دکتربابایی اقدم : نیازمند همراهی مسئولین برای احداث پارک ۱۰ هکتاری در اراضی ارتش هستیم/نقش راهبردی استانداری و نماینده ولی‌فقیه در استان در مدیریت شهری تبریز

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز با اشاره به موضوع خروج پادگان ارتش از بخش جنوبی شهر تبریز گفت: امیدوارم با کمک مسئولین ارشد استان از جمله نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار زیرساخت‌های شهری از جمله احداث پارک ۱۰ هکتاری و تکمیل امتداد خیابان ارتش جنوبی را انجام دهیم.

نیازمند همراهی مسئولین برای احداث پارک 10 هکتاری در اراضی ارتش هستیم/نقش راهبردی استانداری و نماینده ولی‌فقیه در استان در مدیریت شهری تبریز

به گزارش تبریزمدرن ، فریدون بابایی اقدم در گفت‌وگو با تبریزبیدار، با اشاره به اینکه نباید موضوع مدیریت شهری را صرفاً در حوزه شهرداری و شورای شهر خلاصه کنیم، اظهار داشت: در این مسائل باید به نقش بخش‌های اثرگذار دیگر در این حوزه اهمیت قائل شویم، بخشی از مسائل امروز مدیریت شهری در سطح کلان با وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای نظارتی عجین شده است و در سطح خرد نیز می‌توانیم از نقش سازمان‌ها و ادارات در توسعه شهری تبریز استفاده نماییم.

وی افزود: کما اینکه این مسئله در دوره چهارم شورای شهر نیز اتفاق افتاد و زمانی که ما محور فعالیت‌های خود در حوزه عمرانی را موضوع تقاطع‌های شهری قرار دادیم، در مرحله طرح یا اصلاح همکاری و همیاری مجموعه معاونت عمرانی استانداری بسیار اثرگذار و مفید فایده بود بود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز با اشاره به نقش کلیدی معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی در دوره گذشته، به دلیل همراه ساختن دستگاه‌های خدمات رسان با مجموعه شهرداری، گفت: مثلاً در پروژه توانیر به دلیل وجود شبکه فاضلاب و تاسیسات برق، اگر مجموعه شهرداری برای حل این موضوع به تنهایی وارد می‌شد، موجب تنش با ارگان‌های دیگر و به درازا کشیده شدن پروژه می‌شد، اما همراهی معاون عمرانی استاندار و هماهنگی با این ارگان‌ها، کمک فراوانی به شهرداری تبریز کرد.

وی ادامه داد: نظر بنده در دوره جدید شورا و شهرداری نیز این است که مجموعه شورای شهر و شهرداری در این دوره خود را به معاونت عمرانی استانداری محدود نکنند، بلکه از توان سایر سازمان‌ها و نهادهایی که می‌توانند به یاری مجموعه مدیریت شهری بیایند، کمک بگیریم.

حاج آقا آل هاشم نهایت همکاری و همراهی را با مدیریت شهری جدید داشته‌ است

بابایی اقدم، با اشاره به نهایت همراهی و همکاری مدیریت استانی و خصوصاً نماینده محترم ولی فقیه در استان با شورای پنجم و شهردار جدید، گفت: مجموعه استانداری و نمایندگی ولی فقیه در استان نقش راهبردی در مدیریت شهری دارند و انتظار داریم این عزیزان از اقدامات مجموعه مدیریت شهری حمایت کنند، خوشبختانه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا آل هاشم نهایت همکاری و همراهی را با مدیریت شهری جدید داشته‌ و با اعلام موارد پیشنهادی مرتبط با مدیریت شهری جدید، مسیر را به شورای شهر جدید نشان داده‌ است.

وی افزود: یکشنبه این هفته به همراه آقای استاندار بازدیدی سازنده از بازار تاریخی تبریز داشتیم و با توجه به سابقه مدیریتی آقای دکتر خدابخش در سمت‌های مختلف استانی، وی اشرافیت مناسبی نسبت به مسائل شهری و دارای دیدگاه مثبت و خوبی در رابطه با تعلق تبریز به تمام آذربایجانی‌ها دارد.

عضو شورای شهر تبریز، با اشاره به اینکه دغدغه مندی رخداد «تبریز ۲۰۱۸» را در آقای استاندار به عینه مشاهده می‌کنیم، گفت: خوشبختانه «تبریز ۲۰۱۸» برای آقای دکتر خدابخش به یک دغدغه جدی تبدیل شده و در کنار آقای استاندار، همچنان نقش آقای مهندس پورمهدی بسیار پررنگ و اثرگذار است و با آقای شهردار همراهی دارند.

وی با اشاره به تعدای از پروژه‌های مرتبط با این رخداد، افزود: علاوه بر موضوع بازار، بحث پیاده راه جمهوری هرچند به یکی از مطالبات جدی عموم شهروندان تبریز تبدیل شده اما به دلیل نگرانی برخی بازاریان تبریز، متوقف و امیدوارم با موافقت ضمنی این پروژه آغاز شده و شاهد به سرانجام رسیدن آن برای رخداد «تبریز ۲۰۱۸» باشیم.

احداث ۱۰ هکتار پارک در اراضی ارتش

بابایی اقدم با اشاره به موضوع خروج پادگان ارتش جمهوری اسلامی از بخش جنوبی شهر تبریز و قرار دادن بخشی از آن در اختیار شهرداری تبریز، گفت: حاج آقا آل هاشم که سال‌ها در کسوت رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش فعالیت داشته و با توجه به این سابقه و نقش اثرگذار ایشان به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در استان، امیدوارم با کمک ایشان و آقای دکتر خدابخش، اقداماتی را در راستای تملک بخشی از این اراضی توسط شهرداری انجام داده و زیرساخت‌های شهری از جمله احداث پارک ۱۰ هکتاری و تکمیل امتداد خیابان ارتش جنوبی را انجام دهیم.

وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری هرچه شایسته تر «تبریز ۲۰۱۸» گفت: در سایر موضوعات به توان شهرداری و شورای شهر محدود نبوده و از کمک مجموعه‌های دیگر خصوصاً استانداری و نمایندگی ولی فقیه در استان استفاده نماییم.

http://tabrizlinks.persiangig.com/image/tabriz/park/artesh.jpg

21
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۶ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  جانی تازه در رگ های فرهنگ و هنر شیراز
  مجهز ترین مجموعه ی سینمایی کشور در مجتمع خلیج فارس شیراز به بهره برداری رسید.
  http://shiraz1400.ir/?p=34483

  5

  7
  • SHZ.SHZ گفت:

   این کامنت دیگه منفی گرفتن داره؟ Laugh
   واقعا حد حسادت کجاست؟
   این کامنت برای سر خوش های برخی شهر ها که گمان می کنند دارند در پاریس زندگی می کنند و هر ماه قول می گیرند در ماه آینده پردیس سینمایی نه چندان بزرگی رو در یک مجتمع خیلی ناقص و نه چندان خوش نما و زیبا که امیدی هم به اجرای کامل اون نیست افتتاح کنند پاسخ خوبی بوده. جالب اینجاست که عنوان می کنند در هیچ جا بجز اون شهر مذکور هیچ اتفاقی نمی افته. نه در تبریز و نه در مشهد و نه هیچ جای دیگه بجز همون جا !!!!!
   شما فعلا برید به مسئولانتون بگید وعده های الکی که تابحال داده اند و تمدید می کنند را عملی کنند بعد بگویید در باقی شهر ها چه اتفاقاتی می افتد. دل خوش بودن به پست های همیشگی سایت هایی که صرفا خبر از آینده می دهند به نفعتون نیست. ولله دارند سرتون کلاه می گذارند. پیشرفت شیراز و مشهد و تبریز و تهران فارغ از مقایسه ی درونی بین خودشان واقعا از بقیه ی شهر های کشور بیشتره.

   3

   2
 2. n گفت:

  اون ده هکتارم اگه واقعا کلا پارک بشه و دست اندازی نشه به خاطر خالا خاطر گالماسین هست وگرنه ده هکتار نسبت به اون وسعت زمین ارتش و نسبت به نیاز مردم تبریز چیزی نیست ! اینهمه مردم از مصلا زخم دارن و میبینین که چطور به مردم خیانت کردن در مورد ارک و حتی مسجد کبود! باز اشتباه مشابهی انجام میدین! تا کی اخه؟! درس نمیگیرین! بابا ده هکتار پارک ساختین دستتون درد نکنه بقیش چی؟! اگر به اداره و حوزه و حتی مراکز پزشکی تعلق بگیره از اون محدوده باز اشتباهه! مرکز شهر کشش شلوغی بیش ازین رو نداره! زمین مال بخش خصوصی نیست که بگین هزینه داره از جیب این نهاد میره به جیب اون نهاد! ارتش که زمینهای اوغلی رو مفت تصرف کرد و مردم زیادی که زمین داشتن و از تعاونی گرفته بودن مغبون شدند و بدبخت! حالا چی میشه ارتش هم اینجا جبران کنه!خلاصه اقای بابایی هر پروژه ای به جز راه و پارک در اون محدوده خیانت به مردم تبریز هست والسلام

  23

  1
  • مهدی آیسان گفت:

   ارتش زمینهای اوغلی رو تصرف نکرده ، در بهترین جای تبریز زمینهای ارتش رو گرفتند و در محلی دور افتاده زمین های پرت داده اند . در ضمن در آنجا حوزه علمیه می سازند که حدود ۵۰۰۰ طلبه داشت باشه . خیلی سخته از اون زمینها یک هکتارش به پارک اختصاص بدهند .

   2

   1
   • n گفت:

    برای من دیگه توضیح ندین کی کجا رو گرفته وقتی از چیزی خبر ندارین سریع نیاین کامنت بذارین! همونجای پرت زمینهای تصرفی توسط ارتش هست برمیگرده به سالها قبل! برید تحقیق کنید!شما اصلا میدونین اوغلی کجاست! همون زمینهای هوانیروز و بعدها نصفش به تیپ ارتش داه شد غصبی هست! و هنوزم هنوزه پروندش بازه من الله توفیق برادر

    2

    0
 3. مسعود گفت:

  بیر بویوک کیشی ایستیرم بورانین هاممیسین پارک ائلیه

  20

  2
 4. Arash گفت:

  انشالا مرکز شهر پارک بزرگ ۱۰ هکناری ارتش داشته باشیم غرب هن پارک بزرگ تیریز
  شرق هم شاهگلی
  ۳ پارک بزرگ به اضافه پارک های کنار دواتوبان پاسداران و کسایی با پارک های محله ای زیاد تبریز رو یکم اوضاعش رو بهتر میکنه

  6

  2
 5. محمد جعفری صور گفت:

  ارتش یئرلری عمومی بیر یئر دی . گرح عمومی ایشلره اختصاص تاپا
  حیف دی بو گؤزل موقعیتی شهرداری ألدین وئره
  آقای آل هاشم نن و استاندار دان ایستیریخ کی حوزه علمیه نی آیری بیر یئره انتقال وئرسینلرتا ارتش یئرلری هامیسی پارکا تبدیل اؤلسون
  انصافا شهر ایچینده پارک چؤخ آزدی
  اگر ارتش یئرلری هامیسی پارکا تبدیل اؤلسا تبریز چؤخ چؤخ متحول اؤلار انشالله
  حوزه علمیه یا شهرک مسکونی نی هر یئرده احداث ائلماغ اؤلار . آمما پارک یؤخ !!!

  17

  3
  • ناشناس گفت:

   شما آذربایجانیها ماشااله هم ترکی خوب می نویسید و هم ترکی خوب می خوانید و ناراحت هم هستید که حق خواندن ونوشتن به شما نمی دهند .

   5

   8
   • ناشناس گفت:

    دوست عزیز حق خواندن و نوشتن به طور رسمی نداریم هنوز. هر چه هم هست خود مردم دارن انجام می دهند. اگر آقایون دست از امنیتی بازی در مورد زبان و فرهنگ بردارند و اونها رو مزیت بدونن، امیدورام به زودی ایرانی ها بتون دست کم امکان یادیگیری اصولی دو زبان پر کاربرد ایران یعنی تورکی و فارسی را در مدارس داشته باشند.

    5

    4
    • ناشناس گفت:

     نه تو رو خدا. عربی و زبان انگلیسی هم هست. چه خبره دیگه. همین فارسی رو هم چون زبان رسمی کشوره داریم می خونیم، عربی هم چون مسلمانیم و انگلیسی هم چون زبان رسمی بین المللی هست. دیگه زبان ترکی را برای چی در مدارس تدریس کنند؟

     3

     5
 6. ناشناس گفت:

  اگر اکثریت این اراضی پارک نشه ظلم به تبریز هست ،ده هزار خیلی کمه

  4

  0
 7. Arash گفت:

  زمین های ارتش راه و پارک فقط
  این شعاره و حق مردم هست

  3

  0
 8. قوناخ گفت:

  گوراخ مسئول لار نجور تبریز مردمین اوزلرین نن راضی سالاجاخلار دا …
  بوننان قاباخ تبریز میللتی مسئوللار دان راضی اولمادیلار گوراخ ایندی نجور اولاجاخ
  بیز اوز ایسته دیگیمیزیی مسئول لارا ددوخ ایندی توپ اولارین میدانیندا سورا دمه سینلر دمه دیز …

  2

  1
 9. ناشناس گفت:

  زبونمون مو درآورد در غالب پیشنهادهای مختلف گفتیم اونجا پارک مرکزی تبریز بشه، گفتن نمیشه از طرفی هم متوجه شدیم ارتش تمام زمینهای اونجا رو تفکیک کرده سند گرفته و حتی ۱% هم فضای سبز نداره، پمپ بنزین و حوزه علمیه و مسکونی، البته بخش جنوبی هم کاملا متعلق به ارتش نیست و گویا مالکیت خصوصی داره و حل اختلاف نشده.

  2

  0
 10. ناشناس گفت:

  در اراضی ارتش باید کاری مشابه اراضی عباس‌آباد تهران صورت بگیرد. از پارک جنگلی و پارک آب و آتش و بوستان نوروز گرفته، تا آسمان‌نما، بوستان مشاهیر، باغ کتاب، باغ موسیقی، باغ هنر، کتابخانه ملی شعبه تبریز، موزه علم و دانش، رصدخانه؛ سالن همایش، سالن تئاتر، سالن سینما، گالری و نگارخانه، محل نمایشگاه‌های تخصصی، نمایشگاه و فروشگاه گل و گیاه؛ دریاچه، رستوران و کافی‌شاپ، هتل و مهمانسرا، دو یا سه المان معماری جدید و نوآورانه ویژه تبریز و ….

  4

  0
  • روزبه گفت:

   درستش همینه که تو میگی . ولی قول می دم ۹۰ درصد این اراضی رو تفکیک می کنند و میفروشند . راحترین کاری که این مسئولین بلدن بکنند.

   0

   0
 11. Riza.Bulut گفت:

  از وسعت ۵۵ هکتاری, فقط ۱۰ هکتار!!
  باید کل زمین را به پارک اختصاص دهند

  4

  0
 12. صابر گفت:

  سلام به دوستان من که خودم ساکن منطقه ارتش هستم چیزی به نام پارک نداره اگه اون ده هکتاری که میگن ده هکتاری میگن پارک بشه بازم خوبه مردم اطراف پادگان هم از دیوار سیم خاردار راحت میشن

  3

  0
 13. ناشناس گفت:

  زهی خیال باطل مهندس
  چه نقشه هایی که نکشیدن برای این زمین ها، خدا آخر عاقبت این زمین ها رو به خیر کنه ان شا الله

  0

  0
 14. روزبه گفت:

  فقط تبریز نیست که دارن زمین های ارتش و نظامی رو به خارج شهر منتقل می کنند . اکثر شهرها این برنامه رو دارند . برین ببنید اونا چه برنامه ای ریختند ماها چی؟
  نمونش همین ارومیه خورمون، کلی زمین ارتش رو به کاربری فضای سبز و کاربری های فرهنگی تخصیص داده .
  ولی ماله ما چی میخان حوزه علمیه کنند .
  حوزیه علمیه رو ببرین یه جای دیگه ، این زمین ها حقیقتا حق و مال مردم تبریز هست.
  هیچ جای دنیا اطراف یه فضای تاریخی و باستانی مصلای نمیزنند . حالا اونجا اون کار رو کردین . دیگه این بار نزارین از این کارا انجام بدند .

  0

  0
 15. روزبه گفت:

  احتمالا این مسئولین یه قسمتشو بدن حوزه علمیه و بقیه شو تفکیک کنند و بفروشند و پول بزنند به جیب.
  اینا که اصلا به فکر مردم نیستند . اگه به فکر مردم بودند این وضع شهرمون نبود .
  این وضع هوامون نبود
  این وضع دریاچه مون نبود

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo