با حضور نمایندگان مجلس و شورای شهر صورت گرفت: آغاز کمپین کاشت ۳۶ هزار نهال با مشارکت ۲۰۱۸ دانش آموز در تبریز

2.jpg

با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و تنی چند از اعضای شورای شهر، کمپین مشارکت ۲۰۱۸ دانش آموز در کاشت ۳۶ هزار اصله نهال به یاد ۳۶ هزار شهید دانش آموز آغاز شد.

به گزارش تبریزمدرن، کمپین مشارکت ۲۰۱۸ دانش آموز برای کاشت ۳۶ هزار اصله نهال به یاد ۳۶ هزار شهید دانش آموز با حضور دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ، حمیدی معاون وزیر آموزش پرورش و جمعی از اعضای شورای شهر تبریز در مدرسه زنده یاد یوشانی تبریز آغاز شد.

در این برنامه مشارکتی که با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، شورای اسلامی شهر، شهرداری تبریز، هلال احمر و سازمان های دانش آموزی به مناسبت هفته منابع طبیعی و همچنین رویداد تبریز ۲۰۱۸ آغاز شده است ۲۰۱۸ دانش آموز به یاد ۳۶ هزار شهید دانش آموز، ۳۶ هزار اصله نهال غرس خواهند کرد.

دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در این مراسم اظهار داشت: فضایی که ما در آن زندگی می کنیم باید فضایی آرام، سبز و تمیز باشد اقدام آموزش و پرورش در کاشت این نهال ها آغاز راه است و باید تداوم داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در ادامه سخنانش با اشاره به ورود ورزشکاران و صنایع تبریز در امر درختکاری افزود: آموزش و پرورش کار بزرگی را شروع کرده و اطلاع داریم که با مشارکت شهرداری تبریز، سایر ارگان ها نیز توجه به توسعه فضای سبز را در دستور کار قرار داده اند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زیبنده تبریز و آذربایجان و کشورمان ایران نیست که محیط زیست آن در چنین وضعیتی باشد. ما شهروندان می توانیم با اتحاد و اعتماد به همدیگر این مسئله را حل کنیم و شرایط فعلی محیط زیست کشور را تغییر دهیم.

پزشکیان در ادامه سخنانش با تاکید بر ضرورت ورود علمی و آگاهانه به مقولات مختلف محیط زیستی اظهار داشت: باید به دانشمندان و متخصصان اعتماد کنیم و با علم و دانش در مقولات مختلف ورود داشته باشیم زیرا حرکت بدون علم حرکت در تاریکی خواهد بود./ ع

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. نوید گفت:

    اجرای چنین کمپینها و همایشها برای شهرمان بسیار خوب است،ولی شهرداری،شورای شهر و … از ابتدا باید به فکر توسعه فضای سبز شهر باشند.متاسفانه در دو و سه دهه اخیر شاهد تبدیل کاربری هکتارها باغ در داخل شهر بودیم که عمدتا به دست خود شهرداری صورت گرفته است(باغات حوالی باغلارباغی،آبرسان و …).بهترین کاری میتوانست صورت بگیرد تبدیل چنین مجموعه ها به پارک های محلی بود که در یکی دو مورد همچون باغ شمس شاهد این بودیم.شهرداری و شورای شهر برای منافع خود نباید فضاهای سبز داخل شهری را از بین ببرد و جای آن مجتمع های تجاری،مسکونی و … بسازد و بعد برای حل معضل های ناشی از حذف فضاهای سبزی به دنبال چنین را حل هایی باشند

    2

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo