تبلور فرهنگ آذربایجانی نقطه قوت برنامه های نوروزی امسال تبریز

اختصاصی تبریزمدرن: امسال در نوروز شاهد اجرای برنامه های نوروزی کاملا متفاوت و منحصر بفرددر سطح تبریز بودیم که زیبایی های این برنامه ها توجه هر شهروند و گردشگری را به خود جلب میکرد.

به گزارش تبریزمدرن،آنچه که در برنامه های نوروزی امسال بسیار برای بازدیدکندگان و گردشگران گرامی جذاب بوده و جلب توجه میکرد، استفاده از آئینها و آداب و رسوم خاص آذربایجان در برنامه های نوروزی بود که باعث تبلور فرهنگ آذربایجانی در برنامه های نوروزی و استقبال بی سابقه مردم از این برنامه ها شده بود.

آنچه مسلم است گردشگر برای دیدن برج ها و مراکز خرید مدرن تبریز به شهر ما سفر نمیکند بلکه آن چیزی که برای گردشگر بسیار دلچسب و لذت بخش است دیدن فرهنگ و آداب و رسوم و آئینهای ما در کنار اماکن تاریخی شهرمان میباشد که خوشبختانه امسال با اجرای برنامه های بی نظیر شاهد آن بودیم و هستیم.

بدلیل حضور شخصیت خوش فکری هم چون آیت الله آل هاشم  به عنوان نماینده ولی فقیه در استان، برخلاف سالهای قبل که برنامه های شاد نوروزی بسیار ضعیف برگزار میشد، امسال شاهد اجرای برنامه های شاد و زیبای نوروزگاه در سرتاسر اماکن گردشگری تبریز بودیم که این برنامه ها در راستای تکریم نوروز و حفظ و معرفی آیین‌های نوروزی آذربایجان‌ برگزار شد و مردم و گردشگران گرامی نهایت استقبال را از این برنامه ها داشتند.

شایان ذکر است در برنامه های نوروزگاه  اجرای نمادین رسوم نوروزی آذربایجان  از جمله تکم چی،رقص آذربایجانی، موسیقی آشیقی، بازی های سنتی آذربایجان، مراسم مرتبط با چهارشنبه آخر سال، شال انداختن، نمایشگاه صنایع دستی و پوشاک سنتی آذربایجان برگزار گردیده و منجر به معرفی شایسته آئین های سنتی آذربایجان به گردشگران گرامی و شهروندان فهیم تبریزی شد

تبریزمدرن بر خود وظیفه میداند از تمامی تلاشگران سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان و عوامل اجرائی برنامه های نوروزی کمال تقدیر و تشکر را بنماید.

شایان ذکر است از مدیران مجتمع های تجاری اطلس و لاله پارک که به طور مجزا اقدام به برگزاری برنامه های نوروزی با تکیه بر فرهنگ  آذربایجانی نمودند، تقدیر و تشکر میگردد.

بهار

nowruz

عشق

نوروزی

عیدی

دختر

http://phow.ir/wp-content/uploads/2013/03/takam-gardani-dar-ardebil.jpg

16
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. سارا گفت:

  من دو هفته پیش با تور تبریزسفر کردم و حا و هوای عید به وضوح در این شهر دیده می شد

  0

  1
 2. Arash گفت:

  مراسم تبریز امسال عالی بود برخلاف سال های دیگه

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo