شهرداری تبریز با شرکت های بین‌المللی تفاهمنامه همکاری امضا کرد/ مترو، هوشمندسازی شهری،شهربازی و انبوه سازی محورهای توافق با طرف‌های خارجی

سرمایه گذاری خارجی

 شهرداری تبریز ضمن توافق با شرکت های چینی و ایتالیایی برای مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های مختلف، تفاهمنامه همکاری منعقد کرد.

به گزارش تبریزمدرن ، قرار است این شرکت ها در حوزه های مترو، انبوه سازی، هوشمند سازی ساختمان های شهری و نیز احداث شهربازی های مدرن و استاندارد در تبریز سرمایه گذاری کنند.

بر این اساس، شرکت های ایتالیایی در زمینه هوشمندسازی شهری و نیز ساخت شهربازی های مدرن مطابق با استانداردهای جهانی در تبریز فعالیت خواهند کرد و شرکت های چینی نیز در پروژه های مترو و انبوه سازی مشارکت می کنند.

شرکت‌های Easy Web, Cerim, China Railway, ACB و… علاقه‌مند بودند در زمینه‌های مختلف همچون «شهر هوشمند»، انبوه‌سازی، «تکنولوژیهای نوین ساختمان»، «انرژی شهری»، حمل و نقل و راه‌آهن و توریسم و گردشگری در شهر رو به توسعه تبریز سرمایه‌گذاری کنند.

مهندس ایرج شهین باهر، شهردار کلانشهر تبریز شامگاه پنجشنبه در حاشیه امضای این تفاهمنامه اظهار داشت: علی رغم هجمه های خارجی برای محاصره ی اقتصادی ایران اسلامی، تلاش همکاران شهرداری و نیز حمایت های اعضای محترم شورای شهر منجر به امضای تفاهمنامه مشارکت و سرمایه گذاری شرکت های خارجی در پروژه های شهری تبریز شده است.

وی با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در تمامی حوزه های شهری فراهم شده است افزود: با توجه به هماهنگی و همکاری های شورای شهر و واحدهای مختلف شهرداری کلانشهر تبریز، شرکت های خارجی می توانند ضمن مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های مختلف، سودآوری مناسبی داشته باشند.

شهین باهر تاکید کرد: جذب سرمایه گذار بهترین راه درآمدهای پایدار شهری است بطوریکه تکنولوژی های نوین به همراه آورده های نقدی شرکت های خارجی بسیاری از مسائل و مشکلات مجموعه مدیریت شهری را حل و فصل خواهد کرد.

شهردار تبریز با بیان اینکه در این کلانشهر بهترین بستر برای سرمایه گذاری وجود دارد گفت: حمایت های دولت و مجلس از سرمایه گذاران و ایجاد بسترهای مناسب، شرایط را برای سرمایه گذاری ایده آل می کند.

شهین باهر ضمن اشاره به همکاری های قبلی با طرف های چینی، ایتالیایی و قرقیزستانی تصریح کرد که موانع سرمایه گذاری بیش از پیش رفع و راه برای سرمایه گذاری تسهیل شده است.

شهردار تبریز حضور سرمایه گذاران خارجی در این کلانشهر را موجب رونق اقتصاد و توسعه اشتغال دانست و گفت: بر اساس تفاهمنامه های امضا شده، شرکت های ایتالیایی و چینی در بخش تجهیزات تفریحی، شهر هوشمند، ساختمان سازی و گردشگری، سرمایه گذاری خواهند کرد.

در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری شهریار عنوان شد:

سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی، اولویت شهرداری تبریز در توافق با طرف‌های خارجی

سرمایه گذاران خارجی

 نمایندگان شرکت های خارجی حاضر در جلسه ی امضای تفاهمنامه با شهرداری تبریز، سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی را مهمترین محورهای این همکاری عنوان کردند.

 الساندرو لوسیانی، سرگروه شرکت های ایتالیایی حاضر در این تفاهمنامه اظهار داشت: در این جلسه تفاهمات مهم و جالبی با شهرداری تبریز منعقد شد.

وی در گفتگوی خود با شهریار نیوز مهمترین مباحث این تفاهمات را سرمایه گذاری و نیز استفاده از مدرن ترین تکنولوژی های روز جهان در مدیریت شهری اعلام کرد.

این سرمایه گذار ایتالیایی تصریح کرد: یکی از محورهای این تفاهمنامه، درباره ایجاد تکنولوژی های جدید و پیشرفته  است تا شهرهای معمولی را به شهر های هوشمند تبدیل کنیم.

لوسیانی با اشاره به اینکه برای هوشمندسازی شهری به سه مرحله نیاز خواهد بود، گفت: این سه مرحله شامل: مرحله داخلی که مرحله زیربنایی است، مرحله خارجی شامل سیستم داده های اطلاعاتی و مرحله آخر نیز سامانه های نرم افزاری هستند.

وی در تشریح فواید اجرای سیستم هوشمند شهری افزود: ما از روشی منحصر به فرد استفاده می کنیم که بتوانیم ضمن جذب کاربران و شرکت ها، بتوانیم به آنها زندگی بهتری با خرج  کمتر و به دست آوردن بیشتر ارائه دهیم.

لوسیانی درباره خدمات ارائه شده توسط آنان گفت: ایجاد خدمات شهرداری و مدیریت مصرف انرژی با نگاه ویژه ای به انرژی سبز مهمترین تخصص ما و نیاز کلانشهری چون تبریز است.

وی ادامه داد: از ماه آینده امیدواریم مفاد این تفاهمنامه را عملیاتی کنیم که شامل پلتفورمی بزرگ از ساختمان های هوشمند، حمل و نقل هوشمند و مدیریت هوشمند شهری خواهد بود.

م. والتر یکی دیگر از سرمایه گذاران ایتالیایی نیز گفت: تبریز یک شهر زیبا و تمیز با سازماندهی خوب و دوست داشتنی است که مردمنان باهوشی دارد.

وی با بیان اینکه تخصص شرکت متبوعش در زمینه مراکز شهربازی های مدرن است ادامه داد: به این  فکر می کنیم که تلکنولوژی های جدید و جذابی برای مردم بخصوص در شهربازی ها ایجاد کنیم چراکه مردم همیشه به دنبال چیز جدید در شهربازی ها هستند.

وی افزود: شهربازی هایی که اینجا دیدیم از لحاظ تکنولوژی هستند این درحالی است که مردم باید از رفتن به شهربازی ها هیجان زده شوند.

والتر درباره قرارداد همکاری مابین شهرداری تبریز گفت: این می تواند باعث ایجاد یک همکاری خوبی باشد.

وی درباره اینکه کدام شهر برای او جذابیت بیشتری داشته است گفت: پس از پایان تور می توانم مثل جام جهانی شهر هارا رده بندی کنم و بگویم کدام یک برایم بیشتر جذاب بود.

 جی لی، نماینده یک شرکت چینی هم با اشاره به اینکه امروز سه تفاهم نامه با شهرداری تبریز امضا کرده اند افزود: خوشحال هستم که اطلاعات مهمی که به آن نیاز داریم را به دست آوردم و  امیدوارم روزی این تفاهم نامه ها به قرارداد تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه محیط بین المللی ایران در حال تغییر است خاطرنشان کرد: مهم نیست که این تغییر چگونه انجام می شود، چراکه چینی ها در همه حال دوست ایران هستند و با این کشور کارهای تجاری انجام می دهند.

12
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. وحید گفت:

  به نظرم شهردارجوان تبریز کارهای به یادماندنی درتبریز انجام خواهد داد وهمه علی الخصوص شهروندان فهیم تبریز باید ازمهندس شهین باهر حمایت کتن.

  6

  1
 2. محمدرضا گفت:

  جناب شهردار، فرودگاه تبریز را دریابید، برای تبریز خیلی کوچیکه

  11

  0
 3. ناشناس گفت:

  بیش از ده سال است شهرداری تبریز دهها تفاهمنامه بین المللی و قرارداد سرمایه گذاری بین المللی امضا میکند حتی یک نمونه عمل شده اش را ندیده ایم خواهشمند است شهرداری از این حرکات شعار گونه دست کشیده و به کارهای اجرایی بپردازد

  11

  2
 4. ناشناس گفت:

  از سال ۸۹ مرکز شهر به صورت ویرانه رها شده (پروژه میار میار ) و مشخص نیس مشکل این پروژه چیه تنها کاری که میکنن اینه که هر دو سال یه بار پیمانکار عوض میشه مهمترین قسمت شهر که مرکز تبریزه و در مجاورت ایستگاه مرکزی مترو تبریز به صورت ویرانه رها شده

  1

  0
 5. ن مثل نون گفت:

  در یک رویداد رسمی پوشیدن لباس رسمی یعنی کت از اصول اولیه است!

  1

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo