شهردار منطقه ۸تبریزخبرداد؛ اتمام کف سازی راسته بازار جدید تبریز

شهردار منطقه ۸ از اتمام کف سازی راسته بازار جدید تبریز در کمترین مدت ممکن خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸،مهندس تیزپاز ضمن اعلام خبر فوق افزود : در راستای ارتقاء کیفی معابر بازار تاریخی تبریز و پیرو سیاست های شهرداری تبریز مبنی بر آماده سازی بازار تاریخی تبریز برای رویداد ۲۰۱۸، پروژه کف سازی راسته بازار جدید تبریز را در کنار سایر پروژه های کفسازی بازار تبریزاز ماه قبل آغاز نموده با عملیات شبانه روزی کفسازی و جداره سازی راسته جدید بازار را در آستانه رویداد جهانی تبریز ۲۰۱۸ به اتمام رساندیم تا این بازار میزبان شایسته میهمانان گرامی باشد.
شهردار منطقه ۸ افزود:متاسفانه در گذشته کف سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام پذیرفته است که علاوه بر انتقال رطوبت کف به ستونها وطاقها و آسیب زدن بر بافت آجری آنها،هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم ندارد و ارزش تاریخی بازار را کم رنگ مینماید که ما با وحدت و همدلی بوجود آمده میان مجموعه شهرداری و میراث فرهنگی، کف سازی و ساماندهی بازار تاریخی تبریز را اجرائی نموده و بر آنیم این عملیات را در کل محورهای اصلی بازار انجام دهیم.
تیزپاز به جنس سنگهای مورد استفاده در کف سازی راسته بازار اشاره نموده و افزود : در کف سازی راسته بازار جدید، از سنگ اسپراخون استفاده گردیده است که بدلیل بومی بودن این سنگ مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما داشته و همخوانی عالی با بافت تاریخی بازار دارد.

15
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. وحید گفت:

  زحمتهایی که کشیده شده زمانی به نتیجه خواهدرسیدکه بازاریان محترم عیدمغازه های خودراتعطیل نکنن ،،مسئولین هم بایدراهکاری اتخاذکنن که بازار رو ازامسال تعطیل نبینیم.

  3

  0
 2. تبریزلی گفت:

  جداره سازی گرجلر عزیزان در حال ریزش هستش شهرداری منطقه ۸

  2

  0
 3. ناشناس گفت:

  بازا یها راهم اگر ملزم به ترمییم و یکسان سا زی درو پنچره شان کنند خوب میشه

  3

  0
 4. حامدم حااامد گفت:

  یه طرحی مینداختن رو کف بد نمیشد. از خشکی در میومد
  یکم سلیقه ندارن

  4

  1
 5. ناشناس گفت:

  تنها کف سازی کافی نیست مغازه دارها را مجبور کنید سرو سامانی به این وضعیت اسف بار نمای مغازه هایشان بدهند

  8

  0
 6. سعیدارشدمعماری گفت:

  باید کل بازار و اطراف بازار بازسازی بشه

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo