نشست تخصصی موسیقی کودک ( ارف) در موزه صدا برگزار شد

پانزدهمین نشست تخصصی از سلسله برنامه های پژوهشی و آموزشی موزه صدا در خصوص بررسی موسیقی کودک ( ارف) با نگریش به تاریخچه ، متد ، آموزش و تاثیری گذاری توسط استاد گرامی عباس حسینی از مدرسین این رشته هنری با حضور هنرجویان و علاقمندان در خانه تاریخی امیر پرویز در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ در محل موزه صدا برگزار گردید .
در ابتدا این برنامه ایشان اظهار نمودند که از نظر روانشناسی موسیقی برای کودک نوعی نیاز روانی بوده و آموزش آن برای پاسخگویی به نیاز طبیعی کودکان از دوران ۶ تا ۱۲ سالگی مهم و سازنده است. این مدرس موسیقی ارف اضافه نمودند: در این مقطع کودک نیاز به رهایی از محیط محدود و آشنایی با تجربیات اجتماعی دارد. البته آموزش باید متناسب با تمنای طبیعی کودک و تعلیم و تربیت هنری باشد تا شخصیت سالم و مستقلی بر کودک رقم زند. آنچه مسلم است روش آموزش ارف کارآمدترین شیوه بر اساس نظریه بزرگان این رشته هنری برای کودکان است . در ادامه توضیحات مبسوطی در خصوص متدهای آموزشی و در پایان به بررسی تاریخچه موسیقی کودک و معرفی برزگان این هنر تاثیر گذار پرداختند.

آخرین بخش این برنامه اجرای موسیقی توسط هنرجویان کودک به صورت گروهی و دونواری بود.

 

3
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo