وعده شهین‌باهر به انجمن کوتاه قامتان برای احداث رستوران لی‌لی‌پوت‌ها

جلسه امروز شورای شهر تبریز تحت تاثیر حضور انجمن کوتاه‌قامتان و بررسی مشکلات و درخواست آنان قرار گرفت.

به گزارش آناج، ایرج شهین باهر در پاسخ به انتقادات اعضای شورا در خصوص هبه‌ها اظهار داشت: تصمیم گیری در خصوص هبه‌ها مربوط به شورا است که یا به صورت کامل اختیارات تصمیم‌گیری را به شهرداری بدهند و یا یکی از کمیسیون‌ها این مساله را به دست بگیرند و ما نمی‌توانیم برای شورا تصمیم بگیریم.

سونیا اندیش نیز با انتقاد از مطرح شدن هبه در جلسات متعدد شورای گفت: اگر بازبینی صورت جلسه‌های شورا را ببینیم بارها تاکید شده که لایحه‌ای در خصوص تفویض اختیار هبه‌ها به خیریه‌ها داده شود اما از اینکه باز هم این مساله تکرار شده متعجبم.

غلامحسین مسعودی ریحان نیز ضمن مخالفت سپردن موضوع هبه به خیریه‌ها تصریح کرد: اینکه اختیار خودمان را به خیریه‌ها منتقل کنیم دور از عقل است، این یعنی خودمان نمیتوانیم تصمیم بگیریم اینکه این مبالغ را به خیریه‌هایی بدهیم که در خود آنها اختلاس و اختلاف وجود دارد اشتباه است.

وی با انتقاد از وضعیت ورزش همگانی در استان گفت: ورزش هم مانند آموزش در کشور ما طبقاتی شده و قشر فقیر جامعه نمی‌تواند ورزش کند، ورزش تبدیل به کالای لوکسی برای ثروتمندان شده است.

این عضو شورای شهر ادامه داد: اگر نشاط در جامعه نیست و طلاق و اعتیاد زیاد است ریشه‌اش این می‌باشد که ورزش طبقاتی شده و قشر فقیر نمی‌تواند ورزش کنند و قهرمان شوند و به همین دلیل نیز شور و نشاطی در جامعه نیست.

وی اذعان داشت: مگر می‌شود سالن اداره کل ورزش و جوانان را به مردم اجاره دهند؟ مگر این سالن‌ها با پول مردم و نفت ساخته نشده است؟اگر امروز در برزیل حرفی برای گفتن در ورزش وجود دارد برای این است که کل آحاد جامعه در ورزش مشارکت دارند و استعدادیابی می‌شود.

در ادامه رئیس انجمن کوتاه قامتان در خصوص مشکلات این افراد توضیح داد: به غیر از شهرداری کسی نمی‌تواند مشکلات ما را حل کند برخلاف دیگر استان‌ها ما حتی یک دفتر برای این انجمن نداریم و تمام جلسات را در پارک‌ها و خیابان برگزار می‌کنیم و مورد مضحکه مردم قرار می‌گیریم.

وی افزود: در قضیه اشتغال مشکلات زیادی داریم و شرکت‌های خصوصی قدبلند و خوشگل می‌خواهند که ما نیستیم! برخی خانواده‌ها این بچه‌ها را نمی‌خواهند و حتی دخترانی در انجمن هستند که پدرشان از خانه بیرونشان کرده‌اند چون از وجود آنها خجالت می‌کشند.

فریبا اسکندری با گلایه از اینکه مسئولین استانی توجهی به افراد کوتاه قامت ندارند، عنوان کرد: پیشنهاد دهکده کوتاه‌قامتان متعلق به من بود اما تهران این طرح را اجرایی کرد و رستورانی با کوتاه قامتان ایجاد کرده که باعث جذب مشتری شده است.

وی خاطرنشان ساخت: ایجاد چنین رستورانی و یا احداث غرفه‌هایی کوچک در پارک مینیاتور تبریز متناسب با افراد کوتاه قامت می‌تواند زمینه جذب گردشگران را فراهم کند.

ایرج شهین باهر نیز در پاسخ به این درخواست‌ها گفت: می‌توانیم یکی از مغازه‌های شهر را برای ایجاد رستوران لی‌لی‌پوت‌ها در اختیار این افراد قرار دهیم تا علاوه بر درآمدزایی جذب مسافر و گردشگر نیز داشته باشد.

در پایان فریدون بابایی اقدم با بیان اینکه نسبت به سالهای قبل سکون و آرامش در شهرداری وجود دارد، اذعان داشت: به ویژه در موضوع قضایی و حساسیت‌هایی که وجود دارد دید مردم بهتر شده اما موضوعی که بارها تذکر داده‌ام و به جایی نرسیده برخوردهای قهری با کارکنان و کارگران شهرداری است.

وی خطاب به شهردار عنوان کرد: اینکه چندین ماه دفترچه تامین اجتماعی تمدید نمی‌شود و برخی مدیران شهرداری برای ضربه به شهردار بدون اینکه در شورا تصویب شود به تبصره‌ها دست برده‌اند که بحث‌های رفاهی برای تامین نیروها نیست، لطفا به مدیرانتان تذکر دهید!

رئیس کمیسیون شهرسازی شورا تاکید کرد: مدیری که ماهانه بالای ده میلیون تومان درآمد دارد اضافه کار خود را حذف کند اگر در زندگی‌اش مشکلی ایجاد نشد و خوب بود برای کارکنان شهرداری هم این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: برخی از مدیران شهرداری یا از اصطکاک و آزار کارکنان شهرداری لذت می‌برند و یا سناریویی برای تخریب شهردار وجود دارد، به این موضوعات رسیدگی شود زیرا اگر قانع نشوم به صورت کتبی این مسائل را از شهردار سوال می‌کنم.

8
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  مثل کوچه سبز 😂
  عجب کوچه سبزی بود
  استعداد و سلیقه میخواد
  با کپی برداری اینکه یکی داره من چرا نداشته باشم کاری پیش نمیده!

  3

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo