به دنبال دیدار با شهردار تبریز صورت گرفت: بازدید گروه سرمایه گذاری خارجی از بافت حاشیه نشین تبریز

 

مسئولان گروه سرمایه گذاری خارجی به همراه تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر و معاون شهردار تبریز از بافت های حاشیه نشین و فرسوده تبریز بازدید کردند.

به گزارش تبریزمدرن، مسئولان گروه سرمایه گذاری ترکیه ای به دنبال دیدار با شهردار تبریز با حضور در تعدادی از مناطق بافت حاشیه نشین و فرسوده تبریز از این مناطق بازدید کردند.

این گروه سرمایه گذاری در حال حاضر پروژه های بزرگ احداث انبوه مسکن در تهران را در دست اجرا دارد. احداث ۱۲۵۰۰ واحد مسکونی در عرض یک سال و همچنین احداث پروژه های ۲۰ هزار و ۳۵ هزار واحدی در کشور  و سرعت عمل این شرکت در تحویل این واحدها به متقاضیان از جمله نکات قوت فعالیت این گروه است.

گفتنی است مسئولان این شرکت سرمایه گذاری به همراه محمد عزتی معاون شهردار تبریز، فریدون بابایی اقدم و محرم محمد زاده از مناطق حاشیه نشین انتهای ۴۲ متری، انقلاب و چوخورللار بازدید کردند.

این گروه سرمایه گذاری یکی از گروه های سرمایه گذاری در احداث مسکن انبوه می باشد که علاوه بر اجرای طرح های بزرگ مسکن انبوه در چند کشور دو پروژه بزرگ ۲۰ هزار واحد و ۳۵ هزار واحدی را در کشور احداث کرده است.

پیش از ظهر امروز شهردار تبریز در دیدار با گروه سرمایه گذار ترکیه‌ای بر آماده بودن بستر های قانونی و حمایت از سرمایه گذاری برای احیای بافت های فرسوده و حاشیه نشین تبریز تاکید کرده بود.

شهردار تبریز در این دیدار با اشاره به اینکه در تبریز ۲۴۰۰ هکتار بافت ناکارآمد و حاشیه نشین شهری وجود دارد اظهار داشت: بسترهای قانونی حمایت از سرمایه گذار برای احیای بافت های حاشیه نشین شهری در تبریز مهیاست و شهرداری تبریز در این راستا از حضور شهرداران داخلی و خارجی استقبال می کند.

گفتنی است نمایندگان و کارشناسان این گروه سرمایه گذاری بعد از دیدار با شهردار تبریز و دو عضو شورای شهر، به همراه معاون شهردار از بخشی از مناطق حاشیه نشین تبریز بازدید کردند.

28
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۸ پاسخ

 1. پارمیدا گفت:

  امیدوارم برادران ترکیه ای ما با همکاری مسئولین شهر بتونن کاری برای معضل حاشیه نشینی تبریز انجام بدن.

  45

  11
 2. Arazli گفت:

  سونوجی نه اولدی بس ؟

  2

  1
 3. Aydin گفت:

  تبریز در زمینه نوسازی و بهسازی بافت فرسوده , ایجاد مراکز تفریحی _ شهربازی سرپوشیده و باغ وحش و آکواریوم , مخصوصا مراکز تفریح زمستانی , در زمینه مرکز توریستی و اقامتی و مراکز فرهنگی مثل پردیس تئاتر و پردیسهای سینمایی شدیدا نیازمند سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی میباشد …..
  امیدواریم مسئولان و آقای شهین باهر اقدامات مثبت و عملی در راستای جذب سرمایه گذار داشته باشند ………. نه مثل نجفی که چهارسال فقط شعار داد و حرف مفت زد …….. تبریز در زمان نجفی مرد , واقعا سکون و مرگ را تجربه کرد

  14

  1
 4. اردبیلی گفت:

  الان تو تبریزیم . جاتون خالی هوا افتابی و خوبه .
  در مورد بافت فرسوده اینو بگم که ایا شما مطمئنید که جمعیت تبریز ۱ میلیون و هشتصد هزار نفره ؟ من که باور نمیکنم!
  الان کلی ساخت و ساز تو تبریز داره اتفاق میافته چطور میگن این امارو ؟
  میدونید چقدر انبوه سازی داره تو تبریز پیش میره ؟در حالیکه این امار اصلا تکون نخورده!

  8

  2
 5. اردبیلی گفت:

  حداقل دیگه از این ساخت و ساز های قوطی کبریت استفاده نکنند. معماری تبریز مخصوصا در زمینه انبوه سازی باید به روز و زیبا باشه !

  9

  2
  • خلیج فارس گفت:

   این شرکت ترکیه ای اگر به گفته جنابعالی آپارتمان قوطی کبریتی هم بسازد . این حاشیه نشینها قدرت خرید ندارند ، چه برسد به آپارتمان مد روز وزیبا . جنابعالی مشخص خبر از وضعیت مالی حاشیه نشینها ندارید . اگر خبر داشتید این حرفها را نمی زدید .

   10

   2
   • ناشناس گفت:

    این جناب اردبیلی انگار خبر ندارن زمین تو تبریز خیلی گرونه و خیلی ها آرزوی یه آپارتمان ۴۰ متری دارن که از مستاجری نجات پیدا کنند ولی ندارند. زمین خیلی گرونه تبریز. فکر نکنم پایین تر از ۱ تومن زمینی تو حاشیه های تبریز وجود داشته باشه.
    همون قوطی کبریتم آرزوست داداش.

    9

    0
    • اردبیلی گفت:

     توسعه تبریز به صورت افقی باید باشه نه عمودی . تبریز از لحاظ افقی کلی زمین خالی و بایر داره . اکثر شهرهای ایران کلی زمین خالی دارن .تراکم بیش از حد و تنیدگی ساختمانها مخصوصا بدون فضای سبز شهرها رو زشت نشون میده
     اینها همش از بی عرضگی مسئولینه که نمیخوان تو تاسیسات شهری هزینه کنن. مثلا خیابونای عریض ایجاد کنن یا پل چند سطحی بزنن یا کانال کشی و فاضلاب و اسفالت ریزی کنن!

     0

     1
    • اردبیلی گفت:

     گران بودن زمین تو تبریز به ضرر توسعه تبریز منجر خواهد شد شک نکنید !
     چون وقتی زمین گرون باشه ولی امکانات نداشته باشه مردم راغب نمیشن که زمین یا خونه بخرن! به جاش مهاجرت میکنن به مکانهایی که زمین ارزان و خوش منظر باشه و بتونه امکانات شهری ایجاد کنه مثل تهران!

     0

     0
   • اردبیلی گفت:

    چرا خبر ندارم رییس جون!
    تو سنگاپور برای مردم فقیر و زاغه نشین ببین چه مجتمع های مسکونی زیبایی ساختن !
    مجتمع های مسکونی اینترلیس interlace singapore رو سرچ کن ببین چیه

    این مجتمع ها برای افراد کم درامد و بی بضاعت ساخته شده!

    https://vimeo.com/76853860

    http://civilidea.com/news/%D9%85%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%B9-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%86%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86

    0

    2
 6. Arash گفت:

  اگه بدن به ترکیه ای ها هم کیفیتش بهتره هم سرعتش میتونن بیشترشو بدن به اونا یکم هم بع پیمانکارهای داخلی
  واقعا هم کار تولید میشه هم حاشینه نشینی کم میشه و خونه ها ایمن میشه کاش شروع کنن و در حد حرف نباشه

  10

  2
 7. Arash گفت:

  فقط برای حاشیه نشین ها برج به درد نمیخوره یا باید تک واحدی ۵۰ ۶۰ متری بسازن یا فوقش ۴ طبقه
  حاشینه نشین ها نمیتونن تو برج زندگی کنن

  9

  3
 8. خلیج فارس گفت:

  حاشیه نشینی در تمام شهرهای ایران وجود دارد از جمله شهر تبریز و دلیل حاشیه نشینی هم فقر و بی پولی هست . حتی شهرهای خود ترکیه و بسیاری از کشورهای دنیا با حاشیه نشینی مواجه هستند . حاشیه نشینهای ایران از جمله تبریز اگر پول داشتند ، می رفتند آپارتمان نقلی در تبریز می خریدند . بسیاری از این حاشیه نشینها حتی پول نداشتند برای مسکن مهر ثبت نام کنند . اگر هم این شرکت ترکیه ای با شهرداری تبریز به توافق برسد وشروع به آپارتمان سازی کند . هر چقدر هم که ارزان بسازد ، از مسکن مهر که دیگر ارزانتر نیست و اگر هم ارزانتر از مسکن مهر بسازد ، کاملا مشخص که از استحکام و کیفیت لازم بر خوردار نخواهد بود . نمونه اش را در حادثه زلزله چند شهرستان کرمانشاه دیدیم که چه بر سر مسکن مهر و ساکنان آن آمد . مشکل حاشیه نشینی باید ریشه ای حل شود و راه حل آن ایجاد اشتغال ودر آمد پایدار برای کسانیست که به حاشینه نشینی روی آورده اند . البته خود حاشیه نشینی مشکلات زیادی را برای شهرها به وجود می آورد . و حاشیه شهرها محلی شده برای خلافکاری وتجمع وزندگی خلافکاران . البته منظور من همه حاشیه نشینها نیستند . بلکه تعداد اندکی از آنها است . این شرکت ترکیه ای اگر به توافق برسد و شروع به ساخت وساز کند . بهتر از حاشیه نشینهایی که بیکار هستند و احتیاج به کار دارند بعنوان کارگر استفاده کند . از این طریق یک کمکی از نظر مالی به حاشیه نشینها هم می شود . در مجموع تا مشکل مالی مردم حل نشود ، مشکل حاشیه نشینی هم وجود دارد و هر شرکتی چه ایرانی و چه خارجی اقدام به ساخت آپارتمان کند ، ولی مردم قدرت خرید نداشته باشند تقریبا بی فایده می باشد . ساخت وساز فقط بطور موقت مقداری شغل در آن مناطق ایجاد می کند . انشالله مشکل حاشیه نشینی همه شهرهای ایران حل شود .

  12

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo