مرکز خرید جواهر تبریز به بازار کتاب تبریز تبدیل میشود/ انتقال پل عابر پیاده مقابل دانشگاه به امتداد پل جواهر

جلسه سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار در مرکز خرید جواهر تبریز با بحث و بررسی و تبادل نظر مدیران شهری برای رونق بخشیدن به این مرکز خرید، برگزار شد.

به گزارش تبریزمدرن، در این جلسه که شهردار کلانشهر تبریز، تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار منطقه دو، اعضای هیئت مدیره مرکز خرید جواهر تبریز و مدیران شهری حضور داشتند، مهندس خوشنواز شهردار منطقه دو ضمن اعلام آمادگی مرکز بین المللی آموزش های ایران برای رونق بخشیدن به مرکز خرید جواهر تبریز با فروش محصولات فرهنگی، گفت: برای رونق اقتصادی و افزایش مراجعه شهروندان و دانشجویان به این مرکز خرید با همکاری دانشگاه تبریز و همیاری مرکز بین المللی آموزش های ایران، برای ایجاد یک مرکز خرید کتاب تبادل نظر کرده ایم و برای تحقق این هدف مسئولین انتشارات بنام تبریز که بیشترین مراجعه برای فروش محصولات فرهنگی را دارند؛ اعلام آمادگی کرده اند.

شهردار منطقه دو رونق فرهنگی مرکز خرید جواهر تبریز و سرمایه گذاری در این خصوص را بهترین گزینه برای رونق بازار و فروش محصولات فرهنگی دانسته و اظهار داشت: انتقال پل عابرگذر مقابل دانشگاه تبریز که بزودی به مقابل این مرکز خرید به انجام خواهد رسید علاوه بر دسترسی آسان شهروندان و دانشجویان به آن، موجبات تردد آسان شهروندان را به بلوار استاد شهریار فراهم خواهد آورد.

مهندس خوشنواز ایجاد مراکز تفریحی، رستوران و شهربازی و… را از دیگر مواردی ذکر کرد که در طبقات بالای مرکز خرید جواهر تبریز، موجبات رونق این بازار را فراهم خواهد کرد.

شهردار منطقه دو ایجاد مراکز فرهنگی در این مرکز خرید را از طریق فراخوان عنوان کرد.

وی از انتقال سازمان فرهنگی هنری و پارکینگ این بازار خبر داد و افزود: از هیئت امنا خواهشمندیم با دعوت از مغازه داران برای رونق بازار، همپای شهرداری تلاش نمایند.

در ادامه این جلسه دکتر شهین باهر کسادی بازار جواهر تبریز را به جهت تنوع افکار مغازه داران برای راه اندازی این مکان دانست و افزود: جابجائی پل عابرگذر مقابل دانشگاه تبریز و نصب مجدد آن در مقابل این بازار عمده مشکل کسادی آن را حل خواهد کرد.

شهردار کلانشهر تبریز راه اندازی انتشارات و شهر کتاب در این بازار را بهترین فعالیت برای رونق اقتصادی دانست که بایستی بصورت جدی بررسی شود.

وی از هیئت امنا خواست هم زمان با افتتاح پل و اتصال آن به مرکز خرید جواهر، برای راه اندازی انتشارات با مدیران شهری سریعاً هماهنگ شوند.

دکتر شهین باهر از مهندس خوشنواز شهردار منطقه دو برای تلاش وی در این خصوص تقدیر و قدردانی کرد.

سونیا اندیش عضو شورای شهر تبریز، ضمن تشکر از تلاش شهردار تبریز و شهردار منطقه دو و اعضای شورای شهر؛ تلاش برای رونق اقتصادی و راه اندازی شهر کتاب در مرکز خرید جواهر را موجب تمرکز خرید محصولات فرهنگی و دسترسی آسان دانشجویان به کتب مورد نیاز آنها با استقرار کتابفروشی ها در این مرکز، بسیار مفید دانست.

 

15
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۶ پاسخ

 1. همشهری گفت:

  مهندس به نظرت شهرداری اجازه ساخت چندین توربین رو کنار رودخانه اجی چای بده . عملکردش بهتر از توربین بادی و بصورت دائمی است .

  http://up.facenama.com/file/190941/1519289278294054_mp4.mp4.html

  4

  1
 2. Arash گفت:

  عالی بود اونجا غیر کتاب هیچی کار نمیکنه و پاتوق دانشجو ها میشه کافی شاپ هم بزنین و کم گیر بدین به دانشجو ها اونجا روتق میگیره واقعا بهترین تصمیم بود و کار میکنه
  باید کنار پاساژ هم یه پارکینگ بسازن تا مردم با ماشین هم بتونن اونجا پارک کنن واقعا ضروریه هم واسه پاساژ هم به خاطر ایستگاه مترو
  به امیده جا به جایی اولین کلانتری تبریز از اونجا و ایجاد پارکینگ

  10

  0
 3. یحیی گفت:

  از اول هم معلوم بود این پاساژ به جز کتابفروشی به درد دیگه ای نمیخوره

  6

  0
 4. ناشناس گفت:

  ایده خوبیه،البته کاش یه سالن کوچولوی کنفرانس و همایش برای رونمایی کتاب و امضا هم میشد ایجاد کرد

  6

  0
 5. tebriz گفت:

  مهمترین مسئله اینجا نداشتن پارکینگه …… تا زمانی که پارکینگ نداشته باشه ، رونق نمیگیره ….
  هنوز این مرکز فعال نیست ، جلوش به خاطر دانشگاه و مرکز خریدای آبرسان همیشه ترافیکه …
  فکری به حال پارکینگ اینجا بکنید .

  6

  0
 6. sehrama گفت:

  کار درستی که باید از اول برای این مجتمع انجام میگرفت همین کار بود اکثر شهروندان اهل فن هم دقیقا همین نظرو داشتند که اگه سه چهار سال پیش که بازم تو رکود بود همین کارو میکردن الان این مجتمع تو کتاب و مسائل مرتبط به بلوغ رسیده بود ولی بازم کار درست همین بود
  فقط امیدوارم مشکل دسترسی رو فکر مناسبی دربارش بکنن و مسئله پارکینگ

  7

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo