آغاز بکار اتوبوس برقی در پیاده راه تربیت و تفرجگاه عینالی

روز گذشته با حضور سرپرست منطقه هشت شهرداری تبریز و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز دو دستگاه نفربر الکتریکی اتوبوسی به‌صورت آزمایشی در پیاده راه تربیت آغاز بکار نمود.

به گزارش تبریزمدرن، رضا پاک نهاد با اعلام این خبر گفت: رشد فزاینده جمعیت در نقاط شهری پیامدهای ناگوار اجتماعی – اقتصادی، زیست محیطی و کالبدی برای شهرها به وجود آورده است. بنابران شهرها باید مکان‌های بهتری را برای زندگی فراهم کنند. یکی از این مکان‌ها، خلق خیابان‌های پیاده است. همچنین پیاده راه‌ها به عنوان بخشی از فضای عمومی شهری، به شادابی و نشاط اجتماعی و پویایی و جذابیت فضای شهر می افزایند و طبیعی است که اگر پیاده راهی تعریف و تجهیزشود فرصت و فضای مناسبی برای گردشگران و ارائه کارکردهای مختلف اجتماعی را فراهم آید.
سرپرست منطقه هشت شهرداری تبریز افزود: برای اینکه پیاده راه ها را فضایی ایمن و مناسب برای تردد آحاد جامعه اعم از افراد کم توان وناتوان سازیم، دو دستگاه نفربر الکتریکی اتوبوسی تمام برقی جهت حمل و نقل عابرین پیاده راه تربیت توسط بخش خصوصی و با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، بصورت آزمایشی شروع بکار کردند که اگر خدمات آزمایشی با لحاظ شرایط موجود در مسیربا موفقیت انجام شود برای افزایش تعداد نفربر الکتریکی اتوبوسی و ادامه فعالیت تصمیم گیریهای لازم اتخاذ خواهد شد.
لازم بذکر است در همین راستا نیز تدابیر و تصمیماتی جهت جلوگیری از پارک خودرو در حاشیه پیاده راه و همچنین حرکت خودروهای غیر ضروری اتخاذ گردید.


 

 
———————————
آغازبکار نفربر الکتریکی اتوبوسی در تفرجگاه عینالی
با هدف بهبود بخشیدن محیط زیست، سلامت عمومی شهروندان نخستین بار نفربر الکتریکی اتوبوسی به‌صورت آزمایشی در تفرجگاه عینالی آغاز بکار نمود.

فیروزیان مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز با ذکر این خبر گفت: دو دستگاه نفربر الکتریکی اتوبوسی تمام برقی جهت حمل و نقل و ایاب و ذهاب مسافرین عینالی بصورت آزمایشی شروع بکار کردند که امیدواریم بتوانیم در جهت حمل‌ونقل پاک گام موثری برداریم.

فیروزیان با اشاره به اهمیت استفاده از انرژی های پاک بهبود خدمات در جابه‌جایی مسافران و گردشگران داخل تفرجگاه عینالی بیان نمود: اگر خدمات آزمایشی با لحاظ موقعیت جغرافیایی، شیب مسیر، بارندگی، سرمای حاکم و سایر آیتم ها با موفقیت انجام شود برای افزایش تعداد نفربر الکتریکی اتوبوسی و ادامه فعالیت در تفرجگاه تصمیم گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه بزودی فراخوان مزایده امتیاز بهره برداری از سرویس حمل و نقل و ایاب و ذهاب مسافرین از ورودی عینالی تا بقعه عینالی منتشر خواهد شد، گفت: یکی از اولویت های انتخاب پیمانکار ارائه پیشنهاد استفاده از خودروهایی با تکنولوژی انرژی پاک توسط شرکت کنندگان در این مزایده خواهد بود که مطمئنن بهبود بخشیدن محیط زیست، کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف انرژی  همچنین سلامت عمومی شهروندان می‌شود.
مدیرعامل سازمان در خصوص مشخصات نفربر الکتریکی اتوبوسی توضیح داد: ظرفیت سرنشین این خودروها ۱۴ نفر با ولتاژ ۴۸ – ۷۲ ولت وحداکثر سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت می تواند به شهروندان ارائه خدمات دهند.

15
5

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. صمد گفت:

  اقا خانم جدا کردن؟

  2

  0
 2. امیر افندی گفت:

  عینالی گینه بیر سوز اما تربیت ده اوتوبوس برقی قویماق اوردا پیاده دولانیب خرید الینلره مزاحمت دن سورا هچ خیری اولمیجاخ

  9

  0
 3. شوالیه گفت:

  بنده چند بار گفتم و بازم تاکید میکنم ما نیاز به رینگ توریستی در منطقه هشت هستیم این رینگ شامل تربیت شرقی غربی و کوچه پستخانه . کوچه میخانه داش مغازه لر کوچه ارک خیابان مصلی مقصودیه . و اتصال دوباره به تربیت شرقی . محاسن این رینگ پیاده گذر دسترسی توریست ها به اثار توریستی کمتر نشان داده شده مثل کلیسای کاتولیک کلیسای انجیلی ارک علیشاه موزه های و خانه های مقصودیه و … خواهد شد و ضمنا خللی در ترافیک سواره ایجاد نخواهد کرد . این مسیر میتونی به خودروی برقی تصویر فوق و تراموا نوستالژی مجهز گردد . امیدوارم اقای پویا روی این پیشنهاد لااقل اندکی تامل کنید

  3

  0
 4. ... گفت:

  از وعده ترامو رسیدیم به مینی بوس برقی
  حالا بماند چند وقت بعد همینم جمع میکنن

  5

  0
 5. sevda گفت:

  عینالی فقط تاکسی لندن ؛این نه در داره نه پنجره نه قیافه

  0

  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo