دردسر آبی در ایستگاه دامپزشکی مترو تبریز/آب زلالی که راهی فاضلاب می شود!

در ادامه روند ساخت مترو در ایستگاه چهار منطقه راه دامپزشکی، در اثر حفر زمین، مقدار بسیار زیادی آب از سفره های زیرزمینی بیرون آمده است که این آب هفته ها است که در خیابان جاری است و به حال خود رها شده است.

به گزارش تبریزمدرن، پروژه مترو تبریز علی رغم اینکه سالها مردم این شهر را منتظر گذاشته تا بزرگترین طرح ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر اولین ها، راه اندازی شود؛ اما برای برخی تبریزی ها خالی از دردسر نبوده است.

در ادامه روند ساخت مترو در ایستگاه چهار منطقه راه دامپزشکی، در اثر حفر زمین، مقدار بسیار زیادی آب از سفره های زیرزمینی بیرون آمده است که این آب هفته ها است که در خیابان جاری است و به حال خود رها شده است.

این آب جاری که توسط لوله کشی به بیرون انتقال داده می شود و در به داخل جوی آب هدایت می شود و این در حالی است که کشور و منطقه آذربایجان با بحران بی آبی روبرو است و این آب زیرزمینی بدون هیچ بهره برداری خاصی به فاضلاب شهری منتقل می شود.

اما نکته مهم و البته نگران کننده این ماجرا آنجایی است که هشدارهایی جدی در خصوص رانش زمین نیز توسط اهالی و همچنین کارگران حاضر در صحنه نیز داده می شود.

بر اساس اظهارات شاهدان حاضر در صحنه، با توجه به حجم قابل توجه آب بالا آمده، احتمال رانش زمین در حوالی حفر شده دور از نظر نمی باشد که موجب نگرانی اهالی و ساکنین آن منطقه شده است.

برخی اهالی منطقه دامپزشکی  خواستار پیگیری این موضوع و شفافیت وجود یا عدم وجود خطر احتمالی برای اهالی شده بودند.

در نزدیکی این ایستگاه مترو، چندین مجتمع مسکونی با تعداد واحدهای زیاد و همچنین یک بازارچه محلی قرار دارد که در صورت وقوع احتمالی رانش زمین در اثر بیرون آمدن آب، می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

گفتنی است این حفاری ها علی رغم بیرون آمدن حجم قابل توجه آب زیرزمین و هدایت بی ثمر این آب قابل استفاده به فاضلاب شهری، ادامه دارد و تاکنون توجهی به نگرانی اهالی نشده و حتی تبییین عدم وجود نگرانی از سوی شهرداری نیز صورت نگرفته است.

منبع: ائل

12
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. ab گفت:

  اگر قرار باشه که هنگام احداث تونل ها به فکر آبهای زیرزمینی هم باشند مترو تا ۱۰۰ سال دیگر هم تمام نمی شود با سمبل کردن برخی از پروژه های مترو فعلا” اتمام مترو آنهم فاز اول در هاله ای از ابهام قرار دارد هر سال می گویند سال بعد تمام می شود حالا فرض کنید که بخواهند کارها را دقیق و درست انجام دهند بایستی بیخیال مترو شویم.

  7

  11
  • MASOUD گفت:

   خب قرار نیست که کارگران مترو آب ها رو جمع بکنن بریزن تو سطلی چیزی، اون رو هم باید سازمان مترو به سازمان آب و فاضلاب اطلاع بده تا اونها با تخصص هایی که دارند آب رو به جاهای لازم هدایت کنند. درضمن میشه به جای آب هایی که از اونجا خالی میشه مخلوط های خاص بتنی به جای آب تزریق کنن به زمین تا موجب رانش هم نشه

   2

   0
 2. ناشناس گفت:

  بی عرضه ترین و بی لیاقت ترین مسیولان شهری بااختلاف زیاد متعلق به تبریزه

  6

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo