دو جوان تبریزی موسس گروه استریت آرت ICY & SOT /هنرمندانی که در شهر خود غریب بودند!

هنر گرافیتی به‌عنوان یک پدیده کاملا شهری و نسبتا نوپا در جهان، در ایران هم هنوز در ابتدای راه قرار گرفته و هنوز حتی در شهرهای بزرگ ایران، در سطح عمومی جامعه شناخته نشده و مردم آشنایی کمی با آن دارند. گاهی از راه برخی از کارهای نقش بسته بر دیوارهای شهرهای بزرگ، از وجود دنیای خاموش این هنر آگاه می‌شویم اما هنوز به‌جز چندین نمایشگاه پراکنده آنچنان‌که باید و به‌شکل رسمی با آثار این هنرمندان برخوردی نداشته‌ایم.

تبریزمدرن در این پست میخواهد دو هنرمند جوان این شهر را معرفی کند :

گروه ICY & SOT از دو برادر تبریزی شکل یافته که کار خود را از سال ۲۰۰۸ به صورت حرفه ای با کشیدن نقاشی های خیابانی در تبریز آغاز کردند ولی متاسفانه مسئولین وقت شهر به جای حمایت این دو جوان برخوردهای قهری با این دو جوان هنرمند داشتند و هیچ بهایی به آنها نمیدادند و مثل خیلی از هنرمندان دیگر اینجا بهشون بزهکار گفته میشود ولی جاهای دیگر بهشون هنرمند میگویند. جاهای دیگه تحویلشان می‌گیرن و برایشان نمایشگاه برگزار میکنند و بهشون پول و جوایز ارزشمند میدهند  تا کارهایشان را با انرژی بیشتر ادامه دهند

به گزارش تبریزمدرن، آیسی (متولد ۶۴) و سات (متولد ۷۰) بعد از ترک تلخ تبریز الان در بروکلین نیویورک زندگی می‌کنند و کارهای هنریشان علاوه بر دیوارهای تبریز روی دیوارهای آمریکا، آلمان، چین، نروژ و حتی دوبی هم نقش بسته است.

آنچه مسلم است علت موفقت این دو جوان تبریزی عمق مفهومی کارهایشان است بطوری که کارهای این دو جوان  حرف نمی‌زنند بلکه فریاد میکشند. و صدای اونا صدای همه‌ی جوان‌های دنیاست فارغ از مرز و نژاد. فریاد اونا رو همه، از هر نژادی، می‌تونن درک کنند.

قطعا تبریز و تبریزی به وجود این دو جوان هنرمند تبریزی افتخار نموده  و آرزومند موفقیت هرچه بیشتر آنها در سطح جهان میباشد.

 

کارهای هنری گروه استریت آرت ICY & SOT در تبریز

 

.

 

کارهای هنری گروه استریت آرت ICY & SOT در کشورهای خارجی

     

 

26
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. Envy گفت:

  کارهاشون واقعا معنا دار و زیباست. افسوس…

  14

  0
 2. Arash گفت:

  سامان و گردشین ایشی دوزه افتخار الیروخ

  12

  0
 3. دوه چی اوشاغی گفت:

  حیف اولوپ گدیپلر !!!
  متاسفانه ایران تبدیل به خاک نامرغوبی شده که بذر های با استعداد
  یا جوانه نمی زنند یا خوب نمیتوانند جوانه زده و رشد کنند

  14

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo