تعطیلات خوش آذربایجانی‌ها به پایان رسید؛ رخ‌نمایی کمبود فضای سبز در سیزده به‌در تبریز/ دهن‌کجی اقلیت به دوستداران محیط زیست

برای عیان سرانه فضای سبز تبریز، سیزده فروردین فرصتی مغتنم بود تا کمبودها و اجتماع بیش از ظرفیت شهروندان در یک نقطه نمایان شود.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از آناج، روز طبیعت در تبریز با رنگ و بویی بهاری به پایان رسید و اکثر قریب‌به‌اتفاق شهروندان ترجیح دادند این روز را در محیطی باز و همراه با خانواده سپری کنند. فعالان زیست محیطی نیز از چند روز قبل دست به‌کار شده و تبلیغات خود را برای فرهنگ‌سازی در راستای حفظ محیط زیست شروع کرده بودند.

البته حرکت‌های دوستداران محیط زیست و کمپین‌هایی که با اسامی متنوع ایجاد کرده بودند بی‌تاثیر نبود و بودند خانواده‌هایی که در طول روز علی‌رغم تولید زباله‌های فراوان هیچ‌یک از آن‌ها را در محیط عمومی رها نکردند.

نکته‌ای که دیروز بیش از هر چیز دیگر خودنمایی می‌کرد، کمبود سرانه‌ی فضای سبز شهر بود و بسیاری از شهروندان به دلیل اشباع فضاهای مطلوب در نقاطی اطراق کرده بودند که نشانی از درخت و حتی چمن نبود اما با این حال همین جا را نیز به خانه ترجیح می‌دادند.

سیزده به‌در تبریزی‌ها حادثه نیز داشت و آتش‌زدن تایری کوچک منجر به سوختن قسمت زیادی از فضای سبز شد و یا همانطور که تصاویر آن در فضای مجازی منتشر گردید، عده‌ای در خیابان گلکار تبریز در کمال بی‌فرهنگی درختی عظیم‌الجثه را از جا کندند تا نشان دهند به هیچ صراط مستقیمی پایبند نیستند.

11
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. ناشناس گفت:

    باید طبیعت خودش ایجاد بشه تو اطراف شهر نه اینکه فضای سبز مصنوعی ایجاد کرد مردم برن اونجا ها ۱۳ به در اونم که تبریز پتانسیلشو نداره.
    ولی در کل ایجاد فضای سبز تو تبریز اولویت همه کار هاس!

    6

    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo