مدیرعامل سازمان پارک ها و زیباسازی شهرداری تبریز: سطح چمن فضای سبز تبریز کاهش می یابد

مدیرعامل سازمان پارک ها و زیباسازی شهرداری تبریز از اجرای طرح حذف چمن جهت مدیریت بهینه مصرف آب در ۱۰ پارک سطح شهر خبر داد.

 سطح چمن فضای سبز تبریز کاهش می یابد
    

به گزارش تبریزمدرن، علی مدبر امروز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اقدام در راستای استفاده بهینه از منابع آبی انجام می‌شود.

وی افزود: ممانعت از توسعه قسمت‌های چمن کاری یکی از مهم ترین رویکردهای سازمان پارک های تبریز در راستای بهر‌ه وری منابع آبی است.مدبر یادآور شد: البته کاهش و حذف چمن به این معنی نیست که در نقطه‌ای که نیاز به چمن کاری است نیز مجوزی صادر نشود، ولی در حالت کلی حذف چمن در نقاطی که نیاز نیست از اولویت های سازمان پارک ها است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و زیباسازی شهرداری تبریز اظهار داشت: در قسمت‌هایی که حذف چمن داشته ایم، گونه‌هایی از درختچه های دائمی مثل تِرون ، زرشک‌، گلکاری هایی مثل رز و دیگر گلهای دائمی کاشته می شود که جایگزین خوبی برای کاهش کاشت چمن هستند.

بر پایهٔ یک طرح آمارگیری در سال ۱۳۸۴ خورشیدی، مساحت فضای سبز این شهر در آن سال هشت هزار و ۵۴۸ کیلومتر مربع بوده که از این جهت سرانهٔ فضای سبز برای هر شهروند تبریزی به ۵٫۶ متر مربع می رسید.
هم‌چنین مساحت پارک‌های این شهر در آن ۲ هزار و ۵۹۵ کیلومتر مربع بود که از این جهت نیز سرانهٔ پارک‌ها برای هر شهروند تبریزی افزون بر ۶٫۲ متر مربع بود.

ادعا می شود شهرداری تبریز با اجرای طرح‌های متعدد توسعهٔ فضای سبز در ارتفاعات عون بن علی، ایل‌گلی، باغ‌های تاریخی شهر نظیر چای‌کنار، رواسان و لاله، پارک بزرگ تبریز، پارک کوهستان، پارک‌های محله‌ای و کاشت یک میلیون اصله درخت در سطح شهر، سرانهٔ فضای سبز تبریز را از ۸ متر مربع در سال ۱۳۸۴ خورشیدی به ۱۲ متر مربع در سال ۱۳۸۹ خورشیدی افزایش داده‌است.

0
4

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. Arash گفت:

  اخه تبریز پارک و چمن داره مثل تهران یا سایر شهرها
  تبریز تپه هاش همش خاکیه هیچ کس هم توجهی نداره

  4

  0
 2. تراکتوری گفت:

  اصفهان که مشکل آبش خیلی بیشتر از تبریزه ولی فضای سبزش از تبریز بیش‌تره
  .بیست ساله تبریز منتظر پارک بزرگ تبریزه .

  6

  0
 3. حسین گفت:

  دستتون درد نکنه ولی جناب مدیر بازم از نظر درخت و پارک خییییلی کمبود داریم.

  3

  0
 4. شبنم گفت:

  بازم تبریز کاسه داغتر از آش شد. همین الانش هم شهر بیابان هست چه رسد به حذف چمن که بخش عمده فضای سبز شهری به حساب میاد.. تبریز ۲۰۱۸!!!!!!!!!

  4

  2
 5. orhan گفت:

  مگه تبریز چمن و فضای سبز داره؟ این مسولا را باید بفرستیمشون یکی دوتا شهر داخلی و خارجی تا با مفهوم فضای سبز آشنا بشن . اصفهان وسط بیابونه ولی فضای سبز خیلی خوبی داره ، اونوقت ما …

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo