مشارکت شهرداری تبریز در برگزاری جشنواره «گوجه سبز سردرود»/سردری الچه سی ثبت ملی می‌شود

رئیس شورای شهر سردرود از مشارکت شهرداری تبریز در برگزاری جشنواره «سردری الچه سی» قدردانی کرد.

به گزارش تبریزمدرن، مقصود عبدالمحمد پور رییس شورای اسلامی سردرود گفت: گوجه سبز بادامی سردرود از آلوچه های بنام کشور است.
وی با بیان اینکه در شهر سردرود بیش از ۲۰ نوع گوجه سبز وجود دارد ادامه داد: گوجه سبز بادامی اصلی ترین گوجه سبز تولیدی این شهرستان است.
وی ادامه داد: با توجه به آغاز در رویداد تبریز ۲۰۱۸ در جهت جذب گردشگر در مدت سه روز برگزاری نمایشگاه اتوبوس های گردشگر به سردرود خواهند آمد.
عبدالمحمد پور با بیان اینکه گوجه سبز اصلاح شده بادامی برند سردرود هست افزود: می خواهیم با برگزاری این پتانسیل باغداران سردرود را به کشور نشان دهیم.
وی با بیان اینکه با معرفی محصولات سردرود و فرآرده های آن میتوانیم به باغدارانمان آموزش دهیم که در طول سال از این بهره ببرندادامه داد: تمامی محصولات کشاورزی سردرود در نمایشگاه سه روز معرفی خواهند شد.
رییس شورای اسلامی شهر سردرود از برگزاری هفته فرهنگی تبریز، سهند، اسکو و خسروشهر خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این هفته های فرهنگی معرفی پتانسیل های شهرستان ها است.
وی اصلی ترین هدف برگزاری دومین جشنواره سردری الچه سی را ایجاد شور و نشاط در سطح شهر سردرود دانست و ادامه داد: یکی از مهم ترین درخواست های نماینده ولی فقیه در استان در برگزاری این جشنواره ایجاد شور و ‌نشاط در سطح شهر سردرود بود.
رییس شورای شهر سردرود ادامه داد: در شهر سردرود گروه های هنری مختلفی داریم که در سایه گروه های هنری تبریز قرار گرفته و‌ معرفی نشده اند به همین جهت هدف این است که از پتانسیل های گروه های هنری سردرود استفاده کنیم.
عبدالمحمد پور افزود: برگزاری نمایش های خیابانی، نمایشگاه عکاسی از جمله برنامه های جنبی این جشنواره است.
وی در ادامه به آلاینده های موجود در اطراف شهر سردرود نیز اشاره کرد و گفت:
در برهه ای از زمان چند کارخانه صنعتی در این منطقه تاسیس شده است و این باعث شده اکثر ساخت و ساز های صنعتی تبریز به این سمت سوق یافته اند و این باعث ایجاد مشکلاتی بزرگ برای سردرود شده است.
رییس شورای شهر سردرود ادامه داد: باغات سردرود در سالیان گذشته در اثر آلاینده های موجود کارخانجات اطراف شهر تبریز از بین رفته است و در حال حاضر با تدابیر ویژه کنترل می کنیم تا باغات موجود به فضاهای صنعتی تبدیل نشود.
وی ادامه داد: در ۴ سال گذشته هیچ یک از باغات موجود تبدیل وضعیت نشده است.
مقصود عبدالمحمد پور در ادامه افزود: شهر سردرود حریم ندارد و تنها شهر بدون حریم دنیاست.
وی ادامه داد: در سالهای گذشته بصورت غیر کارشناسی از محدوده شهر سردرود حریم جدا کرده اند و در شورای عالی شهرسازی و معماری در سال ۹۵ مصوب شده است.
عبدالمحمد پور افزود: با تصویب این طرح ۷۵۰ هکتار کاهش محدوده داشته ایم.
وی در ادامه در مورد روند ساخت پل خروجی سردرود نیز توضیح داد و گفت: این پل از زمان فعالیت شورای دوم متوقف شده است.
رییس شورای شهر سردرود با بیان اینکه در طرح ملی برای این خروجی شهر سردرود پل مصوب شده است، ادامه داد: تصویب پل بعنوان خروجی در این محدوده اصلا کارشناسی شده نیست چراکه تملک فضای لازم جهت ایجاد پل خروجی از احداث پل بیشتر است.
وی ادامه داد: قسمت باقی مانده تملک نشده ، در تملک منطقه ۷ است و تملک قطعات باقیمانده برابر با ساخت پل است.
عبدالمحمد ادامه داد: سردرود با حالت فرسایشی کوچک شده است و امکانات اینجا را گرفته اند بطوریکه برخی از امکانات اداری در این شهر وجود ندارد.

4
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  ولی من زیاد از این نوع آلوچه خوشم نمیاد تا میخوای بخوری داخل هستش میاد دهن آدم تلخ میشه مزاجش از طرفی هم دا آلوچه به گردیشه و ترشیش این ترشیشم کمتره زیاد نمیچسبه
  ولی خب خاصه دا همین که ازین نوع جای دیگه نیس خودش یه مزیته!

  2

  4
  • ناشناس گفت:

   پس تو معلومه اصلا نخوردی از اینا. این گوجه سبزها هم فوق العاده شیرینه و هم گوشتی و هسته خیلی خیلی ریزی داده، آدم میخوره کیف میکنه، هیچ جای ایرانم جز آذربایجان اینارو ندیدن. فوق العاده خوشمزه است و خیلی ترد

   6

   0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo