شهردار تبریز خبر داد: کاشت یک میلیون اصله نهال در تبریز تا پایان اسفند ماه / شهرداری به دنبال احیای باغ شهر تبریز

 شهردار کلانشهر تبریز گفت: تا پایان اسفند ماه سال جاری یک میلیون نهال و بوته درختی در تبریز غرس خواهد شد.

به گزارش تبریزمدرن، مهندس ایرج شهین باهر با اعلام این خبر گفت: شهرداری تبریز با هماهنگی و همکاری اداره کل منابع طبیعی، اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی، شرکت شهرک های صنعتی و کارخانجات صنعتی پیرامون تبریز تا پایان امسال یک میلیون اصله نهال غرس خواهد کرد.

شهردار کلانشهر تبریز با اشاره به اینکه این اقدام گامی در راستای احیای باغ شهر تبریز خواهد بود، افزود: کاشت یک میلیون اصله نهال با همکاری و مشارکت دستگاههای مختلف گام های ارزنده شهرداری تبریز در جهت توسعه فضای سبز و ریه های تنفسی شهر خواهد بود.

مهندس ایرج شهین باهر با تاکید بر اهمیت مدیریت منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آن افزود: هماهنگی های لازم برای مدیریت سیستماتیک منابع آبی در مناطق مورد کشت این نهال ها صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی شده است، با انتخاب گونه های سازگار با محیط منطقه و مقاوم در برابر کم آبی، استفاده از شیوه های نوین آبیاری و همچنین استفاده از پساب های تصفیه شده شهری برای آبیاری این نهال ها بتوانیم از حداقل مصرف آب بیشترین بهره وری را بنماییم.

شهردار تبریز تداوم گام های سبز شهرداری تبریز را در سایه همگامی و همراهی شهروندان و دستگاههای اجرایی و کارخانجات دانست و گفت: سمت و سوی سیاست های شهرداری تبریز به سوی کاستن از سطح چمن کاری در شهر و افزایش کاشت درختان در راستای استفاده بهینه از منابع آبی شهر می باشد ضمن اینکه فضاهای پیرامون شهری بهترین محل ها برای کاشت انبوه درختان و تقویت ریه های شهری هستند.

مهندس ایرج شهین باهر در پایان سخنانش نقش درختکاری در تلطیف هوای منطقه و افزایش زیبایی های بصری و منظر شهری و منطقه را از نتایج مورد انتظار در این طرح دانست و گفت: توسعه فضای سبز، زیباسازی منظر شهری و ایجاد محیطی آرامش بخش و سالم برای شهروندان با توسعه درخت کاری در شهر و پیرامون آن محقق شدنی است.

19
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۰ پاسخ

 1. تربیز گفت:

  اولا نصفشون خشک میشه چون اینکارها تو شهرما سمبولیک و نمادین هستش
  اگه هم رشد کنه یک ارگانی میاد از ریشه میکنه مثل خط مترو چند هزار درخت کهنسال رو از ریشه کند

  2

  0
 2. ab گفت:

  امیدواریم شهردار تازه نفس و با سواد با همکاری دوستان فهیم و زحمت کش باغ شهر نابود شده را احیا کنند.

  3

  0
 3. سعیدارشدمعماری گفت:

  فقط فقط ففط فضای سبز احیای جاهای تاریخی و آسفالت و زیباسازی مهم ترین مشکلات تبریز هستندددد

  5

  0
 4. وحید گفت:

  اگرعملی بشه وادامه دارباشه یکی ازدغدغه های قدیمی تبریزیهابه واقعیت تبدیل خواهدشدامابایدخودشهروندان هم مشارکت داشته باشن،،امیدوارم دراین انبوه کاری تپه های بیشمارداخل شهرتبریزفراموش نشود.

  3

  0
 5. داود گفت:

  خیلی جالبه،برای احیای درختان چنار خیابان ولی عصر تهران از اسفهان درخت چنار ۱۵ ساله وارد می کنند و خود اصفهان که سالهای سال است در بحران کم آبی به سر می برد پر است از درختان چنار و بید و نارون. ولی به تبریز که – از لحاظ ذخایر برف و بارش‌ها دو نیم برابر اسفهان است و هم‌تراز و بعضا بالاتر از تهران است- می رسیم بحران کم آبی، بحران ساز میشه و باید از گونه های غیر بومی استفاده بشه.
  بزرگترین بحران تبریز گرفتار شدن آن در دست یک عده مفت خور بی مغز هست که وظیفه ای جز تخریب شهر و پر کردن جیب لایتناهی خود نمی بینند.

  6

  1
 6. Arash گفت:

  اقای شهین باهر سال ۹۷ رو به نام سال فضای سبز تبریز نامگذاری کنین و تمام شهرداری های مناطق رو مجبور به ساخت ۵ پارک منطقه ای در هر شهرداری کنین
  و پارک تبریز و پارک ارتش رو احداث کنین
  و تپه های کسایی و پاسداران رو سبز کنین
  و تملک باغات باقی مانده تبریز باعث میشه یکم تبریز به باغ شهر قدیمیش نزدیک شه

  3

  0
 7. Duman گفت:

  منظور شهردار اگه همون درختای پلاستیکی هست لطف کنن احیا نکنن

  4

  0
 8. ناشناس گفت:

  انشاا که دروغ نباشه باهرجان

  3

  0
 9. kimia گفت:

  سلام من پارسال با تور تبریز به۹ این شهر زیبا سفر کردم و از سفرم بسیار لذت بردم

  3

  1
 10. marjan گفت:

  درسته. من چند روز پیش که باتور تبریز رفته بودم سفر، شهرداری در حال کاشت این نهال ها بود.

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo