به مناسبت روز بدون نایلکس صورت می گیرد؛ توزیع کیسه های پارچه ای خرید در هایپرمارکت های شهر تبریز

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از اجرای گسترده طرح توزیع کیسه های پارچه ای خرید به جای نایلکس در هایپر مارکت های بزرگ تبریز با مشارکت انجمن های فعال دانشجویی حامی محیط زیست خبر داد.

به گزارش تبریزمدرن، علیرضا اصغری گفت: این طرح گسترده با هدف حذف کیسه های نایلونی و پلاستیکی در خریدهای روزانه شهروندان و آموزش و آگاه سازی در زمینه عدم استفاده از نایلکس و مشارکت دادن شهروندان در کمپین های مردمی نه به کیسه پلاستیکی اجرا شد.

وی افزود: با توجه به تجزیه ناپذیر بودن انواع نایلکس ها در طبیعت و انباشت بی‌رویه آنها که باعث آسیب جدی بر محیط زیست و تخریب منابع طبیعی و زشت شدن منظر شهری می شود، همه ساله با اجرای برنامه های آموزشی سازمان مدیریت پسماند در راستای حذف نایلکس ها از چرخه زندگی روزمره و جلب مشارکت حداکثری شهروندان در تحقق این امر مهم هستیم .

گفتنی است به مناسبت ۲۱ تیرروز جهانی بدون نایلکس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز برنامه توزیع گسترده و جایگزین نمودن کیسه‌های پارچه‌ای خرید در هایپر مارکت های بزرگ رفاه  ‌و اطلس اجرایی خواهد شد.

6
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. وحید گفت:

  این کارها بایدهر روزانجام گیرد وفقط دریک روز به صورت نمادین نباشد شهرداری تبریز میتونه بودجه ای رو هرسال برای این کاردرنظربگیره ومطمئن باشید مردم فهیم تبریزاستقبال گسترده ای خواهندکرد

  3

  0
 2. ناشناس گفت:

  پارسال هم این کار را کردند ولی نتیجه ؟ هیچ . مردم باید خودشان بفهمند که متاسفانه اکثر ما یا متوجه نیستیم یا خودمان را با بهانه های الکی توجیه می کنیم . اگر کسی به ما در موردی هشدار داد می گوییم مشکل مملکت تمام شده فقط مانده این . برو بابا.

  4

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo