رئیس جامعه هتل‌داران آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: کاهش مسافر در بهار تبریز ۲۰۱۸

رئیس جامعه هتل‌داران آذربایجان‌شرقی با تاکید به اینکه در تبریز ۲۰۱۸ تفاوتی در تعداد پذیرش مسافر استان در بهار امسال وجود نداشت، گفت: متاسفانه حتی افت نیز وجود داشته و دلیل آن به خاطر مشکلات اقتصادی مردم و عدم توانایی خرید آنهاست،

به گزارش تبریزمدرن به نقل از فارس، کریم رسول‌زاده اظهار کرد: تعداد هتل در استان آذربایجان‌شرقی ۴۴ هتل است که با بهره‌برداری از هتل‌های در حال ساخت، به ۸۰ هتل خواهد رسید.

وی با بیان اینکه هتل‌هایی از قبیل “پارس”، “شهریار” و “کا‌یا” از جمله هتل‌های ۵ ستاره استان هستند،‌ ادامه داد:‌‌ همچنین هتل‌هایی نظیر “تبریز”، “گسترش‌” و “پتروشیمی” هتل ۴ ستاره بوده و هتل “اهراب”، “دریا” و هتل‌ “استقبال” نیز ۳ ستاره هستند، مابقی‌ که شامل هتل‌آپارتمان‌ و مهمان‌پذیر هستند در بخش هتل دو ستاره و یک ستاره ‌قرار دارند.

رئیس جامعه هتل‌داران استان خاطرنشان کرد:‌در شهرهایی از قبیل جلفا، مراغه، ‌ورزقان، اهر، میانه، بناب، شبستر، سراب، عجب‌شیر، اسکو، کندوان، ملکان ‌و خداآفرین هتل وجود دارد و هر جا که لازم باشد پروانه احداث هتل داده شده است.

وی با تاکید به اینکه در تبریز ۲۰۱۸ تفاوتی در تعداد پذیرش مسافر استان  و بهار امسال وجود نداشت، افزود: متاسفانه حتی افت نیز وجود داشته و دلیل آن به خاطر مشکلات اقتصادی مردم و عدم توانایی خرید آنهاست،

رسول‌زاده ادامه داد: تفکیک مسافر خارجی و داخلی دست اماکن است و ما نمی‌توانیم آمار دقیقی ارائه دهیم ولی در مجموع میزان پذیرش مسافر در هتل‌ها کاهش یافته است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و تحریم‌ها علیه ایران، بیان کرد: دولت در فشار اقتصادی به سر می‌برد و ما نمی‌توانیم در این شرایط آنها را تحت فشار مضاعف قرار دهیم، از این‌رو منتظر حل مشکلات هستیم ولی انتظارات زیادی از دولت برای رسیدگی به وضعیت هتل‌داران داریم.

رئیس جامعه هتل‌داران استان ابراز کرد: شهر مقدس مشهد به برکت وجود امام رضا(ع) میزبان گردشگران زیادی در فصول مختلف است ولی تبریز یک شهر فصلی است و بیشتر گردشگران در یک مقطع از زمان به تبریز می‌آیند.

وی توضیح داد: قبلاً بیشتر سفرها زمینی بود و مسافران برای رفت و آمد چند شبی در تبریز می‌ماندند ولی با افزایش سفرهای هوایی تعداد مسافران به تبریز نیز کم شده است.

6
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  تابستان کسی هتل نمیره همه پلاسند تو پارک و خیابون

  6

  0
 2. ناشناس گفت:

  واقعیت تلخ! در کل ایران با کاهش گردشگر خارجی و ایران مواجهیم

  7

  1
 3. Arash گفت:

  قیمت هتل ها در تبریز بالاست و باید تور های تبریز و طرح های گردشگری ایجاد کنن وگرنه تبریز غیر تابستان مهمان زیادی ندارد

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo