معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خبر داد: ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه به زودی به اتمام می رسد

تبریز – معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه به
زودی به اتمام خواهد رسید.

به گزارش تبریزمدرن، علی جبارذاکری عصر امروز شنبه در حاشیه بازدید از پروژه خط راه آهن میانه – تبریز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه به زودی به اتمام خواهد رسید اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با اتمام ریل گذاری این خط و هم زمان با سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی مسافرگیری قطار از بستان آباد تا میانه انجام می گیرد.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از هزینه ۱۰ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریالی در پروژه راه آهن بستان آباد – میانه خبر داد و افزود: این پروژه ۲۰۳ کیلومتر طول دارد که در قالب ۱۰ قطعه احداث می شود.

وی با تاکید بر اینکه ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه به طول ۱۳۲ کیلومتر مراحل پایانی را سپری می کند، گفت: لازم به ذکر است که برای تکمیل و بهره برداری کامل از خط راه آهن میانه – تبریز به اعتبار ۱۲ هزار میلیارد ریالی نیازمند هستیم.

جبارذاکری تصریح کرد: به منظور آزمایش عملیات زیرسازی و روسازی در روزهای آینده با اتمام ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه، طبق پیش بینی های ما تردد قطار در این مسیر تا ۲ ماه آینده انجام می گیرد.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور یادآور شد: با تکمیل و بهره برداری از پروژه خط راه آهن میانه – تبریز مسافت تبریز – تهران که اکنون ۱۳ ساعت طول می کشد به ۵ ساعت کاهش خواهد یافت.

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  بزک نمیر بهار میاد تازه با این همه فیس و افاده نصفش به زور تمام شده (البته اگه این هم تمام بشه )

  5

  2
 2. Arash گفت:

  انشالا ایستگاه قطار بزنن تو شاهگلی و شرق تبریز عالی میشه

  7

  1
 3. TBZ گفت:

  رضا شاه کجایی که ۹۰ سال پیش و بدون داشتن ادوات مهندسی امروزی ، سرتاسر ایران در ظرف ۳ سال ریل گذاری کردی – اینها ۲۷ سال است که در ریل گذاری مسیرکمابیش هموار و ۱۸۰ کیلومتری تبریز میانه عاجز و ناتوان مانده اند آن هم با داشتن ببل مکانیکی و کمپرسور و دژبُر و… ادوات روز راه سازی بهمراه داشتن صدها تن نیروی متخصص و کارگر حاضر آماده !

  13

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo