شهردار منطقه ۴ خبر داد: ۴ هکتار از پارک بزرگ تبریز را به زودی به پارک ارگانیک تبدیل میکنیم

شهردار منطقه ۴ از تبدیل بخشی از پارک بزرگ تبریز به پارک ارگانیک خبر داد

به گزارش تبریزمدرن، مهندس امجدی ضمن اعلام خبر فوق افزود:  پیش از این دو فاز پارک بزرگ تبریز (فاز اول در سال ۸۴ و فاز دوم آن در سال ۸۵) در سنوات گذشته اجرا شده است اما برای مدتی اجرای این پروژه متوقف شد.

امجدی افزود: از زمان قبول مسئولیت بنده در شهرداری منطقه، رویکرد ما نسبت به این پارک تغییر کرده و می‌خواهیم فضای موجود پارک بزرگ را بعنوان پارک ارگانیک حفظ نماییم و در این راستا با حفظ مالکیت اشخاص و ادامه فعالیت مزارع کشاورزی موجود در محل، کلیات پارک را بعنوان پارک ارگانیک حفظ خواهیم کرد.

این پارک حدوداً ۷۰۰ هکتار وسعت دارد و تلاش خواهیم کرد تا حداقل ۴ هکتار از آن را بعنوان پارک ارگانیک حفظ نموده و برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در این محدوده، حصارکشی ضلع جنوبی پارک درآینده نزدیک آغاز خواهیم کرد.

قصد داریم در آینده نزدیک امکانات و خدمات شهرداری را در در فضاهای تملک شده شهرداری ایجاد کنیم که با این رویکرد ردیف اعتبار ویژه ای در بودجه سال آینده برای این پارک در نظر گرفته شده و آقای شهردار نیز توجه ویژه ای به این پارک دارند.

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. یحیی گفت:

  بنده نیز پیشنهاد میکنم پارکی که قراره تو زمین های ارتش ساخته بشه فقط درخت گیلاس بکارن .وقتی شکوفه های گیلاس در بهار شکفته بشه تبدیل به زیباترین پارک ایران میشه.

  5

  0
 2. ناشناس گفت:

  آره کار خوبیه تبریز واقعا فضای سبز نداره و تو خطره باید با این کارا جلوی خطرات احتمالی ناشی از بیابان زایی و آلودگی هوا بارش ریز گردها ی نمک به روز زمین های تبریز در صورت خشکی دریاچه اورمیه رو میشه گرفت که موضوع آخری نباید به هیچ عنوان اتفاق بیفته حتی احتمال نجات دریاچه ۱% باشه !

  4

  0
 3. امیرحسین گفت:

  خسته شدیم از این وعده های هر روزه در مورد (مثلاً!!!!) پارک بزرگ تبریز! که فعلاً فقط شنزاره! مسئولین متشکریم! خسته نباشید

  3

  0
 4. Arash گفت:

  این پارک بزگ‌رو تورو خدا حصارکشی کنین معلوم شه چقدره هر روز کوچیک تر نشه مساحتش
  بعد فاز به فاز شروع کنین اول پارکینگ بزرگ که بعدا مشکل نشه دوم دریاچه مصنوعی سوم‌ لونا پارک چهارم هتل و…..

  4

  1
 5. ناشناس گفت:

  چیزیکه اول رو نقشه و عکس پروژه ارائه میشه با اونی که تو واقعیت میسازن خیلی توفیر دارن امیدواریم اینبار اینجور نباشه و لطفا یخرده از رنگهای مختلف و شاد هم در ساخت و ساز استفاده بشه

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo