مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز خبر داد؛ نصب تندیس امیرکبیر در میدان شهدا تبریز

622.jpg

 مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز از نصب تندیس امیرکبیر در میدان شهدا تبریز خبر داد .

به گزارش تبریزمدرن به نقل از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز، علی مدبر با بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز در راستای ارج نهادن به مقام این چهره مهم و تاثیرگذار اقدام به ساخت و نصب این تندیس کرده است .

مدبر افزود: نصب تندیس مشاهیر و بزرگان تاریخ و ادب در سطح تبریز با هدف معرفی و شناخت هر چه بهتر و بیشتر این بزرگان برای نسل جوان و عموم شهروندان، در سطح شهر انجام می‌گیرد .

وی با تشریح اقدامات این سازمان در حوزه مجسمه سازی، گفت: از جمله دیگر اهداف سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز در زمینه مجسمه سازی، تغییر منظر و سیمای بصری شهر بوده و سعی داریم با نصب مجسمه با موضوعات مختلف، گامی موثر در زیبایی شهر و آگاه سازی مردم برداریم .

میرزا محمد تقی‌خان فراهانی مشهور به امیرکبیر، یکی از صدراعظم‌های ایران در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار بود. وی بنیان‌گذار دارُالفُنون بود که برای آموزش دانش و فناوری‌های نو به فرمان او در تهران پایه‌گذاری شد. هم‌چنین انتشار روزنامهٔ وقایع اتفاقیه از جمله کارهای وی به‌شمار می‌آید.

6
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. آیدین گفت:

  به نیه تبریزین خیابانلاری آیرئ آدلاردئ
  تبریز و آذربایجانئن آز آدلی شخصیت لری وار؟؟؟!

  0

  0
 2. یاشار گفت:

  انشالله مجسمه ستارخان شهید باکری شهریار و دیگر مفاخر آذربایجان رو کجا نصب میکنن
  داخل محل هایی که کسی به اونجا نمیره

  0

  2
 3. ناشناس گفت:

  این تندیس ها در قد و قامت ادم معمولی به درد پیاده رو تربیت میخورند اندازه قد و قامت تندیس هشترودی در مقابل دانشگاه واقعا فاجعه است .. شهین باهر با این مدبرش شاهکار کرده!!!!!!!!!!!

  2

  0
 4. آدربایجانیم گفت:

  جای تندیس نادرشاه افشار هم واقعا خالیه.

  1

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo