شهردار تبریز خبرداد: تبدیل تفرجگاه آرپادره سی به مراکز گردشگرپذیر

شهردار تبریز با بیان اقدامات انجام یافته در خصوص پارک جنگلی آرپا دره سی گفت: این مجموعه به یکی از مکان های توریست پذیر و همچنین گردشگری تبریز تبدیل می شود.

 

به گزارش تبریزمدرن، شهردار تبریز  طی بازدید از پارک جنگلی ۴۰۰ هکتاری آرپادره سی، در جریان روند اجرای این پروژه قرار گرفتند.

در این بازدید ایرج شهین باهر شهردار تبریز با بیان اینکه پارک جنگلی آرپادره سی سرانه فضای سبز تبریز را افزایش می دهد، گفت : شهرداری منطه پنج در چند سال اخیر اقدامات چشمگیری برای احداث و توسعه پارک آرپادره سی انجام داده است.

وی با بیان احداث۲ مرکز سپتیک، آب خام برای آبیاری فضای سبز پارک تامین می شود، تصریح کرد: با پیش بینی امکانات لازم، مجموعه آرپادره سی توسعه یافته و رونق می گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه تسهیلات به سرمایه گذاران جهت مشارکت در توسعه پارک آرپادره سی ارایه می شود ابراز امیدواری کرد در چندماه آینده شاهد ایجاد امکانات رفاهی وتفریحی در این مجموعه باشیم.

در ادامه بازدید یعقوب هوشیار شهردار منطقه پنج تبریز با بیان اینکه پارک جنگلی ۴۰۰ هکتار آرپادره سی یک فرصت استثنایی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است، گفت : تاکنون این منطقه اقدام به کاشت انواع گونه از درخت در ۴۰۰ هکتار از مجموعه توریستی و تفریحی آرپادره سی کرده و  پیش بینی می شود در صورت فراهم شدن شرایط لازم مساحت آن به هزار هکتار توسعه یابد.

وی در ادامه افزود : امکانات توریستی و تفریحی لازم برای توسعه پارک پیش بینی شده است.

شهردار منطقه همچنین از طراحی مجموعه هزارهکتاری برای اسکان شهروندان در مواقع بحرانی خبر داد و در پایان گفت: مسیر دسترسی به پارک آرپادره سی  با ۳۰ میلیارد ریال هزینه از آسفالت ریزی اساسی برخوردار شده است

 

15
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. وحید گفت:

  زحمات زیادی تواین قسمت کشیده شده که اینجا ازشهرداری تشکرمیکنیم وخداقوت میگیم.اماپویاجان برای هرپارک باید طرح وبرنامه خاصی داشته باشن مثلا نمیشدازاین آلاچیق های تکراری وزشت استفاده نکنن وخلاقیت نشون بدن!!!

  6

  0
 2. مهدی گفت:

  ورودی اش دقیقاً کجاست؟ (منظور از سمت جاده تهران)

  2

  0
 3. ناشناس گفت:

  به نظر من اول به فضای سبز داخل شهر تبریز رسیدگی کنید پارک های خوشگل طراحی شده کار کنید مردم اقلا شبا برن اونجا خانوادگی دور هم جمع شن خوش باشن به نظر من فقط داخل شهر حتی اگه شده خیلی از ساختمان هایی که فضاهای سبزرو اشغال کردن بزنین بکوبین بریزین زمین برا مردم مکان گردشگری سرسبز و مرفه ایجاد کنید تورو خدا مردم تبریز جدا نیاز دارن .نه یه پارک نه دو پارک شهر به این بزرگی بالای ۲۰ تا اقلا پارک فوق العاده بزرگ نیاز داره
  بعد برید داخل محله ها ی کوچیک و بزرگ پارک های شیک و جمع و جور با امکانات مناسب در دسترس مردم بسازید جوونی که بر فرض تا ظهر درس خونده یا خستس یا مردم عصری برن اونجا یه نفسی تازه کنن خوش بگذرونن مغزشون آروم شه اینان که رو رفتارات یه ملت تاثیر میذارن!
  هیچ چیزی هیچ چیزی هیچ چیزییییییییییی به اندازه تفریح برای یه شهر مهم نمیتونه باشه گردشگر و توریست هم دنبال همین چیزاس اینا فراهم شد بعد میشه به کارهای دیگه مثل احیا مناطق تاریخی و این چیزا فکر کرد!

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo