کافه های متحرک تبریز

ماشین قهوه زیبایی را تصور کنید که در جای جای شهر خیابان به خیابان چرخیده و هر جا عشقش کشید پارک کند، میز و صندلی تاشوی مسافرتی را درآورد و کنار ماشین قهوه بچیند. درب تاشوی کناری ماشین را بالا بزند و کافه کوچک و زیبایی را برپا کند و رهگذرها چند دقیقه ای روی صندلی های تاشو استراحت کرده و قهوه ای بنوشند.

ایده ای خلاقانه و جدیدی که به تازگی در شهر تبریز دیده می شود و عده ای جوان خلاق و خوش فکر ماشین های خود را به کافه های متحرک بی نظیری تبدیل می کنند. فکر جدیدی که می تواند بگوید راه های جدید و هیجان انگیزی نیز برای قهوه نوشی، کافه نشینی و کسب درآمد از این راه وجود دارد.

کافه سیارها یا ماشین های قهوه ون ها، کاروان ها و ماشین های زیبا و بزرگ منقش به رنگ ها و استیکرهای جذاب و خوش رنگ هستند که محله به محله مشتری ها را پای دخل مغازه متحرک خود می کشند.

سابقه کافه سیارها یا ماشین های قهوه در سطح شهر زیاد به نظر نمی رسد و پیش تر در محل های اصلی شهر و هایی دیده می شدند که در نقاط اصلی شهر مثل ال گلی بازار و کنار باغ گلستان درب بغلی ون را باز می کردند و اقدام به فروش تنقلات و نوشیدنی از جمله چای، خاک شیر انواع شربت مثل شربت آلبالو و انجیر و نوشیدنی های دیگر می پرداختند. اما کافه سیار ها به شکل کنونی و جدید خود چند سالی هست که در شهر دیده می شوند و با توجه به استقبال مردم و مشتری هایی که پای این کافه ها دیده می شوند تقریبا می توان گفت در این چند سال گذشته و تا به امروز امتحان خود را پس داده اند و می توان به عنوان یک بیزینس خلاقانه به این ایده که یکی از ایده های نو در کشورمان هست و در سطح جهان سابقه ای چند ده ساله دارد توجه کرد و فکر خود را به جای رستوران به کافه سیار کوچک و زیبا معطوف کرد.

 

 

نوشته: علی فرهی

29
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. بچه تبریز آواره در پایتخت گفت:

  خیلی عالی و هوشمندانه است.براشون آرزوی موفقیت میکنم و از مردم تبریز میخوام از این کار استقبال کنن تا این جوانها دلگرم بشن.وظیفه مسئولین هم اینه که سر راهشون سنگ اندازی نکن.

  15

  0
 2. محمد گفت:

  یک ایده زیبا برای افزایش جذابیت گردشگری در تبریزه

  9

  0
 3. ناشناس گفت:

  Grin Kiss تبرىز
  قشنکشده

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo