۵ اردیبهشت روز غریبی است برای تبریز🥀 (تبریز ۲۰۱۸)

تابستان ۲۰۱۵ بود که سازمان همکاری اسلامی تبریز را برای سال ۲۰۱۸ بعنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب کرد.
تبریزیان قریب به سه سال فرصت داشتند تا از این فرصت طلایی استفاده کرده و شان و اعتبار تاریخی این شهر را بدان بازگردانند.
قریب به سه سال فرصت داشتند تا در مجامع ملی و بین المللی حضور یافته و به بهانه این میزبانی جهانی، که شاید تا نیم قرن دیگر تکرار نشود، تمام نداشته های معاصر این شهر را جبران کنند. تبریز مثل دهها رخداد دیگر، بازهم اولین شهر ایران بود که بدین عنوان دست یافته بود.
اولین بودن، تکلیف دارد، مسئولیت این تکلیف بر عهده دیوارهای از درون ترک برداشته ارک و کبود نبود، آنها پا بپای دهها بنای دیگر صدها سال است که به تکلیف خود عمل می کنند.
این بار نوبت تبریزیان بود و در صدرشان مدیران تراز اول این شهر.
سه سال فرصت بود تا این شهر را با کم هزینه ترین و سودآورترین صنعت جهان، یعنی گردشگری آشتی داد. زیرساخت ها را متحول کرد،درآمد شهروندان را افزایش داد و…
چه خوش خیال بودند بقالها و راننده تاکسی ها و دهها صنف کف خیابانی دیگر که مثل من حقیر دل داده بودند به ۲۰۱۸. شاید غریبه ها همان تبریز تاریخ را در ذهن داشته باشند، با همان شکوه و عظمتش بهتر باشد.
اگر بیایند یقینا آن تصویر فرو خواهد ریخت.
یقینا خاک تبریز هنوز زاینده است، هوای تبریز هنوز بخشنده و نفس دهنده است، نام تبریز هنوز مردآفرین است، مکتب سازاست، قهرمان پرور است. اما این نام و خاک و هوا را حراج کردن گناهی نابخشودنی است.

۵ اردیبهشت روز غریبی است برای تبریز
سه سال گذشت، ۲۰۱۸ رسید
۴ ماه هم از ۲۰۱۸ گذشت و تازه ۵ اردیبهشت شد تا از دور و نزدیک، از وزیر و وکیل تا رییس جمهور، گردهم آییم و برای تمام کارهای نکرده مان برای تبریز ۲۰۱۸، کف بزنیم.
غریب است چون همه کف زنان ۵ اردیبهشت میدانند کاری نشد.
خیلی ها سهامدار این غریبی هستند.
آنهاییکه از سه سال پیش نشستند تا امروز زحمت کف زدن را تقبل کنند و آنهایی که ۳ سال زور زدند، حرص خوردند و ۵ اردیبهشت کف زدند تا حداقل کفی زده شده باشد
روز غریبی است

روز غریبی است چون اینجا تبریز است! سر ایران است، مغز متفکر ایران است، صدای همیشه رسای ایران است.
اینجا قلب آذربایجان است. اینجا ۳ سالش پیشکش، ۴ ماه هم از ۲۰۱۸ گذشته از خواب برمی خیزیم و کف می زنیم.
اینجا دریاچه اش می خشکد و ما برای کارهای نکرده مان کف می زنیم. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

14
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. آذربایجانلی گفت:

  عالی بود…
  ” اینجا ۳ سالش پیشکش، ۴ ماه هم از ۲۰۱۸ گذشته از خواب برمی خیزیم و کف می زنیم ”
  همین!

  6

  1
 2. ab گفت:

  بارها گفته ام و بار دگر می گویم . این ۲۰۱۸ اگر می شد ۳۰۱۸ باز هم شما مجبور می شدید این تیتر بالایی را بزنید. چون با این روال مردم و مسئولان بعد از ۱۰۰۳ سال دیگر هم کاری انجام نمی شد.

  10

  1
 3. علیلو گفت:

  همه اینها با اقدامی که رئیس جمهور هنگام ترک تبریز کرد تکمیل شد تا حماقت جاودانی آریایی یکبار دیگر جلوه گر شود. حماقت میگویم چون اینگونه اقدامات نتیجه دگر میدهند و ما تبریزیان انتظار دیگری نداریم استقبال میکنیم تا بعد‌…

  4

  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo