با امضا و تبادل تفاهمنامه همکاری بین شهرداران دو شهر صورت گرفت: تبریز و اصفهان در حوزه گردشگری آستین بالا زدند/ هدف: جذب گردشگران داخلی و خارجی

با امضای تفاهمنامه همکاری بین شهرداران کلانشهرهای تبریز و اصفهان، این دو شهر در زمینه جذب و تبادل گردشگران داخلی و خارجی همکاری های خود را آغاز می کنند.

تبریز و اصفهان در حوزه گردشگری آستین بالا زدند/ هدف: جذب گردشگران داخلی و خارجی

به گزارش تبریزمدرن، پیشنهاد همکاری در زمینه جذب گردشگر بین کلانشهرهای ایران در حاشیه اجلاس رویداد تبریز ۲۰۱۸ از سوی شهردار تبریز مطرح و مورد استقبال قرار گرفته بود که در این بین، شهرداری اصفهان برای آغاز همکاری پیشگام شد.

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز در حاشیه امضای این تفاهمنامه طی سخنانی اظهار داشت: رویداد تبریز ۲۰۱۸ فرصتی بود که در کنار آن بتوانیم با شهرداران شهرهای مختلف کشور صحبت و تبادل نظر کنیم.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری مابین دو کلانشهر تبریز و اصفهان اظهار داشت: اصفهان سابقه خوبی در زمینه گردشگری دارد و سعی می کنیم همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ ما هم در این حوزه گام های جدی تری برداریم.

شهین باهر در تشریح مفاد این تفاهمنامه تصریح کرد: بر این اساس سعی می شود ظرفیت گردشگر پذیری اصفهان در اختیار تبریز قرار گرفته و مسافران تبریز هم به سوی اصفهان هدایت شوند.

وی با اشاره به اینکه در راستای این تفاهم همکاری، تورهای تبریز و اصفهان و بالعکس برقرار می شود یادآور شد: بدین ترتیب هزینه های سفر برای گردشگری کاهش یافته و فضا برای سفرهای ارزان قیمت مهیا می شود.

شهردار تبریز از عزم جدی دوطرف برای جذب گردشگران خارجی خبر داد و افزود: با کمک شهرداری های تبریز و اصفهان، تسهیلات ویژه در اختیار تورگردانان خارجی قرار می گیرد تا شهرهای تبریز و اصفهان را برای مسافران خود انتخاب کنند.

وی با اشاره به اقدامات گسترده برای تبدیل کلانشهر تبریز به یک مقصد گردشگری خاطرنشان کرد: تبریز هنوز در ابتدای راه است و قطعا در آینده به جایگاه مناسبی خواهد رسید.

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان هم طی سخنانی اظهار داشت: امیدواریم با اجرایی شدن مفاد این تفاهمنامه، هر دو کلانشهر بتوانند در زمینه تبادل گردشگر و حتی برگزاری رویدادهای مختلف ازجمله نمایشگاه های گردشگری، هفته های فرهنگی و … باهم همکاری کنند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه تبریز و اصفهان در تاریخ ایران زمین تصریح کرد: این دو شهر دارای سابقه تاریخی مشترک بوده و هردو در زمینه های مختلف از جمله مبارزه علیه استبداد و آزادیخواهی سابقه طولانی دارند.

به گفته نوروزی، کلانشهرهای تبریز و اصفهان در زمینه تاریخی و فرهنگی نیز از شهرهای برجسته ایران بوده و با توجه به این ظرفیت ها می توانند در تبادلات گردشگر باهم همکاری کنند.

وی با اشاره به اشتراکات بسیار در حوزه های مختلف بین تبریز و اصفهان اظهار امیدواری کرد این تفاهمنامه زمینه را برای آغار همکاری های فرهنگی و اجتماعی هموار سازد.

شهردار اصفهان با اشاره به روحیه مهمان نوازی مردم تبریز و عزم این شهر برای ورود به جرگه ی شهرهای گردشگر پذیر خاطرنشان کرد: با این تفاهمنامه و تسهیلات پیش بینی شده در آن، تبریز یکی از مقاصد گردشگران اصفهان خواهد بود.

وی همچنین از مردم تبریز دعوت کرد تا اصفهان را به عنوان یکی از اهداف سفر خود انتخاب نمایند.

2
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  اصفهان نیازی نداره به این تفاهمات !
  به درد اصفهانم نمیخوره. فقط تبریز با این کار خودشو کوچیک کرده که دست نیاز دراز کرده
  باید خود تبریز بخواد

  5

  9
  • ناشناس گفت:

   بابا ،قشنگم، تو رو خداااا ، التماست میکنیم که قبول کنی. نکنه میترسی گردشگرا بفهمن اصفهانم ما ساختیم؟! آره ناقلا؟

   9

   9
   • مجید گفت:

    تبریزی بود خودش . دادی اجاره فکر کنم . اصفهانو شماها ساختید ؟؟؟؟؟ که اینطور . پاریس روهم تورک قارداشلاریمیز ساختن….

    4

    4
    • ناشناس گفت:

     نه پاریس رو فرانسوی ها ساختن ولی اصفهان رو هموطنهای ترکتون ساختن. چیه؟ حرف حساب جواب نداره؟

     6

     4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo