به پاس قدمت بیش از یکصد ساله هنرهای نمایشی در تبریز؛ تئاتر تبریز صاحب خیابان شد

2409863.jpg

  مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز مصوبات آخرین جلسه شورای نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی کلانشهر تبریز را تشریح کرد.

به گزارش تبریزمدرن، سعید حاجی زاده از تغییر نام خیابان خاقانی شمالی به خیابان تئاتر خبر داد و گفت: به پاس قدمت بیش از یکصدو سی ساله هنرهای نمایشی و تئاتر در تبریز، خیابان خاقانی شمالی که محل استقرار قدیمی ترین مرکز تئاتر کشور است به نام خیابان تئاتر نامگذاری شد.

 وی افزود: در آخرین جلسه شورای نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی کلانشهر تبریز که با حضور تمامی اعضا تشکیل شده بود تصمیماتی در خصوص نامگذاری و بررسی اسامی برخی محلات و مناطق شهر اتخاذ شد.

حاجی زاده افزود: در این جلسه علاوه بر علاوه بر نامگذاری خیابان خاقانی شمالی نیز به نام خیابان تئاتر تبریز، مرکز همایش های بین المللی تبریز به نام استاد شهریار نامگذاری شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز افزود: از دیگر مصوبات جلسه شورای نامگذاری، تعیین اسامی معابر کوی گلستان واقع در جنوب غربی پل سرداران فاتح را نیز می‌توان اشاره کرد.

 وی افزود: تصویب تغییر نام کوی پارس واقع در خیابان طالقانی به نام شهید مدافع حرم حامد جوانی نیز از دیگر مصوبات جلسه اخیر کمیسیون نامگذاری شورای نامگذاری بود.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز در پایان سخنانش اظهار داشت: یکی دیگر از مصوبات جلسه اخیر شورای نامگذاری کلانشهر تبریز، نامگذاری پل غیر همسطح واقع در اتوبان پاسداران در تقاطع کوی نصر به ولیعصر ۲ ، به نام تقاطع غیر همسطح ولیعصر (عج) بود.

7
4

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۶ پاسخ

 1. Aydin گفت:

  خواهشا اسم مرکز همایش های تبریز را تغییر ندهید ……..
  استاد شهریار برای همه ما ارزشمند است و مکانهای زیادی هم به اسم استاد شهریار است ، مرکز همایشها با نام تبریز بهتر و زیباتر است و نام تبریز باعث موفقیت و نشان بزرگی و عظمت به این مرکز خواهد شد
  معمولا سالن های بزرگ همایش یا موسیقی یا اپرا را بنام خود شهر نامگذاری میکنند تا جلب توجه کند و بهتر در یادها بماند …… خواهشا بگذارید نام این مرکز بنام مرکز همایشهای بین المللی تبریز بماند .

  4

  0
 2. Tabriz گفت:

  تصمیم خوبیه فقط بجای خیابان تئاتر بهتره خیابان تئاتر شهر نامگذاری بشه ……..
  در ضمن خواهشا اسم مرکز همایشهای تبریز را به شهریار تغییر ندهید …… نام تبریز به این سالن ابهت و اعتبار میده ……… شهریار عزیز و عشق همه ماست اما چون اینجا سالن اصلیه شهره بهتره همون اسم تبریز بمونه ……
  اسم سینما قدس رو به نام شهریار تغییر بدین ..

  4

  0
 3. ناشناس گفت:

  از آقای حاجی زاده و شورای نامگذاری خواهش میکنیم که نامهای اصلی و قدیمی معابر تبریز را برگردانند و جایگزین نامهای جعلی و غیر واقعی بکنند ………. این خواست همه مردم است که نامهای قدیمی و اصلی معابر را برگردانید تا هویت و اصالت تبریز حفظ شود و از بین نرود .

  3

  0
 4. Arash گفت:

  اسم خوبی بود واسه اون خیابون ولی در جریان هستین تاتر شهر پارکینگ نداره با اون مدرسه هماهنگ شین مواقع تاتر اجازه پارک بدن مردم چطور بیان تاتر کجا پارک کنن؟؟؟
  به امید تاتر شهر بزرگ در محل فعلی زندان تبریز

  1

  0
 5. 01 گفت:

  واقعا برای اینکار شورای شهر متاسفم.
  اینهمه خیابان در سطح شهر وجود دارد، نام خاقانی کبیر را هم نتوانستند تحمل کنند

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo