شهردار منطقه هشت خبر داد : آغاز کف سازی راسته جدید بازار

شهردار منطقه هشت از آغاز کف سازی بازار تاریخی تبریز اینبار در راسته جدید بازار خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ مهندس تیزپاز ضمن اعلام خبر فوق افزود : در راستای ارتقاء کیفی معابر بازار تاریخی تبریز و پیرو سیاست های شهرداری تبریز مبنی بر آماده سازی بازار تاریخی تبریز برای رویداد ۲۰۱۸ ، پروژه کف سازی راسته جدید بازار از روز گذشته آغاز شده و با جدیت ادامه دارد .
مهندس تیزپاز افزودند: با توجه به تردد بالای این مسیر در طول روز و فرصت اندک تا شروع رسمی ۲۰۱۸،کلیه عملیات عمرانی و کفسازی مسیر با حداکثر توان و بصورت شبانه روزی انجام میپذیرد .
تیزپاز افزود:متاسفانه در دهه های گذشته کف سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام پذیرفته است که علاوه بر انتقال رطوبت کف به ستونها وطاقها و آسیب زدن بر بافت آجری آنها،هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم ندارد و ارزش تاریخی بازار را کم رنگ مینماید که ما با وحدت و همدلی بوجود آمده میان مجموعه شهرداری و میراث فرهنگی، کف سازی و ساماندهی بازار تاریخی تبریز را اجرائی نموده و برآنیم تا شروع رسمی ۲۰۱۸ این پروژه عظیم را تکمیل نمائیم.
شهردار منطقه هشت در پایان به جنس سنگهای مورد استفاده در کف سازی بازار اشاره کرده و افزودند : در کف سازی راسته جدید بازار از سنگ اسپراخون استفاده گردیده است که بدلیل بومی بودن این سنگ مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما داشته و همخوانی عالی با بافت تاریخی بازار دارد.


20
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. وحید گفت:

  اگربتونن درآینده برای چارچوب مغازههاهم فکری کنندرونق بیشتری پیداخواهدکرد.

  5

  0
 2. تبریز گفت:

  هرکس به میراث فرهنگی و آثار تاریخی بها میده دمش گرم

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo