همراه با مسافران تفرجگاه ائل گلی تبریز در نیمه‌ی مرداد

 

807.jpg

 همزمان با روزهای گرم و پر تب‌و‌تاب تابستانی تفرجگاه بزرگ ائل‌گلی تبریز میزبان طیف زیادی از گردشگران و مسافران است.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز، تفرجگاه ائل‌گلی تبریز همه ساله مامن و محیطی برای مسافرانی است که این پارک تاریخی را برای حضور و گذران اوقات فراغت خود انتخاب می‌کنند.

با آغاز تعطیلات تابستانی و آغاز موج سفرهای تابستانه، بوستان های تبریز میزبان انبوهی از گردشگران و مسافران است.

بسیاری از بوستان های تبریز از آنالار آتالار گرفته تا پارک مسافر و این ائل گلی همیشه زیبا مملو از مسافرانی است که بساط سفر را گسترده‌اند و لختی در هوای خنک این شهر نفس تازه می‌کنند.

هر چند گرمای کم سابقه ی روزهای اخیر تبریز، مسافران را هم مثل شهروندان غافلگیر کرده است ولی خنکای نسیم صبحگاهی به خوبی از میهمانان میزبانی می‌کند.

حالا چادرهای رنگین مسافران در پارک ائل‌گلی گسترده شده و مسافران این محیط مطبوع را برای تفریح و گذران اوقات انتخاب کرده‌اند.

خانواده شریفی در یکی از همین چادرها دور هم جمع شده‌اند و هر کدام مشغول کاری است. بچه‌ها مشغول بازی‌اند و جوانترها حلقه زده‌اند و در گوشی‌های تلفن چیزی را به یکدیگر نشان می‌دهند. نزدیکتر می‌روم و مادر خانواده می‌گوید از یکی از جنوبی‌ترین شهرهای ایران آمده اند. از بهبهان. جایی در خوزستان که این روزها گرمای هوا و تیزی آفتاب‌اش بیداد می‌کند.

برای خانواده شریفی حتی دمای چهل درجه‌ای روزهای اخیر تبریز هم، هوایی مطبوع و لذتبخش است. همین چهل درجه‌ای که امان از تبریزی‌ها بریده است. انبوه درختان قدیمی که کنار یکدیگر قد کشیده‌اند برای این خانواده جنوبی از جاذبه‌های منحصر بفرد ائل گلی به شمار می‌رود که در سایه سار آن یک روز را به شب برسانند.

در روزهایی که تابستان ۹۷ با رویداد گردشگری تبریز ۲۰۱۸ همزمان شده، تجربه‌های مسافران هم از تفرجگاه ائل گلی متفاوت‌تر از پیش شده است. همه از پیر و جوان از گوشه گوشه ایران تا تبریز آمده‌اند که این اتفاق بزرگ گردشگری را در کنار یکدیگر جشن بگیرند.

نوای موسیقی در ساعات مختلف روز در ائل گلی طنین انداز می‌شود و فضایی خاطره انگیز برای همگان فراهم می کند. رادیو پارک ائل گلی با بخش های مختلف به طوری برنامه ریزی شده تا برای تمامی طیف های مردمی قابل استفاده باشد.

کمی آن سو تر از محلی که خانواده شریفی بساط پیک‌نیک شان را پهن کرده بودند، آلاچیق‌های ائل گلی محلی برای استراحت خانواده میرزایی شده است. خانواده پر جمعیت همگی با هم آمده اند. از دایی و مادربزرگ گرفته تا دختر خاله با هم از یزد ال تبریز آمده اند تا برای چند روز حال و هوای کویر را با هوای مطبوع ائل گیِ تبریز عوض کنند.

چیزی که بیشتر از همه موجب رضایت این خانواده شده، امکانات رفاهی مناسب در این تفرجگاه است. چیزهایی مثل تامین آب شرب مناسب ، سرویس های بهداشتی مرتب، آلاچیق ها و سکوهای پر تعداد برای گستراندن چادرهای مسافرتی، مکان هایی مخصوص برای شست و شوی ظروف و… از جمله امکانات اولیه ای است که در این تفرجگاه برای خانواده میرزایی جالب توجه است.

این روزها انجام هر کاری سخت باشد ، سفر رفتن و بودن در مناطقی که از هوای مطبوعی برخوردارند، لذتبخش است. حالا که چله تابستان هم رد شده و به اصطلاح هرم گرمای مرداد ماهی شکسته، بهترین زمان گردشگری تبریز هم از راه رسیده است.

شاید برای همین باشد که خانواده سپهری رنج سفر از قوچان را تحمل کرده اند تا به این نقطه از ایران بیایند. تا ائل گلی بیایند و کنار عمارت تاریخی کلاه فرنگی لبخند بزنند و با یک لمس انگشت روی گوشی این لبخندها را ثبت کنند.

پارک ائل‌گلی هر چند سال هم که بگذرد باز برای خیلی‌ها طعم نوستالژی کودکی را به همراه دارد. همان خاطراتی که اطراف این استخر چهار ضلعی از سر گذراندیم تا شاید با مرور گاه به گاه شان بتوانیم این روزهای سخت بزرگسالی را طاقت بیاوریم.

11
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. Arash گفت:

  پارکینگ کافی نیست اون سازمان بازرسی اونجا تو پارک الگلی باید پارکینگ شماره ۲ میشد اونجا جای اداره نیست که یه مدرسه هم اول فردوس هست اونم میتونن پارکبنگ کنن

  5

  0
 2. امیرم گفت:

  اسکان مسافرین در پارک ایل گولی درست نیست . جایی که محل اصلی گردشگری تبریز هست نباید محل اسکان باشه . شهرداری تبریز باید نقاط دیگر رو برای اسکان مهمانان محترم در نظر بگیرد .

  9

  0
 3. سینیور ممد گفت:

  رفتین با‌چهار تا بی چاره مصاحبه کردین‌ و بر خود میبالید که چقدر راضی بوده اند . چقدر ما بدبختیم که‌ مصاحبه کننده ی ما شمایی با این طرز فکر ها . بعد حی میای توریست توریست میکنی . آخه تو وقتی رو این بیچاره ها اسم توریست میزاری واسه تبریز ما باید خون گریه کرد . حتما خوشحال هستی و احساساتی هم شده ای از این که این بندگان خدا از سکوهای مجهز به قابلاما شویی تمجید کرده اند . وای بر ما
  وای بر من‌که از اینور دنیا میام ببینم تو این سایت چه تغییراتی در تبریز در حال انجام‌هست و میبینم که روز به روز در حال پسرفت هستیم چون طرز تفکرات مسئولین و مردم خیلی پایین هست .شما که‌ جوان هستی اتظار بیشتر است اما افسوس که از جوانی برای بالا بردن ثوادتان استفاده نمیکنید .

  6

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo