“لاله پارک تبریز” آغازگر حرکتی نو در “بهره وری و مصرف بهینه آب”

 

اجرای طرح جمع آوری باقی مانده آب آشامیدنی فودکورت برای آبیاری فضای سبز مجموعه در مجموعه تفریحی تجاری “لاله پارک” آغاز شد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از روابط عمومی لاله پارک، مجتمع تجاری تفریحی لاله پارک تبریز با همکاری گروه گپ  همزمان با روز ملی “بهره وری و مصرف بهینه ” کمپین “روز صفر” را در جهت فرهنگ سازی و بسط ایده های اجرایی صرفه جویی آب در حوزه های شهروندی و فردی  به صورت برنامه ای طولانی مدت  راه اندازی کرد؛ چرا که روزانه آب باقیمانده در بطری های آبمعدنی فود کورت های سراسر کشور تبدیل به شیرابه زباله شده ویا به فاظلاب ریخته می شودکه با هزینه بسیار بالای دوباره به چرخه بر می گردد. بر این اساس لاله پارک به عنوان اولین فود کورت در سراسر کشور اقدام به جمع آوری این آب ها برای استفاده بهینه از آن ها نظیر “آب دادن به گلدان های مجتمع تجاری” و “فضای سبز” کرده است.
گفتنی است “لاله پارک” آماده ی در یافت ایده های مختلف در راستای بهره وری بیشتر استفاده از آب، فرهنگ مصرف آب و همچنین حمایت از بسط و اجرای ایده های برگزیده شهروندان در این حوزه است و در آینده ی نزدیک اطلاع رسانی دقیق این مساله به وسیله فراخوان انجام خواهد پذیرفت .
لازم به ذکر است مجتمع تجاری و تفریحی لاله پارک امیدوار است با   انجام و ایجاد شرایط برای انجام چنین اقداماتی باعث افزایش حساسیت فضای عمومی جامعه نسبت به مساله “آب” شود  و همچنین در جریان این کمپین به فرهنگ غالب برای مصرف و بسط ایده های خلاقانه و کاربردی نزدیک شود.

10
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo