خبر/ قطار گردشگری تبریز- اصفهان در ایستگاه اردیبهشت

 نماینده شهردار تبریز در امور اجرایی ستاد تبریز ۲۰۱۸ از راه اندازی قطار گردشگری تبریز-اصفهان در اردیبهشت ماه ۹۷ خبر داد.

به گزارش تبریزمدرن، میرعلی اصغر الموسوی در حاشیه سفر به اصفهان و در دیدار با مدیران شهری اظهار کرد: در سال ۲۰۱۵ وزیران گردشگری کشورهای اسلامی و نیز رییس جمهور نیجر در نیامی پایتخت این کشور، تبریز را به عنوان پایتخت گردشگری در سال ۲۰۱۸ معرفی کردند.

وی با بیان این که در ۵ اردیبهشت ماه سال ۹۷ با حضور رییس جمهور جشن پایتخت گردشگری در تبریز برگزار می شود، افزود: با توجه به اینکه اصفهان و تبریز دارای سابقه فرهنگی غنی هستند و مکتب اصفهان و مکتب تبریز منجر به زایش های فرهنگی بسیاری شده در نظر داریم جشنی به نام اصفهان در تبریز برگزار کرده و متقابل آن روز تبریز را در اصفهان، برنامه ریزی کنیم.

نماینده استاندار و شهردار تبریز در امور اجرایی ستاد تبریز ۲۰۱۸ با تأکید بر اینکه اصفهان و تبریز می توانند در انتقال تجارب اقتصادی و گردشگری، همتای خوبی برای یکدیگر باشند، تصریح کرد: با توجه به اینکه برنامه ریزی تک محوری در زمینه گردشگری مفهومی ندارد، لازم است بین هنرمندان و اصحاب فرهنگ اصفهان و تبریز رابطه مستقیمی ایجاد شده تا با تبادل فرهنگ و هنر این دو شهر، بستر رشد و شکوفایی لازم فراهم شود.

وی مکتب اصفهان و تبریز را دارای ریشه های عمیق و با اصالت خواند و گفت: در هر زمانی این دو فرهنگ و قوم در کنار یکدیگر بوده اند، شاهد تحولات گسترده ای بوده ایم که نمونه شاهکار این موضوع در دوران صفویه و در زمان پایتختی اصفهان به خوبی نمایان است.

الموسوی با اشاره به موقعیت جغرافیایی تبریز ادامه داد: تبریز در شمال ایران قرار دارد و با چند کشور ترکیه، آذربایجان و آلمان همکاری های گسترده ای دارد از این رو در نظر داریم قطار گردشگری تبریز به مقصد اصفهان را راه اندازی کنیم تا حاصل این رابطه گردشگری در اصفهان نیز مشاهده شود.

وی در پایان با ابراز تأسف از خشکی زاینده رود گفت: حل بحران رودخانه زاینده رود و دریاچه ارومیه باید به عنوان یک مطالبه ملی مطرح شود، زیرا علاوه بر اقلیم و شرایط طبیعی، اشتباهات مسئولان نیز در این موضوع دخیل بوده است؛ بنابراین باید سوء مدیریت ها را جبران کرد.

3
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  خاک…برسر تبریز که خودشو گاها جمع میبنده با فارسا واقعا متاسفم
  تبریز خاک آزربایجانه برید هوا بیایید زمین هیچ فرقی با یه روستای دور افتاده آزربایجان هم نداره چون وجب به وجبش آزربایجان هست ملت هم ترک هست من به عنوان یه ترک خواهش میکنم از تبریزیای عزیز ارتباطتون رو با فارسستان تا می تونید کم و به جهان ترک ملحق بشین این یه خواهشه .تبریز الان بخواد آزربایجان میتونه مستقل بشه نخواد همینجوری میفته با چند تا افغانی. و روز به روز به منجلاب فرو خواهیم رفت!
  والا هیچ شهر ترکی اینقدر شورشو اندازه تبریز در نیاورده این یعنی چی آخه !؟
  کتک این کاراشم شهرای دیگه آزربایجان میخورن

  5

  17
 2. ناصر گفت:

  امیدوارم این قطار در عمل یک طرفه به سوی اصفهان وبرای سوق دادن مسافران خارجی تبریز به اصفهان نباشد.

  4

  3
 3. ناشناس گفت:

  😂😂😂😂😂

  0

  1
 4. فرهاد گفت:

  والله به خدا این که فارس رو کردین دشمن توهمه
  من کلی رفیق تبربزی دارم
  عروسمون هم تبریزیه این داستانیه که شما میگید رو نداریم
  در درجه اول انسانیم بعد همه یه خانواده ایم از لحاظ فرهنگی هم خیلی چیزهامون مشترکه، تنها فرقمون اینه که ابزار ارتباطمون فرق می کنه شما ترکی ما فارسی این نباید باعث تفرقه بشه دوستان

  3

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo