علی پولاد در بازدید از تفرجگاه عینالی تبریز؛ ساخت نیروگاه اختصاصی تولید برق برای عینالی و ساخت اقامتگاه در این منطقه گردشگری را تقبل کرد

علی پولاد سرمایه دار و کارآفرین بزرگ تبریزی تبار ساکن ترکیه در بازدیدی که به همراه محمدعلی سبحان اللهی استاندار اسبق آذربایجان شرقی و رییس هیات مدیره خانه توسعه آذربایجان از منطقه گردشگری و تفریحی عینالی داشتند برای ساخت نیروگاه اختصاصی تولید برق عینالی و نیز ساخت اقامتگاه های متناسب با شرایط اقلیمی این منطقه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از وقت نیوز،برنامه حضوروی دراین منطقه به درخواست سبحان اللهی و با هدف استفاده از تجارب و ظرفیت های فکری و مالی او برای مشارکت و کمک به پیشبرد طرح های توسعه عینالی صورت گرفت .
علی پولاد در زمان استانداری محمد علی سبحان اللهی و با تشویق وی پایش به ایران و تبریز باز شد و اندکی بعد به همراه شرکای خود ساخت مجموعه مدرن و بزرگ تجاری، تفریحی و اقامتی معروف به لاله پارک را در تبریز کلید زد.
این مجموعه که شامل بخش های خرید و خدماتی  و هتل پنج ستاره است امروز به یکی از نمادهای مدرن تبریز تبدیل شده و مشتریان زیادی را ازنقاط مختلف کشور در قالب تورهای تفریحی و تجاری به خود جلب کرده است.
وی دربازدید امروز خود ازعبنالی ضمن قدردانی از بانیان و طراحان این منطقه درنشستی با حضور شمس الله فیروزیان مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز ضمن استماع گزارش فعالیت های این منطقه آمادگی خود را برای مشارکت و کمک به برنامه های توسعه این منطقه اعلام کرد.
پولاد در واکنش به مشکلات ناشی از کمبود برق در این منطقه به ویژه در فصل تایستان اعلام کرد در صورت همکاری مسوولان محلی آمادگی دارد یک نیروگاه تولید برق به ظرفیت ۱۵ الی ۲۵ مگاوات برق را برای این منطقه احداث کند.
وی همچنین برای رفاه حال گردشگران عینالی  آمادگی خود را برای ساخت  اقامتگاه های متناسب با شرایط اقلیمی و جغرافیایی این منطقه را اعلام کرد.
دراین نشست مقرر شد مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز نسبت به تمهیدات اولیه و اخذ موافقت های محلی برای عملیات کردن طرح های یاد شده  تا پایان امسال اقدام تا عملیات اجرایی  ان ها از سال آینده شروع شود.
تفرجگاه عینالی تبریز واقع در دامنه های کوه عون بن علی در بیش از یکصد هکنار فضای سبر و جنگل کاری یکی از اماکن و مراکز تفریحی تبریز است .
این منطقه به ویژه در سالی های به یکی از جاذبه های مهم گردشگری تبریز تیدیل شده است .


27
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. علی گفت:

  کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
  خدا حفظشان کنه اگه ما چنین هموطنان عزیزی نداشتیم معلوم نبود تبریز الان به چه روزی می افتاد
  ما از صمیم قلب از همشهری بزرگوارمان آقای پولاد ممنونیم ای کاش دولتمردان کمی یاد بگیرند زمانی اینجا دومین شهر بود

  7

  0
 2. اتیلا گفت:

  حیف آقای برزگر از مدیریت عینالی رفت ،آقای فیروزیان در شغل قبلی خودشون که شهردار منطقه شش بودن ،یک کار عمرانی و ماندگار نکردن ،

  6

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo