در بازدید دو عضو شورا از پروژه‌های گروه مسکن‌سازی ترکیه تاکید شد؛ همت مشترک مدیریت استانی و شهری، برای ایجاد تحول اساسی در بافت ناکارآمد شهری

photo_۲۰۱۸-۰۳-۰۱_۱۵-۵۱-۰۰.jpg

 دو عضو شورای اسلامی شهر تبریز از پروژه‌های اجرایی گروه مسکن‌سازی کوزوی ترکیه بازدید و در جریان قابلیت‌های این شرکت برای توانمندسازی حاشیه‌نشینی تبریز قرار گرفتند.

به گزارش تبریزمدرن، دکتر فریدون بابایی‌اقدم و دکتر شهرام دبیری در بازدید از اقدامات گروه مسکن‌سازی کوزوی ترکیه، بر لزوم تقویت زمینه‌های ‌اجرایی این گروه در بافت‌های ناکارآمد به خصوص حاشیه‌نشینی تبریز تاکید کردند.

در این دیدار فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز هم اظهار داشت: در شهر تبریز اراده ای برای حل مشکلات وجود دارد.
وی با اشاره به این‌که ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در تبریز در ۱۳ هزار هکتار آن زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۲۵۰۰ هکتار از این وسعت به بافت فرسوده و ۲۵۰۰ هکتار آن به مناطق حاشیه ای اختصاص دارد و ۴۰۰ هزار نفر از تبریز در بافت حاشیه زندگی میکنند.

عضو شورای شهر تبریز با بیان این‌که شهردار تبریز در روز انتخاب به مردم قول جراحی عظیم بافت شهری را داده است، افزود:  ما وظیفه خدمت به مردم را در خود احساس و نیاز به حضور شرکتی قدرتمند چون کوزو را در این برهه در تبریز احساس می‌کنیم و من به عنوان نماینده مردم حاضرم برای انجام این پروژه از تمامی توان خود استفاده کنم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات توپوگرافی پردیس مربوط به شرکت کوزو مطمئناً در زمین‌های معرفی شده در تبریز وجود ندارد و باید با برنامه ای ۴ ساله، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی احداث کنیم.

در ادامه دبیری، عضو کمیسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای اسلامی شهر تبریز در این بازدید، تاکید کرد:  شهرداری و شورای شهر تبریز با همت هم قصد انجام پروژه بزرگ توانمند سازی حاشیه نشینان تبریز را دارند و ما تمایل به پیشبرد این هدف خود داریم.

وی افزود: زمین‌های مد نظر آماده است و مجوزهای آن توسط شهرداری به سرعت آماده می‌شود لیکن منابع درآمدی شهرداری به شدت محدود شده است.

دبیری با تاکید بر این‌که این پروژه با همت مشترک مدیریت استان، شهرداری و شورا، تصمیم‌گیری شده‌است، ادامه داد: از این رو، در صورت اجرایی شدن آن، قرارداد باید به صورتی محکم انعقاد یابد تا در هر صورت، در آینده کسی قادر به تغییر آن نباشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت کوزو نیز در این دیدار، با اشاره به توانمندی‌ها و اقدامات چشمگیر این شرکت اظهار داشت: ساخت ۱۳ هزار واحد پروژه پردیس در ظرف یکسال، تصفیه خانه تهران، ۳۵ هزار واحد مسکونی در الجزایر، ۳۵ هزار واحد در ترکیه از اهم اقدامات این شرکت است.

وی با بیان این‌که کوزو، در رتبه بندی شرکتهای ساختمانی دنیا در جایگاه ۱۳۸ قرار دارد، تاکید کرد: ما به کار با تبریز افتخار میکنیم لیکن باید کلیه شرایط لازم، به خوبی برنامه ریزی شود.

80
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. وحید گفت:

  اگراین طرح به صورت درست اجرایی بشه یکی ازماندگارترین ومهم ترین پروژه درطول چنددهه اخیرخواهدبود.

  5

  0
 2. علی از کاشان گفت:

  به نظر من تمام ایران بخصوص شهر تبریز باید از توانمندی ها و پیشرفت های ترکیه و شهر های موفق اون کشور الگو برداری کنه.بخصوص در مناطق آذربایجان میشه از تجربیات موفق ترکیه استفاده کرد

  7

  1
  • ناشناس گفت:

   درسته علی جان. دقیقا…

   4

   2
   • ناشناس گفت:

    والاه ترکیه به خاطر اشتراکات فرهنگی و… در آزربایجان سرمایه گذاری میکنه
    این بچه کاشانم انگاری میخواد…
    بیخیال
    مردم ترکیه میخوان مردم ترک در ایران تو اوج باشن ولی یقین بدون هیچ از فارسو این چیزا خوششون نمیاد امتحانش مجانیه میتونی خودتت بپرسی کشوری که زیر کشور دیگه خوابید اونطور که بچه کاشان میگه وای به حالش
    قضیه ما ترکا فرق داره چون برادریم بچه کاشان.

    4

    2
  • ناشناس گفت:

   یوخ بابا
   ترکیه تورو چیکار داره این وسط!

   2

   2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo