رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز: وجود بافت ناکارامد شهری وجه مشترک شهرهای تبریز و اهواز/ضرورت استفاده از تجربیات مشترک شهرهای تبریز و اهواز در مدیریت بافت های ناکارآمد شهری

3.JPG

کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز به مدت دو روز میزبان اعضای شورای اسلامی شهر اهواز بود.

به گزارش تبریزمدرن، اعضای شورای اسلامی شهر اهواز طی دو روز حضور در تبریز علاوه بر دیدار و تبادل نظر با اعضای شورای شهر تبریز از پروژه های عمرانی و همچنین بافت های ناکارآمد شهری تبریز بازدید کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر اهواز  صبح پنج شنبه به همراه دکتر فریدون بابایی اقدم، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تبریز از تعدادی مناطق شهری واقع در بافت حاشیه نشین و فرسوده تبریز بازدید کردند.

بازدید از بافت حاشیه نشین انتهای یوسف آباد، ایده لو و سیلاب ملازینال و همچنین بازدید از پروژه مسیرگشایی چوستدوزان واقع در شهرداری منطقه ۴ از برنامه های سفر دو روزه اعضای شورای اهواز به تبریز بود.

همچنین اعضای شورای اسلامی اهواز در مراسم افتتاح ایستگاه شماره ۲۱ آتش نشانی تبریز که چهارمین ایستگاه آتش نشانی منطقه ۴ تبریز می باشد حضور یافتند.

در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر اهواز از پروژه های عمرانی و خدماتی تبریز عنوان شد که وجود مسائل و مشکلات مشترک نظیر بافت های حاشیه نشین و فرسوده در هر دو شهر و همچنین مسائل زیست محیطی ضرورت تبادل نظر، همفکری و استفاده از تجربیات مشترک دو کلانشهر تبریز و اهواز را دو چندان می نماید.

فریدون بابایی اقدم در این خصوص گفت: مراوده و دعوت از اعضای شورای شهر و شهرداران شهرهای مختلف کشور برای حضور در تبریز از برنامه های شورای شهر تبریز بوده است.

وی افزود: اعضای شورای شهر اهواز در طول دو روز از پروژه های عمرانی اجرا شده در سالهای اخیر بازدید کردندو همچنین از تعدادی از محلات واقع در بافت ناکارآمد شهری تبریز نیز بازدید کردند.

فریدون بابایی اقدم تصریح کرد: مهمترین دغدغه و چالش مدیران شهری در این دو شهر وجود مناطقه مسئله دار شهری است که مهمترین این مناطق، مناطق حاشیه نشین شهر به حساب می آید.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: انشالله بتوانیم از تجربیات دیگر شهرهای کشور از جمله اهواز در مواجه با بافت ناکارآمد شهری بهره ببریم و همچنین آماده ایم تجربیات تبریز در این زمینه را نیز در اختیار دیگر شهرها قرار دهیم.

همه شاخص های فرسودگی در بافت های حاشیه نشین تبریز موجود است اما اینکه چرا این بافت ها به عنوان بافت فرسوده شهری به حساب نمی آیند جای سوال دارد.

1.JPG

4
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  من که متوجه نشدم هر دو تا شهر مشکلات حاشیه نشینی دارند اونوقت کدوم میخواهد از تجربیات اون یکی استفاده بکنه . نتیجه باج دهی و رشوه خواری و بیسوادی میشه معضلات حاشیه نشینی که میشه تجربیات این آقایان . حالا فریدون اومده با این مهمون بازی دقیقا میخواد چکار کنه ؟

  3

  0
 2. Arash گفت:

  تیر داره تموم میشع از اسفالت هم خبری نیست.؟
  شهرداری چی بر سرش اومده؟
  خیلی جاها نیاز به اسفالت دارن مخصوصا منطقه ۲ تبریز
  بلوار فتح یاغچیان بلوار طوبی یاغچیان استاد معین باخچه بان اینا مناطق نزدبک شاهگلی هستند و باید زود به اسفالتش رسیدگی کنن

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo