مرکز همایش های بین المللی تبریز در آستانه تکمیل

 

b31889.jpg

 استاندار آذربایجان‌شرقی به همراه شهردار تبریز از سه پروژه زیرساختی شهرداری تبریز در حوزه گردشگری بازدید و در جریان آخرین مراحل پیشرفت‌های اجرایی قرار گرفت.

به گزارش شهریار، دکتر مجید خدابخش و مهندس ایرج شهین‌باهر، از روند اجرای پروژه بازآفرینی مجموعه تاریخی و فرهنگی مقبره‌الشعرا، پیاده‌راه و محوطه موزه قاجار و مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز بازدید کردند.

استاندار آذربایجان‌شرقی، در بازدید از پروژه بازآفرینی و احیای مجموعه تاریخی مقبره‌الشعرا، در جریان فازهای مختلف این پروژه فرهنگی و تاریخی قرار گرفت و از  تلاش‌ عوامل اجرایی و مدیریتی این پروژه، قدردانی کرد.

این پروژه نفیس، با زیربنای ۱۱هزار مترمربع، از وسیع‌ترین اقدامات شهرداری‌ها در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی شمال‌غرب کشور به شمال می‌رود.

تالارها، گذرگاه‌ها، نظرگاه، قدمگاه، نگارخانه و سالن‌های زیبا و مجهز، بخش‌های خدماتی، رفاهی و جنبی از جمله آیتم‌های این پروژه است.

شهرداری تبریز، با در نظر داشتن وضعیت بلاتکلیف مقبره‌الشعرا، از سال ۹۳ بازآفرینی و احیای این مجموعه تاریخی و فرهنگی را با برآورد ۵۰ میلیارد تومان در مجموعه دو ضلع شمالی و جنوبی عهده‌دار شده‌است. بر این اساس، عملیات عمرانی در ضلع جنوبی پروژه که مربوط به نگارستان امام خمینی(ره) است، در آخرین مراحل است.

 

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه، از پیاده‌راه و محوطه موه قاجار بازدید کرد.

محوطه‌سازی موزه قاجار، از اقدامات اساسی شهرداری تبریز در حوزه گردشگری است که سال گذشته با ۴۰ میلیارد ریال تومان هزینه در بخش های مختلف تملک و اجرا، به بهره‌برداری رسیده‌است.

این پروژه در حال حاضر با محوطه ای ۲ هزار ۵۰۰ متری و جا نمایی صندلی و نیمکت های مناسب با محوطه مکان مناسبی برای استراحت موقت گردشگران و بازدیدکنندگان است. همچنین پیاده‌راه مقابل این موزه قاجار، این مرکز تاریخی را به مقبره الشعرا  وصل می کند.

دکتر خدابخش، در ادامه از آخرین مراحل تکمیلی پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز بازدید کرد.

این پروژه  که به عنوان مرکز افتتاح رویداد گردشگری تبریز ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است، در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و زیر بنای ۲۰ هزار  متر مربع، طراحی و اجرا شده است.

سالن همایش اصلی با گنجایش۱۵۰۰ نفر، سالن همایش دوم به گنجایش ۵۰۰ نفر، سالن‌های جانبی، پارکینگ‌های اصلی و فرعی، فضاهای رفاهی و خدماتی، کلاس‌های آموزشی و  مجموعه پله‌های برقی و آسانسورها، از بخش های عمده پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز است.

در بازدید استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز، مهندس پورمهدی معاون عمرانی استاندار و مهندس اسحقی معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، حاجی زاده مدیرکل ارتبازات و بین‌الملل شهردار تبریز نیز حضور داشتند.

22
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. ab گفت:

    مرکز همایش که قراره مسئولان آنجا لم بدهند و میوه شیرینی میل کنند با هزار مکافات ساخته و تکمیل می شود ولی مقبره شعرا و ارگ و مترو و … که قراره مردم استفاده کنند هنوز بودجه و برنامه مشخص ندارد.

    14

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo