره،،تبریز۹ماه سال بارش داره ونیازی به آبیاری فضای سبزنداره،،عینالی یه الگوی موفق کشوری هست که بعضی هاچشم دیدن این توسعه رو ندارن.

  15

  3
 5. وحید گفت:

  ازجمله اولویت های تبریز بایدتوسعه جهادی فضای سبزباشه به کوری چشم حسودکه چشم دیدن توسعه تبریزرو ندارن،تبریزمنطقه کوهستانی هست وبارشهای خوبی داره که اکثراوقات نیازبه آب دادن هم نداره ،،ماکه کویرنشین نیستیم.

  10

  4
 6. مینا گفت:

  بابا کلانتری نمیدونه که چی داره میگه کل دنیا یه کاری میکنه برای رقابت بین شهر ها کارخانه ها و…..تا موجب پیشرفت اون کشور بشه کلانتری هم میگه چرا رقابت میکنین خخخ آخه کجای دنیا بخاطرکمبود آب درخت نمیکارند اصلی ول کردن گیر دادن به درخت.محیط زیست ما مثل اقتصادمون مریضه باید از ریشه درمان نکنیم با نکاشتن درخت چیزی عوض نمیشه بدترم میشه اونم به درختان عینالی که مدرن آبیاری میشه.بازم میگم ایشون حالشون خوب نبوده نمیدونسته چی داره میگه دست خودش نبوده خخخخ.خوبش اینجاست که شورای ما هم بهش نشان تبریز میده این شورا کلا مریض بوده

  10

  2
 7. مینا گفت:

  ببخشید اشتباه نوشتم باید از ریشه درمان کنیم

  3

  0
 8. تبریز گفت:

  خوب این دریاچه ی مظلوم هم خوب نون و پنیری باسه بعضی ها شد
  هرماهم بیشتر خشک میشه ۹۹٪ رسیده اینا هنوز دعوا میکنن
  ۱۰۰۰میلیارد باسه شو جلسه نمایش همایش دریغ از یک کار اساسی

  7

  1
 9. ناشناس گفت:

  دست آقای برزگر را می بوسم بدلیل زحمات فراوانی که در آباد کردن عینالی تقبل فرمودند
  در خصوص آقای کلانتری فقط بایستی گفت متاسفم از ماست که برماست

  10

  3
 10. واحد گفت:

  داش دوشسون بو کلانتری نین باشینا.بو سوزلر نه دی دئیر.ساتقینیق دا بو بئله

  11

  2
 11. شهروند گفت:

  با سلام ، تنها نقطه قوت شهرداری در رابطه با شهرمان توسعه فضای سبز است نمی دانم چرا چشمان تار و ایرادگیرمسئولان کشوری مانند کلانتر انواع واقسام پارکها و فضای سبز شهرهای مثل تهران و اصفهان و … را نمی بینند انواع دریاچه ها همانند دریاچه چیتگر و پارکهای ابی را نمی بیندو اعتراض نمی کنند اسفالت نامطلوب شهر را نمی بینندو اعتراض نمی کنند چون شهرمان را اینجوری دوست دارندبه فضای سبز و زیبای عون ابن علی ایراد میگیرندبه کوری چشم اشخاصی مانند ایشون انشالله تبریز از این هم سبز تر خواهد بود.

  7

  2
 12. ناشناس گفت:

  اینم خشک میشه مثل ارومیه نترس

  5

  1
 13. Ehsan گفت:

  بیا اینم یه مدیر ترک که گذاشتن رییس محیط زیست
  همیشه از ماست که بر ماست

  9

  2
 14. ناشناس گفت:

  ایشان نه تنها مسئول وضعیت فعلی دریاچه هستند بلکه در فکر توجیه عملکرد خود و نیز در فکر سلب حداقل فضای سبز تبریز هم میباشند به نظر می رسد بسیاری از غیر آذربایجانیها از ایشان به این منطقه دلسوزترند

  9

  2
 15. آنام تبریز گفت:

  آغزینا سالیق جناب برزگر

  5

  1
 16. م گفت:

  آخرش عقده و حسرت اصفهان همتونو دق مرگ می کنه

  21

  14
  • ناشناس گفت:

   توهمی دیگر از یک عدد اصفهانی دیگر…
   میگن کارخونه قرص های اکستازی تو اصفهان فعاله. خخخخخخ

   7

   9
  • ناشناس گفت:

   قبل از بقیه خود شاخ پنداری مزمن تو رو می کشه. آخه اصفهان چی داره که دیگران حسرتشو داشته باشند.
   می تونی باور نکنی که اعتقاد قلبیم این هست اما حقیقتا معتقدم که اصفهان در بیشتر شاخصه های یک شهر خوب با وجود خوبی هایی که داره در مجموع در حد چهار کلانشهر اصلی کشور یعنی تبریز و تهران و شیراز و مشهد نیست.
   راستی اینو هم بگم که من در این صفحه اولین بار هست که کامنت می گذارم و هیچ کدام از کامنت های بالا هم متعلق به من نیست.

   4

   11
  • سینیور ممد گفت:

   جناب میم خان اشتباه متوجه شدی چون این عقده و حسرت نیست .تبریز در طول تاریخ همیشه مهم بوده و خواهد بود ولی بی انصافی و بی عدالتیه مسئولان ملی و در درجه دوم بی لیاقتیه مسئولان بومی باعث شده تا در روند پیشرفت تبریز اختلال ایجاد شود ولی با این حال تسلیم نشده ایم و به فکر ابادانیه شهرمان هستیم و کافی هست دو تا اطلاعات مختصر در مورد تفاوت بودجه اصفهان و تبریز جستو جو کرده و بعد سفری به تبریز کنید تا ببینید اونی که باید حسرت بخوره شما هستید با اون بودجه های کلانی که به شما اختصاص داده میشود .

   8

   12
  • ناشناس گفت:

   چقدر بدبخته کسی که به اصفهان حسرت بخوره. حتی ایلام هم حسرت اونجارو نداره چه برسه به تبریز که یه سر و گردن از اصفهان بالاتره. چه غلطها؟!

   7

   14
 17. بهزاد گفت:

  آذربایجان وار اولسون ایستمین کؤر اولسون.
  تبریز الان هم از نظر فضای سبز فقیر هستش و باید درختکاری اصولی و مناسب با آب و هوای آذربایجان کاشته بشه. آقای کلانتری شما و امثال شما بهتره به فکر اصفهان و یزد و کرمان باشید

  0

  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo