دبیر مسابقه طراحی الگوی سکونتی همجوار با بافت ناکارآمد؛ بزرگترین مسابقه ملی طراحی پروژه‌های مسکونی در تبریز صورت گرفت/ از میان سه اثر برگزیده طرح نهایی توسط داوران انتخاب خواهد شد

سپهری گفت: این مسابقه بزرگترین مسابقه طراحی پروژه مسکونی برای اقشار متوسط درآمد است که در شمالغرب کشور اجرایی شد.

به گزارش تبریزمدرن، حمیدرضا سپهری در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص برگزاری مسابقه طراحی الگوی سکونتی در بافت ناکارآمد اظهار داشت: مسابقه مقدماتی این طراحی با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و با طی پله‌های حقوقی و قانونی به پیش رفته است و شاید این اولین مسابقه ملی عظیم برای طراحی پروژه‌های مسکونی می‌باشد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه هم بانک مسکن و هم شرکت سرمایه گذاری شمالغرب در این پروژه دخیل بودند تمام مراحل این مسابقه را گام به گام از طرق قانونی جلو برده‌ایم، همچنین شرط دوم این پروژه ملی بودن مسابقات بود.

دبیر این مسابقه با بیان اینکه برای شرکت در این مسابقات از افراد دعوت کرده‌ایم، عنوان کرد: به دلیل برخی شائبه‌ها که گفته می‌شود در برخی مسابقات برنده از ابتدا معلوم است راه را برای جوانان علاقمند باز کردیم تا در این مسابقه از تمام شهرهای کشور شرکت کنند اطلاعات اصلی در تبریز است.

وی افزود: به ۲۰ نفر از شرکت کنندگان کمک هزینه پانزده میلیون تومانی پرداخت کرده‌ایم که این موضوع به دلیل عظمت و غیر معمول بودن چنین پروژه‌ای بوده است، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب می‌تواند تنها متولی این پروژه باشد چون نشان داده که در طول سالهای گذشته پروژه ساز است.

سپهری با اشاره به اینکه در پایان سه اثر برگزیده از طرح‌ها داوری و طرح نهایی معرفی خواهد شد، تاکید کرد: شاید بتوان گفت این مسابقه بزرگترین مسابقه طراحی پروژه مسکونی برای اقشار متوسط درآمد است.

 

17
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. داود گفت:

  بهترین و بزرگترین و استاندارد ترین به لحاظ ایمنی ،سرانه فضای سبز ،فضای روباز اختصاص یافته برای پارکینگ و خیابان کشی های مناسب درطول تاریخ تبریز مربوط به پروژه ۵۰۰۰ واحدی شهرک امام ساخته شده توسط شرکت خانه سازی می باشد که هنوز هم که هنوزه بعد از گذشت نزدیک ۴۰سال از ساخت و بهره برداری جز مقاومترین و با رفاه ترین آپارتمانهای سطح تبریز می باشد.
  امیدوارم در این پروژه هم فقط به طراحی ساختمان اکتفا نکنند و به سایر مقوله های رفاهی یک منطقه توجه گردد،که بعید می دانم حتی از طرح برندگان مسابقه هم استفاده نمایند،فوق فوقش یک طرحی مثل مسکن مهر سرهم بندی می کنند و با اسم جدید به مردم قالب می کنند.

  5

  0
 2. بهزاد گفت:

  جریان چیه؟ بازم سر کاری ؟

  7

  1
 3. MASOUD گفت:

  صددرصد سرکاری، مسابقه ی طراحی میزارن تا آقاپسر فلان شخص بیاد اول بشه تا بهانه ای بشه یه مبلغ هنگفتی رو یهویی بهش هدیه بدن. یا اینکه چندتا جوان جویای نام و صاحب استعداد رو سرگرم کنن بدون هیچ خیری

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo