کلیات بودجه ۹۷ شهرداری تبریز با ۲۷۷۰ میلیارد تومان تصویب شد

جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور تمام اعضای شورا آغاز شد. دستور جلسه امروز بحث درباره اساسنامه سازمان های شهرداری و بودجه سال آینده می باشد.
به گزارش تبریزمدرن ، شکور اکبر نژاد، رئیس شورای شهر تبریز با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و روز زن را به همه بانوان و مادران ایران، ابراز داشت: همچنین یاد و خاطره پروین اعتصامی، شاعره بزرگ این مرز و بوم را گرامی میداریم. پیشنهادات خبرنگاران مبنی بر بهبود محل استقرار آن ها و در اختیار قرار دادن امکانات لازم در دستور کار است

با پیشنهاد اکبرنژاد و موافقت اعضا دستور جلسه به اولویت اول بررسی بودجه سال آینده تغییر یافت.

محمدباقر بهشتی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه شورای شهر، با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰ تبصره در بودجه جدید آمده است، اظهار داشت: محل درآمدهای بالقوه شهرداری مورد بررسی قرار گرفته و با بررسی کارشناسی، درآمد شهرداری به میزان ۲۷۷۰ میلیارد تومان برآورد شد که ۱۴۰ میلیارد تومان آن صرفا برای خرید اتوبوس ها اختصاص خواهد یافت.

انتقاد تقی پور از تغییر اولویت بررسی لایحه بودجه بر لایحه چارت سازمانی باعث شد تا برخی اعضا نیز توضیحی در این باره داشته باشند.

دبیری در پاسخ تاکید کرد که بررسی بودجه بر اساس چارت جدید شهرداری مانعی نداشته اما در هنگام هزینه کرد، باید مشخص شود که بودجه جدید براساس کدام چارت اجرا شود.

بابایی اقدم نیز ضمن ابراز نگرانی از کاهش ۴۰میلیاردتومانی بودجه شهرداری گفت باید مشخص شود که این رقم از کدام قسمت کم خواهد شد.

اشرف نیا نیز خاطرنشان کرد که وزارت کشور حق ارسال اساسنامه به ما را ندارد و کلیات آن باقی مانده و شهرداری نیز خوشبختانه با سیستم جدید لایحه بودجه را ارائه داده است.

مسعودی ریحان با انتقاد از افزایش میزان رقم بودجه، گفت که در انتخابات ها دیده بودیم که معجزه اتفاق می افتد، ولی در بودجه سال آینده شاهد اعجاز هستیم، آن روز میزان بودجه را ۲۵۰۰ میلیارد اعلام کردیددر حالی که  این بودجه را به ۲۷۷۰ میلیارد افزایش داده اید.

بهشتی نیز با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۷ برای خط یک قطار شهری حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت اختصاص یابد، ابراز داشت که برای خط یک قطار شهری ۴ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و تمام مجموعه شهرداری تبریز باید برای بهره برداری خط یک قطار شهری بسیج شوند.میان بودجه از نظر کارشناسی و برآورد لایحه تفاوت وجود دارد و سیاست بودجه شهرداری سیاست ۶۶ گانه است که با استفاده از ظرفیت های درون شهرداری، پروژه ها به پیمانکاران اختصاص نیابد. مکانیسم های نظارت مستمر شورای شهر بر اجرای بودجه را لحاظ کردیم تا تفصیل اقدامات شهرداری لحاظ شده و شهرداری نیز گزارشات ماهانه اجرای بودجه را ارائه خواهد کرد.

بابایی اقدم با انتقاد از اینکه تبصره های دائمی بودجه در جلسه امروز به بنده داده شده است، اظهار داشت که امسال پنجمین سال حضور بنده در جریان بررسی بودجه است و انتظار داشتیم که موضوع تبصره های دائمی پیش از این ارایه شود. اگر سایر همکاران تبصره های بودجه را اخذ کرده اند بگویند تا ما بدانیم.

دبیری نیز با تاکید بر اینکه در سال ۹۶ تحقق میزان بودجه بدین میزان بوده و تحقق بودجه سال های پیشین نیز در وضعیت پایدار درآمد شهرداری ۲۷۰۰ میلیارد تومان بوده که برای افزایش انگیزه و به دلیل ثبات در شهرداری این اتفاق افتاده است. این یک پیش بینی بودجه بوده و به نسبت تحقق آن، در بخش جاری، پروژه های اولویت دار و در نهایت در قالب متمم بودجه هزینه خواهد شد.

مسعودی ریحان با تاکید بر اینکه از رقم بودجه ۲۷۷۰ میلیاردی شهرداری، ۱۴۰ میلیارد تومان بیش از رقم پیشنهادی بودجه شهرداری تبریز است، گفت: این رقم در جلسه هفته قبل افزایش یافته، پیش از این بر سر رقم بودجه ۲۵۰۰ میلیاردی اختلاف نظر پیدا کردیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است. در مورد تبصره های دائمی نیز نمی دانم که چه مبادله ای میان شهرداری و شورای شهر در تبصره ها رخ خواهد داد.

شهین باهر، شهردار تبریز نیز با اشاره به اینکه پتانسیل های شهرداری های مناطق در جلسه روز گذشته بحث شده است، گفت: این رقم بودجه با اقناع اعضا در مناطق کسر شده شهر، رقم بودجه از این محل افزایش یافت. پاسخگوی این لایحه شهردار، قائم مقام و معاونین ستادی شهرداری است و این مسئله ارتباطی به مدیران صف در مناطق شهرداری ندارد.

شکور اکبر نژاد نیز گفت که براساس شیوه نامه اداره جلسات که عمدتا به ضعف بنده باز می گردد، قرار است دو نفر موافق و دو نفر دیگر به عنوان مخالف صحبت کنند و باید زین پس این قاعده را رعایت کنیم.

تقی پور نیز با خطاب به اکبرنژاد یادآور شد که روند ورود شما به بررسی بودجه غیرقانونی است.

در ادامه شورای اسلامی شهر کلیات لایحه بودجه ۲۷۷۰ میلیارد تومانی شهرداری تبریز را تصویب کرد.

6
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

 1. Arash گفت:

  تبریز باید در سال ۹۷ این بودجه رو بیشتر این پروژه ها اختصاص بده و سال ۹۷ رو سال فضای سبز نامگذاری کنن تو تبریز
  ۱ اتمام کامل کامل خط۱
  ۲ احداث پارک های ارتش و پارک بزرگ تبریز سرسبزکردن تمام تپه های تبریز و ملزم کردن شهرداری های مناطق به احداث ۵ پارک برای هر شهرداری در سال ۹۷ و تملک باغ های باقی مانده تبریز و تبدیل به پارک کلا سال ۹۷ بیایم تبریز رو سبز کنیم همه جا بتن هست
  ۳مسیرگشایی های خیابان ها خیلی از مسیر گشایی های تبریز مونده و خیابان ها حوابگو نیست
  امیدوارم بودجه رو تلف تکنن

  0

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo