طرح بدنه سازی ورودی غرب تبریز بررسی شد

 طرح بدنه سازی ورودی غرب تبریز حد فاصل راه آهن تا ورودی شهرک صیاد شیرازی با حضور معاون شهرسازی شهرداری تبریز و شهردار منطقه ۶ و مشاور طرح بررسی شد.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۶ تبریز، سامان احمدزاده، شهردار منطقه ۶ در اولین جلسه بررسی طرح بدنه سازی غرب تبریز با تاکید بر اهمیت منطقه غرب تبریز در جذب گردشگر و استقبال از مسافران ۲۰۱۸ گفت: با وجود استقرار سه مبدا اصلی غرب تبریز ورودی این منطقه شایسته میزبانی میهمانان تبریز نبوده و اجرای طرح بدنه سازی ضرورت بالایی دارد.

وی با تاکید بر اینکه محدوده فرودگاه از مناطق حیاتی و قابل توجه شهرداری منطقه ۶ کلانشهر تبریز است، افزود: این منطقه به دلیل قرار گرفتن در مسیر ورودی زمینی شمالغرب تبریز، ورودی مسیر هوایی و نیز مسیر ریلی، از اهمیت و جایگاه خاصی در ارائه خدمات به مسافران ایفا می کند.

احمدزاده با اشاره به حساسیت و تاکید بالای دکتر عزتی، معاون شهرسازی شهرداری تبریز بر اجرای مناسب این طرح خاطرنشان کرد: منطقه ۶ با ارائه اولویتهای و نیازهای منطقه در تسریع و اجرای بهینه آن تلاش خواهد کرد.

محمدرضا عزتی، معاون شهرسازی شهرداری کلانشهر تبریز با اشاره به اینکه در این مسیر اقبال مسکونی وجود ندارد، گفت: بعد از پارک بزرگ بافت صنعتی و منطقه خالی از سکنه داریم، که در این مسیر می توان با ایجاد فضای سبز نشاط انگیز، تامین نیازهای اولیه مسافران و اولویتهای توریستی و گردشگری خرد، بدنه سازی و مناسب سازی منطقه ورودی تبریز را ایجاد کرد.

وی افزود: مسیر وردی غرب تبریز چند نکته قوت قابل توجه دارد، که به دلیل قرار داشتن در دروازه ورودی اروپا علاوه بر گردشگران تبریز، مسافران خارج از کشور نیز از این مسیر عبور می کنند، که اولویت بهسازی منطقه با اولویتهای گردشگری را دوچندان کرده است.

معاون شهرسازی شهرداری کلانشهر تبریز تصریح کرد: طرح بدنه سازی ورودی غرب تبریز با ساماندهی نوسازی شهری و ایجاد ارزش افزوده غرب تبریز تا یک ماه آینده آماده و به جلسه کمیسیون ماده ۵ ارائه خواهد شد.

13
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. zte گفت:

  ای کاش این مسئولین محترم یه مقدار همین مسیر رو ادامه میدادن می رسیدن به دیزل آباد های اول و دوم که واقعا این منطقه شدیدا نیاز به رسیدگی داره. بعد از ۱۰۰ سال خدمت صادقانه کسبه این منطقه الان میگن باید منطقه صنعتی تبدیل به آپارتمان بشه که این خودش جای سوال داره!!! با این کارا ارزش مغازه های اینجا رو صفر کردن و اصلا کسبه تکلیفش با خودش مشخص نیست مغازه های داخل گاراژ نه خریدار دارن نه چیزی عوارض و دارایی هم که نگو بدترین وضعیت اینکه لااقل یه قیمت کارشناسی هم شهرداری نمیزاره رو مغازه ها که کسبه تکلیفش مشخص بشه. بنده خودم پیشنهاد میدم که این قسمت به جای اینکه تبدیل به آپارتمان بشه اونم در کناره اتوبان تبریز آذرشهر با اون همه سرو صدا تبدیل به پارک خیلی سر سبز و قشنگ بشه که نمونش رو هم در خروجی وادی رحمت داریم و خیلی هم ازش استقبال میکنن مردم.یه ورودی سر سبز خیلی بهتر از یه ورودی آپارتمانی خواهد بود قطعا.

  10

  0
 2. tebriz گفت:

  گوراخ دا ……… من که فکر نمیکنم این آقایان عرضه اجرای طرح های خوب و زیبا را داشته باشند ، لطفا اگر آباد نمیکنید گند نزنید …………. فقط فضای سبز ، فضای سبز ، فضای سبز ، کاشت درخت و فضای سبز کار سختی نیست ، شما فقط درخت بکارید …….. فضای سبز بهترین زیباسازی است .

  8

  2
 3. Dsh گفت:

  امیدوار این طرح اجرا بشه و تبریز روز به روز زیباتر بشه.
  (اقای قندگر فقط میخواستم این نکته رو یاداور بشم که عکسی که در این مطلب استفاده شده واسه جیرفت هست.)

  5

  0
 4. Arash گفت:

  نظرات پس های قبلی اصلا تایید نمیشه پویا جان
  ۱ احداث باند کندرو قسمتی از جاده سنتو تا راه اهن و حتی تا پل تراکتور سازی
  ۲تعریض پل فرودگاه و اصلاح طیاره میدانی
  ۳ احداث محوطه ودریاچه و وردی پارک بزرگ و اتمام میدان اذربایحان
  ۴ اتمام جاده ارمنستان تا انا خاتون و سامان دهی گجیل در روز جمعه ها در اون منطقه
  ۵ بوی ورودی شهر هم با کانال خلیل اباد نمیدونم رفته یا نه؟

  5

  0
 5. ناشناس گفت:

  میدان آذربایجانا تای دا Big Smile

  6

  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo