برگزاری نشست تخصصی اکولوژی و منظر شهری با حضور اساتید بین‌المللی در شهرداری تبریز

index.jpg

نشست تخصصی اکولوژی و منظر شهری تبریز با حضور جمعی از مسئولین و کارشناسان شهرسازی و فضای سبز با هدف بررسی تهدیدها و فرصت های شهری در تبریز برگزار شد.

به گزارش شهریار، فریدون بابایی اقدم، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز در این نشست با آسیب شناسی وضع کنونی فضای سبز تبریز، گفت: باید در ساخت و احداث پارک های شهری و پارک های محله ای تجدید نظر کنیم و بیشتر بعد فضای سبز را به جای بعد عمرانی در نظر بگیریم تا فضای سبز و گیاهی بیش از این در منظر شهری به چشم آید.

مدیریت واحد شهری، بحران دریاچه اورمیه، جمع آوری آب های سطحی، آشنایی با متدهای نوین جهانی در خصوص فضای سبز وابسته به اقلیم و تفاوت های مکانی فضای سبز تبریز با دنیا و چالش های جهانی محیط زیست از جمله مواردی بود که بحث و بررسی شد.

در این نشست پروفسور یورگن بوروست، رییس انجمن جهانی اکولوژی و منظر شهری و پروفسور دانشگاه سالزبورگ و کورستیون اوجا استاد دانشگاه بخارست و نماینده انجمن اکولوژی در شرق اروپا به ارائه دیدگاه های خود در خصوص توسعه و نگهداری فضای سبز شهری تبریز در رابطه با موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی منطقه پرداختند.

محمد عزتی معاون شهرسازی و معماری، علی مدبر مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز، شمس اله فیروزیان مدیرعامل سازمان عون بن علی، اکبر رحیمی استاد دانشگاه کشاورزی تبریز نیز در این نشست حضور داشتند.

لازم بذکر است؛ ماحصل حضور پروفسور بوروست و کورستیون اوجا در تبریز علاوه بر برگزاری کارگاه و نشست های تخصصی، انعقاد تفاهم نامه ای فیمابین دانشگاه تبریز با سالزبورگ اتریش و دانشگاه بخارست رومانی در خصوص توسعه فضاهای سبز شهری و همکاری هرچه بیشتر با انجمن شد.

4
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo