گزارش “تبریزمدرن” از آخرین وضعیت اتوبان تبریز – سهند؛ وعده های گشایش مسیر میانبر سهند به آخر امسال رسید

وعده های گشایش مسیر میانبر سهند به آخر امسال رسیدشهر جدید “سهند” با آن همه زیبایی‌اش که در بین شهرهای جدید دارد هنوز هم با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از تبریز من، یکی از مشکلات این شهر جدید و دنج، نبود شغل برای ساکنان آن و مسیر تردد مناسب به خارج از شهر است، به این دلیل ساکنان این شهر برای کار به تبریز یا شهرستان‌های نزدیک تردد می‌کنند و این امر موجب شده تا صبح و عصرها شاهد ترافیک سنگینی در محور منتهی به تبریز باشیم که این ترددها باعث ترافیک شدید و حوادث رانندگی می‌شود و مردم شهر سهند را دچار مشکل می‌کند.

پروژه ۳۰ کیلومتری اتوبان “تبریز – سهند” بیش از ۱۵سال است که احداث آن به دلیل وجود معارضین متعدد، تنها دو قطعه آن پیشرفت فیزیکی داشته است به طوری که سهم سازمان عمران شهر جدید سهند به طور کامل احداث شد و یک قطعه در محدوده روستای اسنجان به دلیل تداخل با اراضی کشاورزی این روستا و داشتن معارض، پیشرفتی نداشت و چند گره بزرگ در پروژه ایجاد شده بود.

اجرای این پروژه علاوه بر کاستن از زمان ۳۰ دقیقه‌ای سفر از تبریز به شهر جدید سهند به ۱۰ دقیقه، موجب کاهش ترافیک و تلفات جاده‌ای محور تبریز -سهند – آذرشهر نیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند از روند احداث این اتوبان و زمان اتمام آن، ضمن بازدید میدانی از بخشی از این اتوبان به “تبریزمن” گفت: هم اکنون حدود ۳ هفته است که تملک کامل قطعه سوم و بخشی از قطعه اول صورت گرفته و بلافاصله عملیات اجرایی آن آغاز گردید.

عباس مصطفوی با اشاره به اینکه اکنون امکان تردد مسیر خاکی از سهند به تبریز با آزادسازی مسیر فراهم شده است افزود: ۹ کیلومتر از این اتوبان از طرف سهند کاملا آماده بهره برداری است و بقیه قطعات هم به صورت میانگین با پیشرفت فیزیکی ۷۳ درصدی در دست احداث است.

✅ پزشکیان: تلاش می شود مشکل تردد اهالی سهند به حداقل برسد

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چند روز پیش از میزان پیشرفت اتوبان تبریز – شهر جدید سهند بازدید کرده است به “تبریزمن” گفت: مقرر شده تا ۱۰ روز آینده برخی از پل های مسیر به اتمام رسیده و سایر اقدامات فنی نیز انجام شود.

مسعود پزشکیان سپس با ذکر این نکته که قول داده‌اند تا خودروها از روی آن عبور کنند افزود: اما ۲ پل اصلی مسیر که در نقشه مشکل داشت مقرر شده تا ظرف یک هفته آتی حل و فصل شود، زیرا این پلها بزرگ بوده و همچنان بر روی آن کار می شود. لذا اگر این پلها در موعد مناسب به اتمام برسند تا پایان سال جاری محور جدید تبریز – سهند زیر بار ترافیک خواهد رفت.وی ادامه داد: خوشبختانه مشکل معارضه پروژه هم حل شده و قرار است دولت طی هفته جاری مبلغ ۲۴ میلیارد تومان به این پروژه اوراق تخصیص دهد تا مشکلات تردد ساکنان این شهر خوش و آب هوا به حداقل برسد.

پزشکیان اضافه کرد: همچنین عکس هوایی پروژه انجام خواهد شد تا با وزارت راه و شهرسازی پیرامون جزئیات اعتبارات آن مذاکره به عمل آید زیرا این پروژه به مراحل پایانی خود رسیده و دولت هم باید کمک کند تا انتظارات مردم در این خصوص برآورده شود.

شایان ذکر است با توجه به اینکه شهر جدید سهند بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و مسکن مهر تبریز هم در این شهر مستقر شده است، در آینده نزدیک بعد از تبریز به بزرگترین شهر آذربایجان شرقی تبدیل شده و در سال‌های آتی حدود ۲۵۰ هزار شهروند در این شهر سکونت خواهند داشت، لذا تسریع در اتمام این پروژه بسیار حیاتی است تا محور تبریز – آذرشهر نفس راحتی کشیده و تلفات جاده ای آن از باب ترافیک سنگین به حداقل برسد.

🔷 شهرام صادق زاده

24
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۲ پاسخ

 1. Arash گفت:

  پل ها در عرض ۱۰ روز ساخته شه؟؟؟
  مگه میشه من هی میرم نگاه میکنم خیلی تعداد نفره کمی کار میکنن احتمالا دکتر پزشکیان ۱۰ ماه رو گفتن
  ۱۰ روزه هیچی نمیشع اونجا
  به امید افتتاحش که باعث خیلی خبرهای خوش واسه اذربایجان میشه افتتاح این راه
  ۱ مردم سهند نزدیک میشن به تبریز
  ۲جاده اذرشهر ۵۰ درصد ترافیکش کم میشه
  ۳کندوان و اسکو رونق پیدا میکنن
  ۴ مردم اندیشع از وادی رحمت کمتر میرن اندیشع
  ۵ورودی لاله از کسایی سرو سامان پیدا میکنه
  ۶ روستاهای دورافتاده اسنجان انرجان زینجناب از بن بست در میان و اباد میشن
  فقط اتوبان کسایی میترکه از ماشین اونم که چارش اجرای ازاد راه از پشت اتوبان کسایی هست کع فکر کنم بیش از ۵ سال طول بکشه احداث شه این ازاد راه
  ولی در کل جاده سهند اندیشه افتتاح شه ابادی میشه

  14

  1
 2. ناشناس گفت:

  اتوبان خوبیه اگر درست بشه میشه حاشیه نشینها را انتقال داد به سهند و به جاش کلی فضای سبز ایجاد کرد برای تبریز

  6

  5
 3. ناشناس گفت:

  سال ۹۰دا سهنددن بیدانا او آلدیخ اوندا ددیلر کی بو ایلین آخیرینه جا اتوبان قوتولاجاخ،ایندی ۷ایل او سوءزدن گچیب اما هله هچ خبر یوخدی ،آخی ۱۰گونه پل وورماخ اولار گده.

  10

  0
 4. ناشناس گفت:

  سال ۹۰دا سهنددن بیدانا او آلدیخ اوندا ددیلر کی بو ایلین آخیرینه جا اتوبان قوتولاجاخ،ایندی ۷ایل او سوءزدن گچیب اما هله هچ خبر یوخدی ،آخی ۱۰گونه پل وورماخ اولار گده.

  6

  0
 5. ناشناس گفت:

  تو پانزده سال که برا این راه اینهمه هزینه کردین بمن ۴ تا کارگر میدادین الان افتتاحم کرده بودیم

  4

  1
 6. ناشناس گفت:

  سلام . این آزاد راه درشهریور سال ۹۸ افتتاح می شود یا نه . از مسئولین گزارش تهیه شود متشکرم.

  0

  0
 7. شهریار گفت:

  میگن ۱۰روز اونهم تموم نمیشه باز یک عدد دیگه.ولی چند نفر به. امید باز شدن اتوبان اسباب کشی میکنه افتتاح نمیشه به دردسر میافتن و مدت این سالها با اخبار دروغ گرفتار شدن خدا میداند. کسانیکه مسکن مهر تبریزرا به شهر سهند بردن ظلم بزرگی را مرتکب شدند آه این مردم قشر ضعیف دامن همه آنها را خواهند گرفت.در شهرهای دیگه هر کس درمحل خودش صاحب خونه شده درمیان مهر تبریزهر روز باید ۵۰ کیلومتر راه طی کند که به سر کارش برسدو برعکس.

  3

  1
 8. ناشناس گفت:

  نتیجه انتخاب نادرست مکان مسکن مهر هم مردم را گرفتار کرده هم بودجه کلان می‌خواهد چه میشد مثل بقیه شهرها مسکن مهر در محل ها شهر پخش میشد عم مردم راحت بودند هم نیاز به این صرف بودجه نبود

  3

  2
 9. ناشناس گفت:

  این وعده ها کی حقیقت میشود

  2

  0
 10. ناشناس گفت:

  تو رو بخدا تمام کنید مردم خسته شدن قول های دروغین را

  4

  0
 11. جعفر گفت:

  دروغ پشت دروغ . اتوبان سهند تبریز بیست ساله تو هر مناسبتی افتتاح میشه دهه های فجر ، عیر نوروز ، اعیاد شعبانیه ، غدیر قربان مبعث .به مناسبت هفته دولت نکبت ، ولنتاین ، ساگرد ولادت شهریار وووو. بروید خودتونو گول بزنید . شما همونی هستید که مردم را تصور نموده اید جناب مسئولین بی عرضه فاسد

  0

  0
 12. ارش گفت:

  من که اینجور مسعولین رو میبینم تا ده سالم این اتوبان باز نمیشه دلمونو خوش نکنیم وعده ها همه دروغ هنوز زیبشون پر نشده تا افتتاح کنن

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo