عضو شورای اسلامی شهر تبریز با حضور در پشت صحنه «سریال ستارخان»: امیدواریم سریال «ستارخان» بهانه‌ای برای ساماندهی وضعیت نامناسب خانه و مزار سردار ملی باشد

 عضو شورای اسلامی شهر اظهار کرد: امیدواریم پخش این سریال بهانه‌ای برای ساماندهی وضعیت نامناسب خانه و مزار سردار ملی باشد.

 به گزارش تبریزمدرن ، فریدون بابایی اقدم با حضور در پشت صحنه سریال ستارخان گفت: ساخت و پخش سریال ستارخان را به فال نیک می‌‎گیرم اما با توجه به اینکه سران مشروطه مفاخر ملی ما هستند باید پیش‌تر از این ها به این چهره های ملی توجه می‌شد چرا که کشور ما بخشی از دموکراسی و مردم‌سالاری را مدیون سران مشروطه است.

وی ادامه داد: بارها در مورد وضعیت نامناسب خانه ستارخان صحبت‌هایی در شورای اسلامی شهر تبریز مطرح شده است و متاسفانه مزار این افتخار ملی در محوطه مرقد «شاه عبدالعظیم حسنی» در وضعیت نامناسبی رها شده است؛ حتی بسیاری از مسئولان ما نمی‌دانند مزار این مرد بزرگ مشروطه‌خواه در شهر ری واقع شده است.

رئیس کمسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز همچنین گفت: ما این موضوع را در شورای شهر تبریز در قالب پروژه‌های تبریز ۲۰۱۸ مطرح می‌کنیم اما مطمئنا ساماندهی مزار ستار و خانه وی نیاز به همگرایی نهادهای مختلف و عزم ملی دارد.

بابایی‌اقدم با اشاره به اهمیت سریال ستارخان یادآورشد: ساخت و پخش این سریال برای شناساندن تاریخ تبریز و آذربایجان بسیار مهم است از اینرو انتظار می‌رفت نهادهای متولی فرهنگی عوامل این سریال را بیشتر همراهی می‌کردند.

بابایی اقدم اظهار امیدواری کرد با حمایت‌های نهادهای فرهنگی تبریز این سریال در قالب پروژه‌ای مفصل تر در فاز دیگر و در فضاهای شهری تبریز ساخته شود.

انتهای پیام/

3
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  باید جسد این مرد بزرگ آذربایحانی به تبریز منتقل بشه. ستارخان قلبش برای آذربایجان می تپید.

  4

  0
 2. بابک گفت:

  ستارخان سریالئ یوخسا بیر خیال لئ فیکیر
  گئرچک بیر سریال دئیل

  1

  1
 3. ناشناس گفت:

  ایکاش ترتیبی بدن جسد مطهر دلاور تبریزی به وطن خودش برگرده. هنوز هم صدای مظلومیت ستارخان و نیز باقرخان که به دست یک کرد به شهادت رسید در گوش ما جاری و ساریست. برای شادی روح آن مرحومین هم صلواتی بفرستید. خیلی به گردن ما حق دارند.

  2

  1
 4. مهدی گفت:

  این فریدون هم ماشاالله خیلی فعال شده و هر مراسمی باشه، سعی می کنه شرکت کنه. این باعث بهتر دیده شدنش خوبه. Wink Smile

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo