استاندار آذربایجان شرقی: از ۱۳۰ کیلومتر خط آهن میانه- بستان آباد ۹۰ کیلومتر ریل گذاری شده است

استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از خط آهن تبریز – بستان آباد – میانه گفت: بیش از ۹۰ کیلومتر از این مسیر ۱۳۰ کیلومتری ریل گذاری شده است.

از 130 کیلومتر خط آهن میانه- بستان آباد 90 کیلومتر ریل گذاری شده است

به گزارش تبریز مدرن، مجید خدابخش در جلسه ای که در حاشیه بازدید از خط آهن تبریز- بستان آباد – میانه در محل ایستگاه بستان آباد برگزار شد ابراز امیدواری کرد فاز اول این طرح تا پایان نیمه نخست سال آینده به اتمام برسد.

وی همچنین با اشاره به نقش مهم این خط آهن در اقتصاد و صنعت شهرستان گفت: ایستگاه لجستیکی این خط آهن برای حمل و نقل کالا در شهرستان بستان آباد ایجادخواهد شد که می تواند صنعت و اقتصاد منطقه را متحول کند.

معاون ساخت و توسعه راه آهن ، بنادر و فرودگاههای شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور هم در این جلسه میزان اعتبار این خط آهن در سال ۹۶ را ۲۹۸ میلیارد تومان اعلام کرد وگفت : از این میزان حدود ۲۳۵ میلیارد تومان در ۸ ماهه امسال تخصیص یافته است و انتظار می رود برای سال آینده و تکمیل فاز اول آن این میزان اعتبار نیز هزینه شود.

جبارعلی ذاکری همچنین تعداد ایستگاههای این خط آهن در فاز اول را ۶ باب عنوان کرد و افزود : سه ایستگاه این مسیر علائمی و سه ایستگاه هم مخصوص مسافران است که امیدواریم تا ۶ ماه آینده همه ایستگاهها احداث و آماده بهره برداری شود.

7
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. کیومرث گفت:

    خدایش دیگه شورشو در آوردن ۱۷ سالم طرح طول میکشه چقدر بدبختیم ما …….آقا حرفمونو به کی بزنیم دردمونو پیش کی ببزیم ….چرا دارن حرص مردمو در میارن ….آزاد راه تبریز ارمنستان چی شد اونم خوابید فک کنم اونم ۲۵ سال طول بکشه

    2

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo