خداوکیلی چقدر این مردم صبورند! کسب روزی یا بستن خیابان؟ / لابد باید مسافران خارجیِ تبریز ۲۰۱۸ اوه مای گاد بگویند!

این وانت ها که شهر را قرق خود کرده اند قرار است کسب روزی کنند آن هم به قیمت علاف کردن یک شهر و بدون کمترین اخطار و برخوردی از طرف پلیس و شهرداری!

کسب روزی یا قرق خیابان؟ / لابد باید مسافران خارجیِ تبریز 2018 اوه مای گاد بگویند!

سرویس اجتماعی تبریز بیدار 

اینکه ما هم جرات کنیم و چنین با اعتماد به نفس و قرص و محکم بطور دوبله، وسط خیابان نگه داریم باید از پلیس راهنمایی پرسید! از دوربین هایشان از کنترل نامحسوسشان. از حضرات شهرداری و اینکه احیانا سد معبر چیزی غیر از این چیزهاست؟!

Image title

علاف کردن شهر و بی برنامگی مسئولین در رفع گره ترافیک 

این وانت ها که شهر را قرق خود کرده اند قرار است کسب روزی کنند آن هم به قیمت علاف کردن یک شهر و بدون کمترین اخطار و برخوردی از طرف پلیس و شهرداری!

انگار نه انگار که این شهر محل عبور و مرور خودروهای مردم است. گویی اصلا این شهر پلیس و شهرداری و مسئولی ندارد که این قضیه را تمام کند. بی برنامگی مسئولین در رفع گره ترافیک شهر بحد کافی مردم را کلافه کرده است، این وانتی های مبارک هم قوز بالا قوز شده!

یکی می گوید گفته اند کسی کاری به این ها نداشته باشد آن دیگری می گوید پلیس توانایی برخورد ندارد و کلی حرف و حدیث دیگر! اگر قانون اجرا نشود از این حرف ها زیاد است.

Image title

نوبر است بخدا با پررویی تمام وسط خیابان بصورت کج و کوله نگه می دارند و شهر هم باید مثل آدم های لاعلاج اینها را تحمل کند!

لابد باید مسافران خارجی “اوه مای گاد” بگوید!

دیشب در مسیرم به یکی از این ها برخوردم. خودروی شهرداری آمد و کنار یکی شان نگه داشت و پیاده شد و با این راننده وانت پر از گونی های هویچ کپ و گفتی کرد و بعد هم خداحافظ شما و … همینطور هاج و واج مانده بودم.

لطفا یکی از مسئولین مردم را توجیه کند، شاید در آیین نامه راهنمایی و رانندگی این وانت های گوجه و سیب زمینی و میوه فروش از استثنائات محسوب می شوند و ما بی خبریم! یا لابد یکی از جاذبه های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ است که پهن کرده اند وسط خیابان تا یکی از آن مسافران خارجی اینها را ببیند و “اوه مای گاد” بگوید!؟

خداوکیلی چقدر این مردم صبورند!!!

گزارش از: مرتضی بزرگی

23
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۶ پاسخ

 1. نزدیکیا گفت:

  با سلام خوب شما بفرمائید چیکار کنن با این وضع اقتصادی رهن و اجاره مغازه ها ترکونده برن شرکت خصوصی کار کنن با حقوق ۱ میلیونی یا از دیوار مردم بالا برند اگه شما مامور شهرداری بودین و وانتی یه فامیلت بود تو هم ازش رد میشدی خودتو بزار جای اون یکی میشه دکتر یکی میشه کارگر برادر من

  6

  15
  • ناشناس گفت:

   الان مردم دیگه نه پول دارن نه اعصاب اینها هم که وسط خیابون پارک میکنن دیگه تو ترافیک خون مردم و فقرا به جوش میاد

   4

   0
 2. ab گفت:

  شاید به این حرف من بخندید. ولی مقصر اصلی بسیاری از بی نظمی های جامعه ما کشور های غربی و این آمریکا و….. هستش . ما خودمان رعایت نمی کنیم و دولت و سازمانهای مربوطه هم نمی توانند برای ایجاد نظم به مردم فشار بیاورند. چون به محض فشار و جریمه به خاطر هر نوع بی نظمی از آنور دنیا دادو بیداد می کنند که “” ای وای در ایران حقوق مردم رعایت نمی شود “”” به خاطر همین سازمانها با مردم تا حدی با ملاحظاتی مماشات می کنند. یک روز خودرو را جریمه می کنند و چند روز کاری ندارند به خصوص تاکسی و وانت ها که منابع درامدشان از طریق خودروشان هست ولی با سواری های شخصی محکمتر بر خورد می کنند.

  5

  11
 3. آرش گفت:

  سلام…. اون مامورهای بی عرضه شهرداری که میان با زور و کتک افراد بی دفاع رو که تو پیاده رو ها بساط پهن کردن رو جمع می کنن ، اگر مرد هستن بیان راننده های وانت رو با کتک جمع کنن….. من یکی که تحت هیچ شرایطی از وانت های کنار خیابون وسائل نمی خرم ….

  17

  1
 4. شهروند گفت:

  مسئولین بی کفایت انقدر نه بفکر مردمند و نه شهرو کشور . انتظار خدمت واصلاح وضع شهرو جامعه از ایشان فکر بیهوده ایست انها فقط بفکر جیبشان هستند.

  9

  0
 5. تبریزلی گفت:

  من با ترافیکش کاری ندارم ولی بازدمشون گرم جنس رو با قیمت مناسب و اکثرا با واسطه کم و یا بی واسطه میرسونن دست مردم اونم با این وضعیت عجیب و غریب گرونی

  7

  10
 6. ناشناس گفت:

  شیرازم به همین وضع دچار اگه هم ماموران شهرداری باهاشون برخورد کنه یه سری از این راننده ها با هوچی گری و زد و خورد با مامور بیچاره شهرداری و مظلوم نمایی فیلمشونو توی رسانه ها پخش میکنن

  11

  1
 7. Arash گفت:

  همش بی عرضگی مدیران تبریز هست همه جا فقر بیداد میکنع ولی دلیل نمیشه شهر رو به گند بکشید
  ۴ ۵ جا تو شهر تعیین کنین وانت ها اونجا پارک کنن هر کس هم خواست میوه ارزون بخره میری از اونجا میخره
  بزرگترین مشکل تبریز اینه که زمین های تبریز رو چپاول کردن و فقط اپارتمان کردن گندش دراومده نه پارک هست نه پارکبنگ نه جای پارک نع جا واسع وانت!
  بلوار توانیر کع بگا رفته خیابان عباسی بگا رفته گلکار بگا رفته

  16

  0
 8. ناشناس گفت:

  کل شهرهای استان اینجوریه…بیاین شهر مرند همه خیابونها اینحور شده هرکجا میخوان نگه میدارن جلو خونه…. حرف هم میزنی دعوا میکنن

  10

  0
 9. ناشناس گفت:

  چرا نظرات رو نمیزاین؟!!!!!!!

  2

  0
 10. ناشناس گفت:

  نفس داستان نویس و مدیر سایت از جای گرم درمیاد ،دلتون خوش هست ها ، انگار تمام مشکلات خاورمیانه و کشور ، تمام شده مونده این وانتی ها ، مردم تو نون شبشون به مشکل خوردن ، تو داری از تبریز ۲۰۱۸ حرف میزنی ، اج قارین الله دا تانیماز

  5

  7
 11. AB گفت:

  عامل اصلی بی نظمی و پارک خودرو در وسط خیابان ها خود مردم هستند که بخاطر خرید از این عزیزان در وسط خیابان پارک فرموده و بدون توجه به سایر همشهریان ترافیک ایجاد می نمایند. شهرداری که عرضه برخورد با هیچ سد معبری را ندارد چه وانت میوه فروش باشد و چه مغازه دارانی که تا وسط خیابان را فتح فرمودن ولی خود مردم می توانند با عدم خرید از این عزیزان به جامعه نظمی دوباره ببخشند.

  7

  0
 12. داداش وقتی پلیس و شهرداری به جای برخورد کردن، خودشون وای میستن و خرید می کنن و پول چایی بچه هارم میگیرن دیگه چه انتظاری دارید آخه
  کاش میشد با لیفتراک اومد و زد زیر این ماشینا و بردشون خارج از شهر
  از شهرداری که بخاری در نمیاد، لااقل ما راننده های ماشین سنگین یه کاری کنیم Smile

  موفق و سلامت باشید

  9

  0
  • ناشناس گفت:

   بله واقعا همینطوره … الان مردم دیگه نه پول دارن نه اعصاب اینها هم که وسط خیابون پارک میکنن دیگه تو ترافیک خون مردم و فقرا به جوش میاد

   2

   0
 13. یک هموطن گفت:

  با سلام
  الان که آخر سال میلادی ۲۰۱۸ هستیم. مسئولین باید پاسخگو باشند که مزایای تبریز ۲۰۱۸ چه بوده است؟ چند نفر توریست از تبریز دیدن کردند؟ کدام کارهای زیربنایی در تبریز انجام شد؟ چرا هیچ خبری از تبلیغات درمورد تبریز ۲۰۱۸ در رسانه های ملی دیده نشد؟…
  اما نظر من بطور خلاصه: دروغگویی، تشنه قدرت بودن نه شیفته خدمت کردن به مردم، غلام حلقه به گوش بودن، اختلاس و دزدی …. در مدیریت استان و شهر بیداد می کند. هیچ اتفاق خاصی قرار نبود در تبریز اتفاق بیافتد و نخواهد افتاد. مردم پاسخگوی بی عرضگی مسئولین نیستند….

  5

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo