بابایی اقدم : با هزینه شخصی در نشست مالزی شرکت کردم/ نداشتن ارتباطات ملی و فراملی برای حل چالش های شهری تبریز بزرگترین نقیصه ما در شورا است

بابایی اقدم خاطرنشان کرد: در چند روزی که بنده با هزینه شخصی در نهمین نشست شهری جهان در مالزی شرکت کرده ام، چنین به نظرم رسیده است که مسئولین دستگاه های دولتی و حکومت های محلی و شهری در کشور ما به جز مقاطعی از فعالیت شهرداری تهران، حضور چندان موثری در این نشست نداشته اند.

 

فریدون بابایی اقدم در گفت‌وگویی، با اشاره به حضور خود در نهمین نشست شهری جهان در کوالالامپور مالزی، اظهار داشت: این نشست در کشور مالزی در قالب یکسری نشست هایی است که از سوی دفتر اسکان سازمان ملل از سال ۲۰۰۱ برگزار شده و تاکنون ۸ نشست در سال های پیش برگزار شده است.

وی افزود: اولین نشست به دلیل محوریت کشور نایروبی در بحث های اسکان بشری در این کشور برگزار شده و به ترتیب سایر نشست ها در بارسلون اسپانیا، ونکوور کانادا، نانجینگ چین، ریودوژانیرو برزیل، ناپل ایتالیا، مدلینگ کلمبیا، کیتو اکوادور برگزار شده و قرار است دو سال بعد دهمین نشست شهری دنیا در ابوظبی برگزار شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تبریز، با اشاره به اینکه از نظر سازمان ملل چالشی ترین موضوع دنیا، سرعت شهری شدن جوامع در دنیا است، خاطرنشان کرد: این سرعت تاثیر مهمی در اقتصاد جوامع، شهرها، روستاها و… برعهده دارد و این قبیل موضوعات در چنین نشست هایی مطرح شود.

وی ادامه داد: به دلیل استقبال گسترده از سوی دولت ها، دانشگاهیان، تشکل های مردم نهاد از این نشست، این نشست به رویدادی مهم تبدیل شده و بستر لازم را برای تبادل نظرات، تجربیات و… فراهم می شود.

بابایی اقدم با یادآوری اینکه این نشست با حضور بیش از ۲۶ هزار ثبت نام کننده خصوصا با حضور دولت های محلی و سازمان های غیردولتی و مردمی برگزار می شود، گفت: مهم ترین اهداف برگزاری این نشست ها این است که در رابطه با شهرها، توسعه متوازنی ایجاد کرده و سطح آگاهی ذی نفعان در این رابطه افزایش یابد.

وی ادامه داد: آخرین شعاری که در این دوره نشست انتخاب شده، این است که اقداماتی انجام شود تا در سال ۲۰۳۰ شهر متعلق به تمامی گروه ها و اقشار باشد و شاهد کمترین فاصله میان توزیع امکانات، درآمد، اقتصاد و… را از نظر عدالت اجتماعی در میان شهروندان شاهد نباشیم.


بابایی اقدم خاطرنشان کرد: در چند روزی که بنده با هزینه شخصی در نهمین نشست شهری جهان در مالزی شرکت کرده ام، چنین به نظرم رسیده است که مسئولین دستگاه های دولتی و حکومت های محلی و شهری در کشور ما به جز مقاطعی از فعالیت شهرداری تهران، حضور چندان موثری در این نشست نداشته اند.

وی ادامه داد: بزرگترین نقیصه ما در بحث مدیریت شهری از شورای چهارم تاکنون این بوده که برای رفع چالش های شهری تبریز نتوانسته ایم ارتباطات ملی و فراملی خود را ایجاد کنیم و این نشست فرصت خوبی برای بنده بوده که با ارتباطات خوب با صاحب نظران در این رابطه و دفاتر منطقه ای سازمان ملل، انشاالله اقدامات خوبی در حوزه مدیریت شهری خصوصا بافت های حاشیه نشین انجام دهیم.

9
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

  1. ناشناس گفت:

    به ارتباطات ملی ما را امیدی نیست. ارتباطات فراملی را دریابیم.

    8

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo