افزایش شمار حییات وحش عینالی/تلاش موفق سازمان عون بن علی در حفظ و توسعه یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد تبریز

دکتر سعید کهنمویی مشاور دامپزشکی سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز از افزایش تعداد حیوانات مجموعه پارک طبیعت و حیات وحش عینالی، وضعیت مطلوب حیوانات و تلاش موفق سازمان عون بن علی برای حفظ و توسعه مجموعه حیات وحش عینالی یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد شهر تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمدرن، سعید کهنمویی مشاور دامپزشکی سازمان با اشاره به افزاریش تعداد حیوانات پارک طبیعت عینالی توضیح داد: سال های قبل ۱۶ رأس قوچ، میش و کل و بز زنده گیری و پس از انجام معاینات و تأیید سلامت و ویتامین تراپی به مجموعه حیات وحش انتقال یافتند.
کهنمویی ادامه داد: حیوانات بعد از آدپته شدن با محیط شروع به جفت یابی و قلمرو گزینی کرده و شاهد به دنیا آمدن سه راس کل و بز بودیم و امسال با انجام کارهای مناسب تغذیه ای و درمانی و ایجاد محیطی بکر و آرام شاهد به دنیا آمدن چهار راس دیگر از گونه کل و بز و سه راس قوچ و میش بودیم که در کل تعداد آن ها به ۲۶ راس رسید و خوشبختانه امسال تلفات و مرگ میر نداشتیم.
مشاور دامپزشکی سازمان با عالی خواندن موقعیت جغرافیایی مناسب مجموعه حیات وحش در تفرجگاه عینالی تبریز بیان نمود: سازمان عون بن علی با محیا ساختن شرایط طبیعی و بکر تمام سعی خود را در احیای گونه های نادر و در معرض انقراض قوچ و میش و کل و بز به کار برده است و فضای سبز محصور شده با در نظر گرفتن تمامی فاکتور های زندگی طبیعی این حیوانات از جمله صخره ای بودن محل زندگی و آب و هوای مناسب منطقه آماده گردیده است.
وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و تمهیدات لازم صورت گرفته برای حیوانات این مجموعه افزود: حیوانات این منطقه با شرایط زمستانی استان سازگاری‌های لازم را دارند. سازمان عون بن علی با افزایش کنترل، ساماندهی آبشخور منطقه، خرید و دپوی علوفه مورد نیاز از بهترین مراتع استان آذربایجان شرقی و استان های همجوار، آمادگی لازم برای تعلیف دستی حیوانات در مواقع بارش برف را دارد.16
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. saeedomega گفت:

  یه کار ماندگار .درود به بنیانگذاراش.

  7

  0
 2. نم کیم گفت:

  همین امروز فرداست از تهران به مستعمره، دستور بیاد جمعشون کنید

  8

  2
 3. orhan گفت:

  کاش تعداد و تنوع را بیشتر کنن

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo