یکی از مسئولان اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی: پرداخت ۸۵۰ میلیونی به مجری همایش تبریز ۲۰۱۸ را تائید نمی‌کنم/اجرای موسیقی عاشیق به خاطر حضور رئیس‌جمهور کنسل شد

پرداخت 850 میلیونی به مجری همایش تبریز ۲۰۱۸ را تائید نمی‌کنم/اجرای موسیقی عاشیق به خاطر حضور رئیس‌جمهور کنسل شد یکی از مسئولان اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: پرداخت ۸۵۰ میلیون تومان به شرکتی که وظیفه اجرای برنامه در سالن همایش‌های بین‌المللی را داشت تائید نمی‌کنم، هزینه اجرای کل برنامه، چه سالن و چه تشریفات مهمانان، اقامت، پذیرایی و بحث پروازی و مترجم و تنظیم برنامه‌ها به‌صورت پیمانکاری به یک مجموعه واگذار شد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از تبریزمن، این مدیر اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزمن اظهار داشت: ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی تبریز ۲۰۱۸ در استان مسئول تصمیمات مربوط به نحوه برگزاری مراسم و انتخاب عوامل و مجری برنامه بود و مدیران تهران و ما نقشی در این خصوص نداشتیم.

وی سپس ادامه داد: صحبت‌های اعلام‌شده در مورد هزینه ۲۴۰ میلیون تومانی برای مراسم پیش رویداد تبریز ۲۰۱۸ در دی‌ماه سال گذشته نیز شایعه است.

این مسئول سپس در پاسخ به سؤال خبرنگار تبریزمن در خصوص عدم پذیرایی از میهمانان در این همایش گفت: دلیلی برای پذیرایی از میهمانان در این همایش وجود نداشت و برنامه‌ی ۱.۵ ساعته ضروری برای پذیرایی ندارد.

وی همچنین در خصوص انتخاب مجری برنامه نیز افزود: انتخاب خانم مجری موردنظر با اصرار مسئولان استانی انجام شد و مدیران پایتخت‌نشینی و مسئولین میراث فرهنگی و گردشگری نقشی در این ماجرا نداشتند. مدیران ستاد برگزاری به جد اصرار داشتند که خانم مجری در مراسم پیش رویداد اجرای خوبی داشت و حتماً باید از وی استفاده شود.

وی سپس در خصوص چرایی سانسور و عدم پوشش تصویر خانم مجری در برنامه افتتاح تبریز ۲۰۸ از سوی صداوسیما نیز گفت: خبری از دلیل پخش نشدن تصویر مجری این برنامه در تلویزیون نداریم، داشتن مشکل حراستی را صداوسیما نمی‌تواند اعلام نماید، بااینکه از قبل همه آقایان می‌دانستند مجری این برنامه چه کسی است، پس چرا صداوسیما اعتراضی نکرد.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان تأکید داشتند تا از مجری بومی و توانمند استفاده شود، گفت: صداوسیما مرجع تعیین و تائید مجری همایش‌های بین‌المللی نیست و نمی‌تواند در انتخاب مجری نقشی داشته باشد.

این مسئول سپس در خصوص عدم اجرای موسیقی عاشیقی گفت: موسیقی عاشیق به خاطر حضور رئیس‌جمهور کنسل شد، به‌هرحال باید برخی پروتکل‌ها رعایت می‌شد.

وی گفت: عاشیق چنگیز مهدی پور قرار بود در این همایش افتتاح رویداد بین‌المللی اجرای صحنه‌ای داشته باشد ولی به خاطر برخی پروتکل‌ها و مقررات برنامه عاشیق حذف شد.

2
8

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  خوب پس چرا موسیقی کردی جلوی رئیس جمهور به خاطر این پروتکلها حذف نشد

  13

  1
  • صمد گفت:

   کردها بخاک اذربایجان چشم دارند و مرکز نشینها هم از این سیاست کردها حمایت میکنن
   ولی کور خوندند

   4

   1
 2. ناشناس گفت:

  با این شدت از تحجر و نادانی چه توقعی میشه داشت برای رونق گردشگری

  13

  2
 3. اورک یانان گفت:

  آقا دست از آذربایجان بردارید. صبر مردم هم حدی دارد یعنی اگر بخواهید دستور مرکزنشین بدهید، تحریف همه چیز آذربایجان را کنید، عدالت همه محور نکنید خودتان پشیمان خواهید شد. بوراخین آذربایجانی یوخسا میلتیت جواب ورر. قورخون او گوندن.
  پروتوکل چی؟ پروتکل موسیقی غنی آذربایجانی نه، ولی دیگران بله؟ جالب است که دنیا کوچک است آقایان. دودش چشم همه را اذیتخواهد کرد. بشنوید این پیغامها را.

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo