شهردار منطقه ۷ تبریز خبر داد؛ کاشت کاج های سیاه در ترانشه های اتوبان شهید کسایی در راستای ایجاد کمربند سبز

222.JPG

شهریارنیوز: شهردار منطقه هفت تبریز از احداث و ساماندهی ترانشه های ضلع جنوبی و شمالی اتوبان شهید کسایی حد فاصل بلوار ملت تا خروجی لاله در راستای کاشت درخت و درختچه در کمربند سبز این اتوبان خبر داد.

به گزارش شهریار، علی فرخی با اعلام این خبر گفت: در راستای توسعه فضاهای سبز عملیات ایجاد و ساماندهی ترانشه های اتوبان شهید کسایی در حال اجراست .

 شهردار منطقه تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص این شهرداری به لحاظ واقع شدن در یک منطقه صنعتی که روزانه شاهد تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین زیاد در این منطقه هستیم و در کنار آن فعالیت مراکز صنعتی و کارگاهی باعث شده که تولید ، نگهداری و انتخاب  گیاهان بر اساس شرایط مذکور و نوع خاک و آب و هوای آن صورت گیرد

وی همچنین به آبیاری مکانیزه فضاهای سبز منطقه اشاره و افزود: خوشبختانه با توجه به پیگیرها و زحمات واحد فضای سبز منطقه شاهد هستیم که سیستم آبیاری مکانیزه فضاهای سبز در برخی از مناطق این حوزه در حال انجام است که این عمل به نوبه خود باعث کاهش هزینه و صرفه جویی در منابع آب می شود .

 فرخی شهردار منطقه در ادامه به کاشت بیش از ۳۰۰۰ اصله کاج سیاه در حد فاصل بلوار ملت تا خروجی لاله در مسیر اتوبان شهید کسایی اشاره و اظهار داشت: در راستای ایجاد کمربند سبز در این مسیر ، توسط شهرداری منطقه در این مرحله اقدام به کاشت ۳۰۰۰ اصله کاج سیاه به دلیل مقاوم بودن در مقابل کم آبی و همچنین حفظ سر سبزی آن در فصل سرما خواهد شد .

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. پارمیدا گفت:

  کسی برای من توضیح میده چرا بین اینهمه درخت، کاج سیاه؟!!!!!!!!!! اینهمه خوش سلیقه این یا فلسفه خاصی داره که ما بیخبریم؟

  14

  3
  • سعیدارشدمعماری گفت:

   منم با کاج مخالفم ولی کاج چون آب کمتری میخاد با این اوضاع کم آبی فک کنم کاج سیاه خوب باشه هم از اون یکی کاج ها رشدش خوبه هم قیافش خوبه الان شیراز و اصفهان و……شهرها با کمبود آب مواجه شدن حتی فضای سبزشونم به مشکل بر میخورن از شیر یه مو کندن هم غنیمته

   9

   0
 2. Arash گفت:

  هر سال یه قسمت فکر کنم ۳۰ سال طول بکشه تا تپه های کسایی سبز شه
  ۳۰ سال هم طول میکشه تپهای کل تبریز سبز شه
  مسخره کردین به خدا امسال این کسایی رو تموم کنین زشته کل اتوبان های تهران اصفهان…سبزه

  6

  1
  • ناشناس گفت:

   کل رینگ سوم شهر اصفهان بتن خالی هست حتی دیواره سازی هم نداره. مگه اصفهان غیر رینگ سوم کجا اتوبان داره که میگی کلش سبزه تهران هم بخش های کمیش چنین وضعیتی داره ولی اصفهان اصلا اینطور نیست، با یک تقریب خوب میشه گفت اتوبان های اصفهان بتن خالیه.

   1

   1
 3. ناشناس گفت:

  آقا کلمه فکر و نوشتی فک ر از قلم افتاده ممنون

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo