بوق قطار در عمیق ترین ایستگاه مترو تبریز(سه راه امین) به صدا در آمد

مجری طرح خط یک قطار شهری تبریز از رسیدن قطار به ایستگاه ۱۲ خط یک قطار شهری تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمدرن، رضا زائر به وعده رسیدن قطار به ایستگاه دوازده در هفته دولت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با فعالیت شبانه روزی مجموعه مطابق با قول های داده شده قطار به عمیق ترین ایستگاه خط یک مترو تبریز رسید.

وی با اشاره به هزینه کرد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومانی به منظور تکمیل ایستگاه ۱۲ خط یک گفت: در حال حاضر برای رسیدن قطار به این ایستگاه در کمترین زمان ممکن عملیات ریل گذاری مسیر ، اجرای تراز سکوی و بلیط فروشی ایستگاه ، نازک کاری، احداث سازه، تکمیل تجهیزات و نصب شبکه برق بالاسری و تامین برق جهت رسیدن قطار به ایستگاه عملیاتی شده است .

زائر، تامین برق برای رسیدن قطار به ایستگاه های مترو را از دغدغه های اصلی این بخش عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در این پروژه پیمانکار شبکه برق بالاسری که در طی یک ماه اخیر انتخاب شده بود با پیگیری و جدیت تمام  سریعاً کار را به صورت شبانه روزی شروع  و در کمتر از ۲۰ روز عملیات نصب و تست جهت عبور قطار انجام شد.

مجری طرح خط یک قطار شهری تبریز با اشاره به اینکه در ایستگاه دوازده به عنوان اولین ایستگاه از فاز ۳ خط یک طی ماه های آینده مسافرگیری به صورت کامل انجام خواهد شد خاطرنشان کرد: باتوجه به نوسانات ارز و نیاز به تأمین بخشی از قطعات مورد نیاز از قبل پله برقی از خارج از کشور این موضوع از ماه ها پیش در حال پیگیری است و تلاش خواهیم کرد تا با تدابیری بتوانیم این مشکل را حل کرده و شاهد مسافرگیری در این ایستگاه باشیم.

زائر همچنین از صبر و حوصله اهالی خیابان محققی نیز تقدیر کرد و افزود: کار شبانه روزی در این ایستگاه در حال انجام است و ما تلاش خواهیم کرد تا در کمترین زمان ممکن با تکمیل کامل این ایستگاه و شروع مسافرگیری بخشی از دغدغه اهالی این منطقه را نیز مرتفع سازیم.قطعا با مسافر گیری از این ایستگاه که از پر ترافیک ترین مناط تبریز است  تعداد مسافر خط با افزایش قابل توجهی رو برو خواهد شد .

گفتنی است خط یک مترو تبریز به طول ۱۷٫۲ کیلومتر شامل سه فاز از ایستگاه ۱ تا ۶، ۶ تا ۱۱ و ۱۲ تا ۱۸ بوده و ایستگاه ۱۲ به طول یک کیلومتر اولین ایستگاه از فاز ۳ خط یک است.

13
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۶ پاسخ

 1. Arash گفت:

  فقط خط یک تا اخر سال تکمیل شه واقعا عالی میشه امیدوارم بیشترین هزینه واسع خط یک بشه تا به زودی کامل شه و نواقص نداشته باشه

  16

  0
 2. علی گفت:

  مگر قطار مترو بوق می ژنه؟

  7

  4
 3. رضا تبریزی گفت:

  افرادی در تبریز متاسفانه وجود دارن که در اصل تبریزی نیستن و تراکتوری هستن !!!! این افراد پیشرفت تراکتور رو بیشتر از پیشرفت تبریز دوست دارن !!! و بعد گلایه میکنن که بودجه آذربایجان رو نمیدن!!! و حق ما رو حاکمیت میخوره !!! در حالیکه از طرف دولت طبق اطلاعات موثق و مستند برای تبریز ۲۰۱۸ بودجه هزار میلیارد تومانی رو دادن و چون این دوستان نمیخوان تبریز پیشرفت کنه این بودجه رو دادن به آقای زنوزی و پولی رو که باید خرج پروژه های عمرانی تبریز میشد خرج تراکتور میکنن آیا رواست در این مرحله از زمان و با این شرایط سخت اقتصادی که همه پروژه های تبریز مثل پروژه میار میار که در قلب تبریز و در محل این ایستگاه ۱۲ مترو هست و چند ساله متوقف شده این پولهای نجومی رو به بازیکنان فوتبال بدید و چند تا بازیکن و مربی از سر تا پا خالکوپی بیان و پول و بودجه عمرانی تبریز رو به خارج از کشور منتقل کنند؟؟؟!!

  14

  12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo