پدر مقتول اسرار جدیدی از زندگی دامادش را فاش کرد؛ علیرضا با همکلاسی زنش ارتباط داشت/ شاید به‌‌خاطر جلوگیری از افشاء رازش دخترم را کشت/ خواهان قصاص او هستم، زندگی‌‌مان را ویران کرد

پرونده جنجالی پزشک تبریزی که متهم است با تهیه غذای مسموم همسر و مادربزرگش را به قتل رسانده با رفع نواقص به دادگاه کیفری فرستاده شد و این مرد به‌زودی محاکمه می‌شود. این در حالی است که خانواده همسرش، خواهان قصاص وی هستند.

به گزارش تبریزمدرن ، رکنا نوشت: پرونده جنجالی پزشک تبریزی که متهم است با تهیه غذای مسموم همسر و مادربزرگش را به قتل رسانده با رفع نواقص به دادگاه کیفری فرستاده شد و این مرد به‌زودی محاکمه می‌شود. این در حالی است که خانواده همسرش، خواهان قصاص وی هستند.

پزشک تبریزی پیش از اینکه به‌خاطر ماجرای قتل همسر و مادربزرگش معروف شود، به‌دلیل نسخه‌هایی که از او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، معروف شد.

نسخه‌هایی خوش‌خط که در برخی از آنها به جای دارو گوش دادن به صدای شجریان تجویز شده بود یا نسخه‌ای که در آن خطاب به مسئول داروخانه نوشته شده بود: « این بیمار بی‌سواد و فقیر است و هزینه داروهای او را بنده پرداخت می‌کنم.»

شهرت این پزشک در فضای مجازی روبه افزایش بود تا اینکه ۱۹مهرماه سال گذشته خبر عجیبی منتشر شد. خبر از این حکایت داشت که اعضای خانواده پزشک جوان به‌دلیل خوردن غذای مسموم به بیمارستان منتقل شده و همسر و مادربزرگ او جانشان را از دست داده‌اند.

در آن زمان خیلی‌ها با پزشک جوان ابراز همدردی و در مراسم ختم قربانیان شرکت کردند. این در حالی بود که پزشک جوان مدعی بود که غذاهای مسموم را فرد ناشناسی به‌عنوان نذری به مطبش آورده و او نیز آنها را به خانه برده و در نهایت همسر، مادربزرگ، مادر، پدر و برادرش به‌دلیل خوردن آن مسموم شده و ۲نفر از آنها جان‌شان را از دست داده‌اند؛ ادعایی که تحقیقات پلیس Police دروغ بودن آن را ثابت کرد و مشخص شد که نه‌ تنها غذاها نذری نبودند، بلکه پزشک تبریزی، خودش آنها را از یکی از رستوران‌ها تهیه کرده بود.

کارآگاهان پلیس که موفق شده بودند این رستوران را شناسایی کنند، در بررسی فیلم‌های ضبط شده در دوربین‌های مداربسته به تصاویری دست یافتند که نشان می‌داد پزشک جوان به رستوران مراجعه کرده و بعد از تهیه غذاها، آنجا را ترک کرده است. بنابراین احتمال داشت که وی بعد از تهیه غذاها آنها را به قرص برنج آغشته کرده و در اختیار خانواده‌اش قرار داده است. به این ترتیب انگشت اتهام به سوی وی نشانه رفت و او به جرم قتل دستگیر شد.

هر چند وی در جریان بازجویی‌ها مدعی شد که در مسموم کردن غذاها نقشی نداشته است اما در نهایت پرونده این جنایت با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان آذربایجان شرقی فرستاده شد. در این کیفرخواست پزشک جوان متهم به قتل همسر و مادربزرگش شده بود و قضات دادگاه پیش از جلسه محاکمه به بررسی پرونده پرداختند و متوجه نواقصی شدند که در محتویات پرونده وجود داشت و به این ترتیب پرونده بار دیگر به دادسرا فرستاده شد.

موسی خلیل‌اللهی، دادستان تبریز می‌گوید: نقص‌هایی که دادگاه کیفری وارد کرده بود دوباره بررسی شد و پس از رفع آنها پرونده بار‌دیگر به دادگاه فرستاده شد و قرار است تا پایان این‌ماه یا اوایل‌ماه آینده جلسه محاکمه او برگزار شود. به گفته وی تا‌کنون خانواده همسر این مرد درخواست قصاص کرده‌اند. همچنین دایی‌های او نیز از وی شکایت کرده است اما پدر، مادر و برادر او که در این حادثه مسموم شده و تا یک قدمی مرگ رفته‌ بودند شکایتی مطرح نکرده‌اند.

انگیزه مرموز

پرونده پزشک تبریزی در حالی با کیفرخواست قتل عمد به دادگاه فرستاده شده که هنوز انگیزه او از این اقدام سؤالی بزرگ است. پدر المیرا(همسر پزشک‌تبریزی) در پاسخ به این سؤال می‌گوید: آشنایی المیرا و علیرضا(متهم به قتل) خیلی اتفاقی بود. علیرضا دوست صمیمی شوهر هم‌دانشگاهی المیرا بود و یک روز که آنها به پارک ائل‌گلی تبریز رفته بودند با هم آشنا شدند. مدتی بعد از این آشنایی علیرضا به خواستگاری دخترم آمد و با موافقت ما جشن کوچکی گرفتیم و آنها به عقد هم درآمدند.

قرار شد وقتی درس دامادم تمام شد و خواستند زیر یک سقف بروند، جشن عروسی بگیرند که این اتفاق هرگز رخ نداد و حدود ۴٫۵ سال بعد از عقدشان، دخترم به قتل رسید. پدر المیرا ادامه می‌دهد: از مدتی قبل از این حادثه، متوجه رفتار مشکوک علیرضا شده بودم. او زیاد به خانه ما می‌آمد و مدام با تلفن همراهش حرف می‌زد. حتی یک‌بار از دخترم ماجرا را پرسیدم و خواستم اگر مشکلی دارند به من بگویند اما او با توجه به اخلاقش که خیلی تودار بود، چیزی نگفت. تا اینکه آن اتفاق تلخ رخ داد ولی با این حال هرگز به دامادم مشکوک نشدم.

بعد از آن بود که پلیس او را دستگیر کرد و معلوم شد که وی غذای مسموم را به دخترم و خانواده‌اش داده است. علیرضا مدعی بود که بی‌گناه است اما در تحقیقات پلیس مشخص شد که علیرضا با همان دختری که دوست و هم‌دانشگاهی المیرا بوده، رابطه پنهانی داشته است.

حتی زمانی که آن زن در آنکارا بود، علیرضا هم به بهانه اینکه می‌خواهد در امتحان شرکت کند، به آنجا رفت و آنها با هم بودند و همه این شواهد و مدارک در پرونده ثبت شده است. ظاهرا دخترم متوجه این ماجرا شده بود و شوهرش برای اینکه رازش فاش نشود و بتواند به آن زن برسد نقشه این جنایت را کشیده است.

پلیس درباره این ماجرا به‌طور کامل تحقیق کرده و پرونده قطوری تشکیل داده و ما تنها خواسته‌مان از دادگاه این است که قاتل دخترم قصاص شود. مرد میانسال می‌گوید: من ۲دختر داشتم که علیرضا یکی از آنها را از من گرفت. بعد از این حادثه، زندگی ما ویران شد. همسرم دچار افسردگی شده و ما هرگز نمی‌توانیم این داغ را فراموش کنیم. مدتی قبل علیرضا که شواهد را علیه خودش می‌دید ادعای تازه‌ای را مطرح کرد و به دروغ گفت که المیرا و خانواده‌اش به‌دلیل خوردن قرص لاغری مسموم شده‌اند اما همه ادعاهای او رد شده و منتظریم تا دادگاه تکلیف این پرونده را مشخص کند.

4
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۹ پاسخ

 1. واقعیت گفت:

  چند ماه پیش مدیر این سایت یک پست را اختصاص داده بود به یک جنایت در مهاباد . جریان از این قرار بود که چند جوان مهابادی که از قوم کرد بودند دوست خود را کشته بودند و تعدادی از هموطنان آذربایجانی کامنت فرستاده بودند و قوم کرد را یک قوم وحشی لقب داده بودند و حتی یکی از آنها گفته بود که اگر من جای مقامات کشور بودم تمام کردها را می کشتم. من یک پیام فرستادم و گفتم که جنایت در همه شهرهای ایران و در بین همه اقوام اتفاق می افتد و کردها هم انسانهای وحشی نیستند ، خلاصه به من در آن پست حمله کردند و حتی توهین هم کردند.
  حالا روی سخن من با هموطنان آذربایجانیست. حالا شما دوست دارید که مردم سایر شهرها شما را وحشی خطاب کنند . روزانه در ایران دهها مورد جنایت اتفاق می افتد که اگر مطبوعات را مطالعه کنید به این موضوع پی خواهید برد. جنایت در بین همه اقوام ایران اتفاق می افتد و مخصوص قوم خاصی نیست. حتی این جنایت از آن جنایتی که در مهاباد اتفاق افتاد بدتر است . اگر روزی هم کسی به خاطر این جنایت شما را وحشی خطاب کند مطمئن باشید. که من از آن شخص شدیدا انتقاد خواهم کرد . من هنوز توهین شما را یادم نرفته این بهانه ای بود تا به تعدادی از آذربایجانیها یادآوری کنم . باز هم می گم روزانه در سرتاسر ایران دهها مورد جنایت اتفاق می افتد و اگر در این سایت پوشش داده نمی شود دلیل نمی شود که جنایتی رخ نمی دهد.

  24

  16
  • ناشناس گفت:

   جرم در یک حد خاصی در هر شهری وجود دارد. و این طبیعی است. اصلا لازمه زندگی اجتماعی است که به طور طبیعی در صورت تعارض منافع افراد باهم شاهد وقوع چندین جرم هم از جانب قانون گریزان باشیم و با اینکه من هم به شدت مثل شما توهین به قومیتها را محکوم میکنم ولی به این هم اعتقاد کامل دارم که برخی قومیتهای ما متاسفانه خارج از نورم طبیعی سنگدل و بیرحم هستند و جنایات فجیعی را در فاصله های زمانی کم هی تکرار میکنند. کما اینکه خودتون هم میدونید مناطقی از این جرمزا هستند. جرم علیه اشخاص هم خودتون بهتر از همه میدونین در کجاها بیشتر اتفاق میفته. و خوشحالم عنوان کنم که تبریز خوشبختانه بین کلانشهرهای دیگه کمترین آمار جرمهای اینچنینی را دارد.

   11

   6
  • ناشناس گفت:

   تو خیلی پررو شدی ها گورتو گم بکن دیگه ازین سایت. آخه ملعون ما با سوابق یک قوم و ملت تصمیم میگیرم و یه حرفی رو میزنیم اولا ما آذربایجانی ها بار ها مورد حملات وحشیانه کردها قرار گرفتیم بار ها در سال ۱۹۷۸اموال مردم توسط اسماعیل آقا سیمیتقو رئیس قبیله کرد وارده از حلب سوریه به آذربایجان مورد چپاول قرار گرفته و به صورت بسیار وحشتناکی مردم غرب آذربایجان بخصوص خوی سلماس و اورمیه رو قتل عام کردن واسه تو شوخی میاد زن های آذربایجانی رو از درخت آویزون کردن و زنده زنده پوستشو کندن و سلاخی کردن؟!!یکم بیاییم جلوتر زمان جنگ میدونی کرد ها در شهر های سردشت و مهابادو اشنویه و پیرانشهر چه به سر سپاهیا و نیرو انتظامی و مردم عادی میاوردن لشکر لشکر اجساد بدون سر و بدن های قطعه قطعه شده سپاهیا و نیرو انتطامی و مرز بانی گواه از وحشی بودن این کولی های بی ریشه هستش از ۱۲۰۰۰ شهید آذربایجان غربی قریب به ۹۰۰۰ نفرشو تو زمان جنگ کردهای خائن به شهادت رسوندن به زور از عراق قسمت جنوبی استان و سوریه قسمت غرب و شمال غرب استان این کردها پناهنده شدن و چه خیانت ها که نکردن طولی نگذشت آن زمان لشکر ۶۴ پیاده اورمیه و لشکر ارتش مهاباد به رهبریت قاسملو محاصره شد و تا اینکه لشکر مهاباد به دست اکراد افتاد و به سولدوز (نقده) حمله بردند و تمامی مردم این شهر به شدت قتل عام شدند تو میدونی ما هر روز اینجا تو آذربایجان شهید میدیم هر هفته دو یا سه هفته یه بار شهید پشت شهید از مرز بانی و سپاه که رسانه ای نمیشه؟!اون اسم مسخره واقعیت رو بردار وقتی چیزی رو تجربه نکردی حرف زیادی نزن مطمئن باش همین کردها به وقتش اگه مسئله جدایی خاکشون بشه و تشکیل کردستان بزرگ و میدان در دستش باشه اولین نفراتی که مورد تهاجم این ها خواهد بود خود شمایید نه ما چون ما این کولی های وحشی رو میشناسیم و میدونیم تک به تکشون چه دلبخواهی و چه اجباری به گروهک های تروریستی پژاک و پ ک ک ملحق شدن و تابع امر آن ها هستند و همه در خانه هاشون اسلحه های زیادی رو انبار کردن و نیرو های اطلاعتی از تمام این ها بی خبر نیست!

   پس برو دیگه صدات در نیاد امثال تورو باید داد دست کرد ها تا هوشت بیاد سرجاش.

   10

   8
  • ناشناس گفت:

   همین امروز هم تو مرز بین اورمیه و ترکیه باز هم شهید دادیم به قدری گستاخی یعنی به قدری ۱۲۰۰۰ شهید فقط آذربایجان غربی به چشمت نمیاد که فقط بالا ی ۹۰۰۰ نفرش رو همین کردهای وحشی به شهادت رسوندن بارها مردم رو تو غرب آذربایجان اموالشان را چپاول و خودشان را قتل عام کردند به اشکال مختلف با مثلح کردن سر بریدن پوست کندن زنده زنده تو نیستی اینجا ببینی از چند خانواده شهیدی هست که به شکل سربری شهید شده زمان جنگ به ۲ میلیون کردعراقی در استان ما پناهندگی داده شد این ها جز خیانت و قتل و غارت علیه ملت ایران به خصوص آذربایجان کاری نکردند فجایع قتل عام سولدوز و دره شهدا و اورمیه سلماس و خوی و لشکر لشکر شهدای سپاهیان و نیرو های نظامی بدون سرو دست و پا در سر سردشت و پیرانشهر و مهاباد نمونه ای ازین فجایع هستند که همین الانم در خانه های تک تک این افراد سلاح هایی انبار شده اند و منتظر فرصتی دوباره جهت تکرار فجایع و وحشی گری هستند مدیر به خاطر پایمال نشدن حق هزاران هزار شهید آذربایجان و خاک و ناموسمون این کامنت رو منتشر کن تا یه عده که چشم دیدن وقایع رو ندارن ببینن.
   من خودم یک پسر عمو و شوهر خاله ام رو همین کردها به شهادت رسوندن به خدا ما شهید میدیم و یه عده در کمال آسایش هر تهمتی هر دروغی رو به ملت شهید پرور آذربایجان به خصوص غربی که خیلیا خانواده شهید هستند نسبت میدن. اگه این متن منتشر نشه برای همیشه قسم میخورم ازین سایت میرم

   10

   7
   • ناشناس گفت:

    این واقعیت توهمه داداش. اسمشم گذاشته واقعیت. ببین کار مغولها هر چقدر در مناره درست کردن از سر اصفهانی ها بد بود همین قدر هم خونریزی کردها بده. ناراحت نشو داداش، ایشان ترک ستیز متعصبی تشریف دارند.

    6

    3
 2. ناشناس گفت:

  آفرین.خدا هیچ قومی را معصوم نیافریده.ملاک مقایسه ما باید برپایه انسانیت افراد باشد نه قومگرایی و نژاد پرستی

  10

  1
 3. mohsen گفت:

  شهرستان مهاباد و شهرهای جنوبی آذربایجان غربی کرد هستند دیگه لازم نیست بگید مهاباد که از اقوام کرد بودند.

  5

  6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo